Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

1

2

3

4

5

6

bajkadla chętnych

7

8

pracaplastycznadla chętnych

Popatrz na obrazek. Widzimy na nim owieczki, które pasą się na zielonym pastwisku. Kto opiekuje się stadem owiec?

Owieczki nie są same. Jest z nimi pasterz. Pewnie słyszeliście już o niejednym pasterzu, a może nawet widzieliście prawdziwego. Co robi pasterz? Tak, on pilnuje swoich owiec, wyprowadza je na łąkę, ochrania przed niebezpiecznymi zwierzętami. Pasterz troszczy się o owce, daje im wodę do picia, strzyże je, pielęgnuje, gdy zachorują. Kiedy rodzą się małe owieczki, pasterz nadaje im imiona. Dzięki temu, może wołać każdą z osobna, a one słysząc jego głos przychodzą do niego. Pasterz musi być też odważny i bronić swoich owiec przed drapieżnikami nie wahając się nawet narazić swego życia.

Może zastanawiasz się dlaczego mówimy tyle o pasterzu i owieczkach? Tak się dzieje, ponieważ w zeszłą niedzielę obchodziliśmy „Niedzielę Dobrego Pasterza”. Jak myślisz... Kim jest ten Pasterz i dlaczego nazywamy go dobrym? Oczywiście, jest Nim Pan Jezus. To On jest Dobrym Pasterzem, a my jesteśmy Jego owieczkami. Pan Jezus bardzo mocno nas kocha, troszczy się o nas i chroni nas przed złem całego świata. Kiedy popełniamy grzech i robimy coś złego - wtedy oddalamy się od naszego Pasterza. Ale Pan Jezus zawsze szuka nas i chce żebyśmy do Niego wrócili. Starajmy się być zawsze blisko Pana Jezusa..

Pan Jezus chce być Twoim Dobrym Pasterzem, bo bardzo Cię kocha. Jego miłość jest tak wielka, że zdecydował się umrzeć za nasze grzechy. Każdego dnia troszczy się o Ciebie. Powiedz dziś Panu Jezusowi w modlitwie o tym, co się tego dnia wydarzyło, co Cię ucieszyło, zasmuciło, rozczarowało. Pan Jezus chce mieć z Tobą kontakt i Ciebie prowadzić, chronić i troszczyć się o Ciebie, jak pasterz o swoją owieczkę. Pamiętaj o tym! :)