Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Naszym życiem świadczymy o Jezusie Chrystusie

Witam was kochani na kolejnej zdalnej lekcji katechezy. Na początek pomódlmy się słowami piosenki wiele jest serc. https://www.youtube.com/watch?v=vcIEwXRQfTI

1

2

1

2

1

2

3

4

5

6

Działalność misyjna to jedno z najważniejszych zadań Kościoła. Oto fotografie niektórych miejsc na świecie gdzie prowadzona jest działalność misyjna.

Nie wiem czy ktoś z was wie co to jest działalność misyjna dlatego chciałabym abyście obejrzeli kilka zdjęć na ten temat ,a następnie obejrzyjcie prezentację zamieszczoną w ikonie youtube. Zwróćcie uwagę na z słowa z Pisma Świętego zawierające nakaz misyjny Chrystusa.

Proszę wsłuchajcie się jeszcze raz w słowa Pana Jezusa i postarajcie się je zapamiętać.

Nakaz misyjny Pana Jezusa to głoszenie Dobrej Nowiny o zbawieniu wszystkim ludziom na świecie. Pan Jezus troszcząc się o zbawienie człowieka nakazał Apostołom głoszenie Dobrej Nowiny. Dzięki temu posłannictwo Kościoła nieustannie się rozwija. Posługa misyjna jest trudna i potrzebuje wsparcia ze strony wszystkich wierzących. zobaczcie film jak możemy pomagać potrzebujących na calym świecie.

My również jako członkowie Kościoła, jesteśmy odpowiedzialni za działalność misyjną . Nasz udział w tych zadaniach nazywa się współpracą misyjną.

Na zakończenie naszego dzisiejszego spotkania odmówmy wspólnie modlitwę Ojcze nasz.