Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

3

2

1

"Балада

Інтерактивний плакат

Олесь Ульяненко

Біографія

Олесь Ульяненко – український письменник, сценарист. Найвідоміший роман "Сталінка" (1994) приніс автору Шевченківську премію для молодих митців, що присуджувалась у 1997-1999 роках. Володар відзнак видань "Сучасність" і "Благовіст". На його честь 2012 року заснована Міжнародна літературна премія. Народився у 1962 році в місті Хорол Полтавської області. П'ятнадцятирічним пішов з дому. Писати почав ще дитиною, але перші публікації з'явилися тільки в 90-х. Медичну освіту здобув у Миколаївському училищі. Проходив військову службу в Німеччині та Афганістані. Вів життя скитальця, певний час мешкав у Росії. Працював сторожем, кур’єром. Останні роки жив у Києві. Загинув 2010 року. Дебютував наприкінці 1980-х років. Однією з перших публікацій була новела "Молитва" (1991). Став першим письменником, заборонюваним у незалежній Україні, оскільки твір "Жінка його мрії" (2006) засудила Національна комісія з питань моралі. Творчий доробок: повість "Там, де Південь" (2007), романи "Вогненне око" (1997), "Дофін Сатани" (2003), "Син тіні", "Знак Саваофа" (2006), видані посмертно "Ангели помсти" (2012), "Пророк" (2013), збірка оповідань "Яйця динозавра" (2016). Твори Ульяненка перекладено англійською, німецькою, чеською, вірменською та іншими мовами.

Книги

Цитати з книг

Інтернет ресурси

Маніяки і збоченці Олеся Ульяненка: Що потрібно знати про культового письменника [Електронний ресурс] // Укораїнська правда життя : [сайт]. – Текст. дані. – [Б. м.], 2017-2019. – Режим доступу: https://life.pravda.com.ua/culture/2017/06/13/224669/ (дата звернення: 26.04.2020). – Назва з екрану. Маніяки і збоченці Олеся Ульяненка: Що потрібно знати про культового письменника8 травня 2017 року могло виповнитися 55 років від народження Олеся Ульяненка - наймолодшого лауреата премії Тараса Шевченко і єдиного в історії...Українська правда _Життя Олесь Ульяненко [Електронний ресурс] // Вікіпедія : вільна енциклопедія : [сайт]. – Текст. дані. – [Б. м.], 2017. – Режим доступу: https://cutt.ly/Nyabz6n (дата звернення: 26.04.2020). – Назва з екрану. Олесь Ульяненко: "Якщо з цієї ситуації не виплутаюсь, буду просити політичного притулку" [Електронний ресурс] // Українська правда : [сайт]. – Текст. дані. – [Б. м.], 2007-2017. – Режим доступу: https://life.pravda.com.ua/society/2009/03/18/15730/ (дата звернення: 26.04.2020). – Назва з екрану. Олесь Ульяненко: "Я пробив дорогу жаданам і дерешам" [Електронний ресурс] // Тексти.org.ua : [сайт]. – Текст. дані. – [Б. м.], 2010-2017. – Режим доступу: https://texty.org.ua/articles/3268/Oles_Uljanenko_Ja_probyv_dorogu_zhadanam_i-3268/ (дата звернення: 26.04.2020). – Назва з екрану. Олесь Ульяненко: Я пробив дорогу жаданам і дерешамВ інтерв'ю ZaUAorg скандальний письменник проголосив себе батьком сучасного "укрсучліту" - ще й похвалився, що отримав за це Шевченківську премію....Texty10 причин вважати Ульяна парнографом " [Електронний ресурс] // Укораїна молода : [сайт]. – Текст. дані. – [Б. м.], 2000-2020. – Режим доступу: https://cutt.ly/5yabQZk (дата звернення: 26.04.2020). – Назва з екрану.

Книги

Ульяненко О. Там, де південь / О. Ульяненко. – Харків : Треант, 2010. – 160 с. Збірка повістей "Там, де Південь" містить у собі чотири зовсім різні, але рівно яскраві, драматичні й кримінальні розповіді з життя українців доби розпаду Радянської імперії. Кожну з них із багатьох причин могла би заборонити моральна комісія. Кожна з них ще довго зберігатиме актуальність. За кожною можна було би зняти фільм. Ульяненко О. Жінка його мрії : містичний трилер / О. Ульяненко. – Харків : Треант, 2010. – 224 с. "Жінка його мрії" – твір, який вбив свого автора. У 2009 році цей роман був визнаний порнографічним, після чого його було вилучено з книгарень. Можливо, загадка смерті Олеся Ульяненка відкриється нам після прочитання його роману?.. Книга рекомендується для дорослої аудиторії. В тексті присутня ненормативна лексика. Ульяненко О. Серафима : роман / О. Ульяненко. – Харків : Фоліо, 2013. – 217 с. "Серафима" (2007) – відверта історія життя дівчини-вбивці, красуні, яка кращого застосування для своєї вроди, ніж піти по руках бандитів та міліціонерів, не знайшла, а потім, відчувши себе ображеною, почала розправлятися з усіма, хто зустрівся на її шляху. Як і в інших своїх романах, письменник у "Серафимі" стверджував: "Намагаюсь показати темні сторони суспільства, щоб довести людям, що так жити не слід". Ульяненко О. Вогненне око : роман / О. Ульяненко. – Харків : Бібколектор, 2016. – 313 с. У романі "Вогненне око" (1999) із вражаючою достовірністю зображено цинічний і жорстокий абсурд української дійсності 90-х років минулого століття. Це і всепереможні у своєму безглузді і жорстокості злочинці брати Роздайбіди, і не менш злочинний міліціонер Гільмедов, і представник корумпованої верхівки полковник Кравченко... Це твір про злочин і безкарність, в якому із жахливими подробицями змальована "нечистота та розклад людського буття". Ульяненко О. Син тіні : роман / О. Ульяненко. – Харків : Фоліо, 2013. – 282 с. У романі "Син тіні" (2001) розповідається про тіньовий бік бізнесу "Куди б ти не перевів погляд, – пише Олесь Ульяненко, – ти можеш, не маючи совісті, а маючи меткий практичний розум, уміння рахувати, використовуючи психологію і вдачу крадія, вийти, як не крути, в люди". Саме так і жив головний герой цього твору – вбивав, зраджував, отруював атмосферу навколо себе і кайфував від власної безкарності. Але дечого він не врахував – що над нами є Бог, чиї жорна мелють помалу, зате певно.

На шпальтах газет і журналів

 • "Квіти Содому" О. Ульяненка очолил "народний" рейтинг найкращих книжок 2012 року // Українська літературна газета. – 2013. – 11 січ. – С. 15
 • "Сталінка" [роман О. Ульяненка перекладений] – англійською // Літературна Україна. – 2018. – 25 січ. – С. 9.
 • "У знятому на плівку дні" : [в Будинку письменників презентували однойменну книгу про О. Ульяненка, уродженця м. Хорол] // Літературна Україна. – 2012. – 17 трав. – С. 10
 • Балада про самітного генія : [розмова з науковцем О. Пуніною, авторкою монографії про О. Ульяненка ] // Українська літературна газета. – 2017. – 21 квіт. – С. 8.
 • Барабаш Є. Самоспалення як перемога / Є. Барабаш // Літературна Україна. – 2010. – 2 верес. – С. 2.
 • Білик Г. "Місто-монстр має померти": постколоніально-урбаністичний дискурс творчості Олеся Ульяненка / Г. Білик // Рідний край. – 2010. – № 2. – С. 130-133.
 • Грабар С. "Уляша" [Текст] : [пам'яті О. Ульяненка] / С. Грабар // Літературна Україна. – 2010. – 16 верес. – С. 8.
 • Корнєва В. Проза життя і смерті / В. Корнєва // Зоря Полтавщини. – 2010. – 7 верес. – С. 6.
 • Мати Олеся Ульяненка пережила сина на вісім років : [ у ніч на 17 січня 2018 р. вона померла у штаті Каліфорнія (США)] // Газета по-українськи. – 2018. – 23 січ. – С. 22.
 • Посмертна книга Олеся Ульяненка : [21 квітня на Міжнародному фестивалі "Книжковий Арсенал" відбудеться презентація книги лауреата Шевченківської премії Олеся Ульяненка "Яйця динозавра"] // Нова година. – 2016. – № 16. – С 4.
 • У Чехії переклали Олеся Ульяненка // Українська літературна газета. – 2016. – 12 лют. – С. 15.
 • Чуприна Є. Потопельник у пізніх сльозах / Є. Чуприна // Рідний край. – 2010. – № 2. – С. 134-139.
 • Якубовська М. Пам'яті Олеся Ульяненко / М. Якубовська // Літературна Україна. – 2010. – 26 серп. – С. 2.

Можливо, все, чим ми живемо, вигадка, а те, що відкидаємо, є дійсність?

Ілюзія губить кохання, і не лише. Ілюзія гробить наше життя.

про самітного генія"

Олесь Ульяненко "Жінка його мрії "

Олесь Ульяненко "Там, де Південь"

Ульяненко О. Знак Саваофа : роман / О. Ульяненко. – Харків : Фоліо, 2013. – 283 с. "Знак Саваофа" – це містично-релігійний опус, спроба схрестити легкий жанр з жорстким. Автор зізнається, що герої роману є реальними особами, і він навіть не змінив імена. Хоча, хто його знає... Книга рекомендується для дорослої аудиторії. В тексті присутні описання сцен насильства, жорстокості та відвертого еротичного змісту.

Ульяненко О. Сталінка ; Дофін сатани : романи / О. Ульяненко. – Харків : Фоліо, 2003. – 382 с. Олесь Ульяненко – мабуть, найрадикальніший і найжорсткіший сучасний український прозаїк, скандальний і непередбачуваний майстер слова. "Сталінка" – найбільш резонансний твір письменника, один із перших культових українських романів нового часу. Саме він здобувся на нищівну критику, саме за нього автор згодом отримав малу Шевченківську премію. Письменник змальовує життя в божевільні, де люди перетворюються на рослини. Але ж не всі. Головний герой Йона намагається втекти на волю, але що таке воля в "країні вічних дурнів і катів?" У цій книжці також публікується новий роман майстра жорстокого реалізму "Дофін сатани", де за привабливою машкарою рафінованого інтелігента ховається жахлива сутність нелюда- вбивці.

Ульяненко О. Квіти Содому : роман / О. Ульяненко. – Харків : Фоліо, 2012. – 251 с. За яких обставин людина може опинитися на самому дні і чи може вона, навіть маючи бажання, вирватися звідти і повернутися до нормального життя? Чи можна змінити свою долю, якщо ти з дитинства приречений жити серед покидьків? На ці та багато інших питань намагаються знайти відповідь герої роману Олеся Ульяненка "Квіти Содому".

Ульяненко О. Знак Саваофа : роман / О. Ульяненко. – Харків : Фоліо, 2013. – 283 с. «Знак Саваофа» – це містично-релігійний опус, спроба схрестити легкий жанр з жорстким. Автор зізнається, що герої роману є реальними особами, і він навіть не змінив імена. Хоча, хто його знає... Книга рекомендується для дорослої аудиторії. В тексті присутні описання сцен насильства, жорстокості та відвертого еротичного змісту.

Ульяненко О. Сталінка ; Дофін сатани : романи / О. Ульяненко. – Харків : Фоліо, 2003. – 382 с. Олесь Ульяненко – мабуть, найрадикальніший і найжорсткіший сучасний український прозаїк, скандальний і непередбачуваний майстер слова. "Сталінка" – найбільш резонансний твір письменника, один із перших культових українських романів нового часу. Саме він здобувся на нищівну критику, саме за нього автор згодом отримав малу Шевченківську премію. Письменник змальовує життя в божевільні, де люди перетворюються на рослини. Але ж не всі. Головний герой Йона намагається втекти на волю, але що таке воля в "країні вічних дурнів і катів?" У цій книжці також публікується новий роман майстра жорстокого реалізму "Дофін сатани", де за привабливою машкарою рафінованого інтелігента ховається жахлива сутність нелюда- вбивці.

Ульяненко О. Ангели помсти : роман / О. Ульяненко. – Харків : Фоліо, 2012. – 345 с. Трилогія "Ангели помсти" складається із трьох частин – "Марго", "Альма" і "Танька". Це без перебільшення, кримінальне чтиво розкриває перед нами світ розкішних та підступних жінок та їхніх романтичних коханців – красивих і сильних чоловіків. Три історії, три жіночі долі – зовсім різні, проте... Усе, що ви хотіли дізнатися про смерть, але страхалися спитати...

Ульяненко О. Квіти Содому : роман / О. Ульяненко. – Харків : Фоліо, 2012. – 251 с. За яких обставин людина може опинитися на самому дні і чи може вона, навіть маючи бажання, вирватися звідти і повернутися до нормального життя? Чи можна змінити свою долю, якщо ти з дитинства приречений жити серед покидьків? На ці та багато інших питань намагаються знайти відповідь герої роману Олеся Ульяненка "Квіти Содому".