Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

TRAIN

Interactive Image

DESMOND TUTU

Interactive Image

CRAIG HODGES

Interactive Image

CLC MALL MAP

Interactive Image

VANDANA SHIVA

Interactive Image

BERTA CÁCERES

Interactive Image

Transcript

2

3

4

5

6

Poprzez chrzest zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Pierwszą wspólnotą Kościoła, z jaką się spotykamy, jest nasz dom rodzinny – nasi rodzice, dziadkowie, bracia i siostry.

Kościół jest wspólnotą, w której wzrastamy w wierze. Podczas katechezy poznajemy Boga i podstawowe prawdy wiary. Posłuchaj jak wyglądały pierwsze wspólnoty Kościoła.

W Kościele kapłani są naszymi przewodnikami w wierze. Jezus, ustanawiając ich swoimi zastępcami, daje nam możliwość spotkania się z Nim w sakramentach świętych *szczególnie w Eucharystii * sakramencie pokuty i pojednania

Jak budujemy i umacniamy wiarę? * dobrym słowem * przykładem * posługą * wspólną modlitwą (za siebie, za innych, za zmarłych) * uczestnictwem w różnych uroczystościach rodzinnych typu chrzest, pierwsza komunia, bierzmowanie, ślub, pogrzeb * nawiedzaniem cmentarza Kiedyś naszym zadaniem będzie budowanie wiary w Boga i budowanie Kościoła wśród ludzi, czyli dawanie świadectwa o tym, że jesteśmy ludźmi wierzącymi, wśród swoich najbliższych.

Podaję Wam stronę, gdzie znajdziecie Msze Św. online, jeśli nie macie możliwości uczestniczenia w Eucharystii w Kościele. Jak uczestniczyć we Mszy Św online? Oglądnijcie krótki film. Z Panem Bogiem Katechetka

Drodzy Uczniowie Zapraszam Was na wirtualną katechezę Temat: Wspólnota wiary - Kościół (katecheza 51). Zapraszam do wspólnej modlitwy. Kliknij w niebieskie serce.