Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

MAJ - MIESIĄC MARYJNY

Kliknij na koniec

Witajcie! Zaczęliśmy miesiąc maj. To miesiąc poświęcony Maryi. Na początku przypomnijmy sobie najważniejsze wydarzenia z Jej życia.

Przyjrzyjcie się obrazkowi, a potem kliknijcie link i ułóżcie puzzle. Kliknij tutaj

W maju odbywają się nabożeństwa majowe, w czasie których modlimy się za wstawiennictwem Matki Bożej. Posłuchajcie przepięknej litanii, którą podczas tych nabożeństw, wychwalamy Maryję. Nie musicie słuchać całej od razu. Możecie ją wykorzystać podczas domowego nabożeństwa majowego. (Na filmie wyświetlają się słowa - można powiększyć ekran).

Tutaj też pieśń majowa do wykorzystania podczas domowego nabożeństwa. Tekst pieśni: 1. Chwalcie łąki umajone,Góry, doliny zielone.Chwalcie, cieniste gaiki,Źródła i kręte strumyki!2. Co igra z morza falami,W powietrzu buja skrzydłami.Chwalcie z nami Panią Świata,Jej dłoń nasza wieniec splata. 3. Ona dzieł Boskich korona,Nad Anioły wywyższona;Choć jest Panią nieba, ziemi,Nie gardzi dary naszymi.4. Wdzięcznym strumyki mruczeniem,Ptaszęta słodkim kwileniem,I co czuje, i co żyje,Niech z nami sławi Maryję!

Na pewno już pamiętacie, jak ma na imię mama Pana Jezusa. Ułóżcie to imię z rozsypanych literek. (Wystarczy myszką lub palcem przesuwać literki). Kliknij tutaj

Zadanie domowe dla chętnych. Wykonajcie kapliczkę maryjną z dowolnego materiału. Ważne, by umieścić w tej kapliczce obrazek lub figurkę Maryi. Zachęcam też do odprawiania w domu wspólnych, rodzinnych nabożeństw majowych (może temu służyć wykonana przez Was domowa kapliczka). Podczas nabożeństwa można wykorzystać pieśni ukryte pod cyferkami 4 i 5. Pozdrawiam Was serdecznie i do następnego razu!

Wykorzystano zdjęcia i filmy z: https://youtu.be/AoURjRhkbV0?list=UUaOYIDipsfp1kvK7T7W4I-A https://pl.pinterest.com/pin/762867624369237633/ https://youtu.be/bgQmgiQGDsU https://www.youtube.com/watch?v=HWGVqhNaziU&feature=youtu.be