Want to make creations as awesome as this one?

Anna Zielińska

Transcript

Matka Boża

Królowa Polski

1

2

3

4

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus Rozpocznijmy śpiewem: https://www.youtube.com/watch?v=V9k7CiGebVs

MARYJA KRÓLOWA POLSKI Taki tytuł Maryi uroczyście nadał król Jan Kazimierz, 1 kwietnia 1656 roku, kiedy złożył uroczyste śluby, prosząc Maryję o pomoc w odzyskaniu wolności. Tablica pamiątkowa z tekstem ślubów w sali rycerskiej katedry na Jasnej Górze. https://www.youtube.com/watch?v=z-WA14Zz0tQ

ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI Kiedy w 1920 roku do Polski wkroczyła potężna armia czerwona, naród Polski po raz kolejny zawierzył się opiece Królowej Polski. I stał się cud nazwany "cudem nad Wisłą", gdy 15 sierpnia, w dniu największego święta Maryi, udało się przełamać natarcie wroga. Po tych wydarzeniach w 1923 roku oficjalnie ustanowiono święto Matki Bożej Królowej Polski, na dzień 3 maja.

Z inicjatywy Stefana kardynała Wyszyńskiego 26 sierpnia 1956 roku biskupi naszej Ojczyzny,odnowili śluby Jana Kazimierza, ponownie zawierzając Polskę szczególnej opiece Matki Bożej.

Testament z krzyża "A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie" ( J 19,26-27) Maryja jest naszą Matką, opiekuje się nami i naszą Ojczyzną.

Posłuchaj https://www.youtube.com/watch?v=W3cc1r56kak

Czy wiesz co to za miejsce? To Sanktuarium na Jasnej Górze, które stało się duchową stolicą Polski. Jasna Góra jest miejscem, gdzie przybywa wielu pielgrzymów z kraju i zza granicy, szukając pomocy i zawierzając się Najlepszej Matce.

W maju w sposób szczególny możemy oddać cześć Matce Bożej. W tym czasie odprawiane są nabożeństwa majowe, w których śpiewamy Litanię Loretańską. Postaraj się modlić codziennie słowami tej pięknej modlitwy. https://www.youtube.com/watch?v=AW2FbkUj_sU&feature=youtu.be