Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

mamy dwie Mamy

W naszej ojczyźnie jest wiele miejsc, w których w szczególny sposób wraz z Maryją oddajemy cześć dobremu Bogu. Jasna Góra nazywana jest często duchową stolicą Polski. Jest to klasztor położony na wzgórzu zwanym Jasną Górą w mieście Częstochowie.

Maryja jest naszą najlepszą Matką. Troszczy się o każdego z nas. O wszystkich naszych problemach mówi Jezusowi i prosi, by On nam pomagał. Maryja zawsze wspierała Jezusa. Gdy Jezus umierał na krzyżu, nie było przy Nim tych, którym przywrócił zdrowie, którym wyświadczał dobro. Uciekli również Jego uczniowie. Została tylko Maryja oraz najmłodszy z uczniów – Jan. Jezus, widząc swoją Matkę i ukochanego ucznia – Jana, w słowach „Oto Matka Twoja” wskazał Janowi, że Maryja będzie matką wszystkich ludzi.

W tym szczególnym miesiącu, jakim jest maj, ludzie gromadzą się przy kapliczkach, aby oddawać cześć Maryi. Modlą się litanią oraz śpiewają piękne pieśni, aby Matka Boża wiedziała, jak bardzo Ją kochają.

Piękny miesiąc maj jest w szczególny sposób poświęcony Matce Jezusa, Maryi. Bardzo się cieszymy, że jest Ona również naszą Matką. Dlatego chcąc Jej podziękować za Jej miłość i pokazać, że my również Ją kochamy, miesiąc, w którym kwitną najpiękniejsze kwiaty, poświęcamy Maryi.

Matka Boża i dzieci - jigsaw puzzle (9 pieces)Free online jigsaw puzzle...Jigsaw Planet MB Częstochowska - jigsaw puzzle (15 pieces)Free online jigsaw puzzle...Jigsaw Planet