Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Віртуальна виставка-рекомендація, присвячена Всесвітньому дню тваринв межах проведення ЕкоДня у бібліотеці

Світ тварин: книга в кадрі

Команда 13 "ZooДрузі"Євтушенко Ірина Вікторівна

Любі друзі! Пропонуємо вам прочитати-переглянути книги-фільми відомих письменників, присвячених тваринам.

 • М. Вінграновський "Сіроманець"
 • Д. Лондон "Біле Ікло"
 • Г. Троєпольський "Білий Бім Чорне вухо"
 • Е. Сетон-Томпсон "Лобо"
 • Г. Мелвілл "Мобі Дік"

"Сіроманець"

М.Вінграновський

Лауреат Державної премії України імені Т. Шевченка Познайомся з біографією

Доброта. Ця риса людського характеру цінувалася в усі віки й у всіх народів. Адже добра людина ніколи не чинить зла, вона не здатна на підлість, навпаки, завжди налаштована на життя та відродження, а не на нищення.

Інтерактивна вправа

Таким ми бачимо персонажа повісті М. Вінграновського “Сіроманець” Сашка. Хлопець виступає проти переслідування й жорстокого знищення Сіроманця, старого вовка, що живе в їхньому лісі. Він подружився з цим хижаком, який насправді виявився здатним відповідати на добре ставлення до себе також добротою.

Джерело

Переглянь фільм

Читати онлайн

Аудіокнига

"Біле Ікло"

Джек Лондон

Познайомся з біографією

«Біле Ікло» — один із найкращих творів Джека Лондона, що розповідає про дружбу людини й тварини. Беззахисне вовченя, яке народилося на безкраїх просторах, щоб вижити, йому доведеться пристосуватися до нових умов, бути хоробрим і хитрим. Цей вовк стане ватажком собачої упряжки, братиме участь у страшних двобоях бійцівських собак, вирушить за хазяїном до Каліфорнії та навіть протистоятиме небезпечному злочинцеві. Захоплива історія про пригоди вовка-пса, що став вірним другом людини, яка врятувала його від смерті.

Джерело

Ребус

Переглянь фільм

Читати онлайн

Аудіокнига

Переглянь мультфільм

"Білий Бім Чорне вухо"

Г. Троєпольський

Познайомся з біографією

В повісті розповідається про собаку, розумного, доброго сетера Біма, і про людей, добрих і лихих, яких зустрічає на своєму шляху Бім. Автор пристрасно захищає усе живе на землі, говорить про величезну відповідальність людини перед природою, вчить добра. Книгу про Біма Троєпольскій присвятив пам'яті Олександра Трифоновича Твардовського. Письменник був удостоєний Державної премії за повість в 1976. Станіслав Ростоцький зняв фільм, який, у свою чергу, був удостоєний Ленінської премії. Повість "Білий Бім Чорне Вухо" перекладена на багато мов світу. Книга Троєпольского входить в обов'язкову програму американських коледжів.

Джерело

Номінація на Оскар (1979) в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» Переглянь фільм

Читати онлайн

Аудіокнига

Пам`ятник Біму у Воронежі

Переглянь офіційний трейлер

"Лобо"

Історія про сьогодення короля полювання! Довгі роки легендарний Лобо - ватажок зграї сірих вовків - тримав в страху фермерів Нью-Мексико. Розумний і сміливий хижак граючи залишав в дурнях найдосвідченіших переслідувачів. Він полював де заманеться, з легкістю обходив усі капкани, охороняв зграю від хитрих пасток і завжди наздоганяв свою здобич. Хто тільки не пробував здолати великого ватажка, але Лобо і його зграя завжди виявлялися на висоті. До тих пір поки одного разу мисливці не вирішили відібрати в Лобо найдорожче ... Пронизлива і чесна повість Ернеста Сетон-Томпсона кожного читача змусить задуматися про ціну життя і свободи, про те, що благородство і вірність - почуття, властиві не тільки людині.

Джерело

Люди і звірі, ви - діти однієї матері - природи. Е.Сетон-Томпсон

Е.Сетон-Томпсон

Познайомся з біографією

Читати онлайн

Аудіокнига

"Мобі Дік"

Герман Мелвілл

Познайомся з біографією

«Мобі Дік, або Білий кит» — найвідоміший твір американського письменника Германа Мелвілла. Основна сюжетна лінія роману ґрунтується на реальних подіях 1820 року, коли американське китобійне судно «Ессекс» було затоплене розгніваним китом.Юнак на ім'я Ізмаїл, шукаючи пригод та заробітку, потрапив на китобійне судно «Пеквод», капітаном якого є досвідчений моряк Ахав. Ніхто на кораблі навіть не здогадується, що єдиною метою капітана в цьому плаванні є смерть кита Мобі Діка (так його прозвали моряки). Цей кит є найзапеклішим ворогом китобійних суден, він знищив не один десяток кораблів та матросів.

Джерело

Переглянь фільм

Читати онлайн

Аудіокнига

Музика з фільму

Перелік літератури

 • Вінграновський, М. С. Сіроманець [Текст] : повісті, оповідання / М. С. Вінграновський. - Одеса : Маяк, 2008. - 164 c.
 • Лондон, Джек. Біле Ікло [Текст] / Джек Лондон ; пер. з англ. Вероніки Гладкої, Катерини Корякіної. — Київ : Знання, 2015. — 238 с. — (English Library).
 • Мелвілл, Герман. Мобі Дік, або Білий Кит [Текст] : роман / Герман Мелвілл ; пер. з англ. Дарія Радієнко. - Харків : Фоліо, 2011.- 572 с. - (Бібліотека світової літератури. Література США).
 • Сетон-Томпсон, Ернест. Лобо [Текст] : збірка [оповідань] / Ернест Сетон-Томпсон ; [пер. з англ. Н. К. Чуковського]. - Белгород : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля" ; Харків : Книжковий клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 350 с. : іл. - (Вірні, відважні, вільні).
 • Троєпольський, Г. М. Білий Бім Чорне вухо [Текст] : повість / Г. М. Троєпольський ; пер. з рос. В. Білова. - Київ : Школа, 2008. - 226 c. - (Золота бібліотека).

Музичне оформлення

В оформленні використані фото та зображення з Goole-колекції

 • Музика Андрія Петрова ( з к/ф "Білий Бім Чорне вухо")
 • Музика Безіла Поледуріса ( з к/ф "Біле ікло")