Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

BIEG Z PRZESZKODAMI

Wykonaj ćwiczenia zgodnie z kolejnością. Zacznij od pola START.

skok w dal

Kliknij w napis INFO

03

pajacyki

Kliknij w napis INFO

05

piłka nożna

Kliknij w napis INFO

SKOK WZWYŻ

04

koszykówka

Kliknij w napis INFO

01

02

Kliknij w napis INFO

START

Przed rozpoczęciem przygotuj swoje ciało! Kliknij w napis INFO

META

Kliknij w napis INFO

INFO

INFO

INFO

INFO

INFO

INFO

INFO

STRZEL DO BRAMKI Wyznacz linię startową. Ustaw bramkę (dwa kapcie, klocki itp. 7 Twoich stóp od siebie) w odległości 5 dużych kroków od linii. Wykonaj trzy strzały piłką (lub dużą kulką papieru) do bramki. Po trzech trafieniach możesz przejść do kolejnej stacji. * * W następnej turze możesz zwiększyć odległość lub zwiększyć ilość trafień.

SKOK W DAL Wyznacz linię startową za pomocą np. sznurka. Ustaw obie stopy przed linią, wybij się obunóż i skocz jak najdalej. Możesz poprosić rodzica lub rodzeństwo o zaznaczenie swojego skoku lub wykonać skok z miękkim, małym przedmiotem, którym oznaczysz swój skok. Zmierz odległość za pomocą centymetra krawieckiego lub miarki. * * W następnej turze spróbuj pokonać swój wynik.

TRAF DO KOSZA! Wyznacz linię startową. Ustaw kosz (pudełko, miskę lub garnek itp.) w odległości 3 dużych kroków od linii. Wykonaj trzy rzuty piłką (lub woreczkiem ryżu, dużą kulką papieru itp.) do kosza. Po trzech trafieniach możesz przejść dalej. * * W następnej turze możesz zwiększyć odległość lub zwiększyć ilość rzutów.

30 SEKUNDOWE WYZWANIE Do tego ćwiczenia potrzebne jet urządzenie z minutnikiem (telefon, tablet, zegarek) lub pomoc drugiej osoby. Zadaniem jest wykonanie jak największej liczby pajacyków w 30 sekund. Stań w pozycji startowej (nogi wyprostowane, ręce wzdłuż ciała). Na sygnał "start" rozpocznij wykonywanie pajacyków - nogi do rozkroku, ręce unieś nad głowę. Zapamiętaj swój wynik* * W następnej turze spróbuj pobić swój rekord.

SKOK WZWYŻ W WARUNKACH DOMOWYCH :) Do tego zadania będzie potrzebna pomoc drugiej osoby - rodzica lub rodzeństwa. Stań bokiem do ściany. Unieś rękę najbliżej ściany tak wysoko jak potrafisz (stopy muszą przylegać do podłogi, kolana wyprostowane). Zadaniem drugiej osoby jest zaznaczenie na ścianie małą karteczką samoprzylepną gdzie sięga Twoja ręka. Opuść rękę, wybij się obunóż, skocz do góry i dotknij ściany jak najwyżej. Poproś o zaznaczenie i zmierzenie Twojego wyniku za pomocą miarki lub centymetra krawieckiego . * * W następnej turze spróbuj pokonać swój wynik.

WSTĘP Przed rozpoczęciem ćwiczeń załóż wygodny strój i najlepiej obuwie sportowe. Nie wykonuj ćwiczeń na śliskich powierzchniach (np. małych dywanikach). Przed przystąpieniem do pierwszej tury zrób krótką rozgrzewkę. Ćwiczenia wykonuj powoli i dokładnie: 1. Krążenia ramion w przód 10 razy; 2. Krążenia ramion w tył 10 razy; 3. Krążenia bioder w lewą stronę 10 razy; 4. Krążenia bioder w prawą stronę 10 razy. 5. Krążenia złączonych kolan (dłonie na kolanach, stopy razem) w lewą stronę 10 razy; 6. Krążenia złączonych kolan (dłonie na kolanach, stopy razem) w prawą stronę 10 razy; 7. Krążenia stopy lewej na zewnątrz 5 razy; 8 . Krążenia stopy lewej do wewnątrz 5 razy;9. Krążenia stopy prawej na zewnątrz 5 razy;10. Krążenia stopy prawej do wewnątrz 5 razy. 11. Skłon do nóg wyprostowanych, dłonie próbują dotknąć podłogi - wytrzymaj 10 sekund. Brawo! Teraz jesteś gotowy, aby rozpocząć bieg z przeszkodami! Przygotuj kartkę do zapisywania wyników.

BRAWO!!! GRATULACJE! Ukończyłeś wszystkie ćwiczenia! Tak trzymaj **Jeśli chcesz możesz przejść do następnej rundy i spróbować poprawić swój wynik.