Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Ewa ołownia prezentuje

W drogę z kluczem wędrownych ptaków... Wędrówka z Małym Księciem.

ASTEROIDA B612

,,Jego planeta była niewiele większa niz dom!"

MIEJSCA

CZAS

CZAS I MIEJSCE AKCJI

Dlaczego Mały Książę opuścił swoją planetę?

planta 325 Króla

Król uwielbia rozkazywać, jest szczęśliwy, gdy ktoś wykonuje jego polecenia, chciałby rządzić nawet zachodami słońca, ale rozsądnie dopasowuje się do sytuacji, bo bardzo zależy mu na autorytecie. Próbuje przekupić Małego Księcia, aby ten pozostał na jego planecie.

planEta 326 próżnego

Próżny jest skupiony przede wszystkim na sobie, uwielbia pochwały i chce być nieustannie podziwiany; nakłania Małego Księcia do jednostajnej zabawy w ,,oklaskiwanie", przyjemność sprawia mu jedynie udawanie.

Pijak to alkoholik uwikłany w błędne koło: piję - bo chcę zapomnieć - że się wstydzę - bo piję...; znajduje się w sytuacji bez wyjścia, gdyż sam nie może sobie poradzić ze swoim nałogiem; jest zrezygnowany, nie podejmuje walki.

planEta 327 pijaka

planEta 328 bankiera

Bankier zajmuje się zliczaniem gwiazd, zapisuje cyfry i przechowuje je w banku; postrzega świat jako zbiór rzeczy, które można posiadać dla samej chęci posiadania, gdyż nic innego nie można z nimi zrobić, jest skupiony na swojej pracy , nie lubi towarzystwa.

planEta 329 latarnika

Latarnik wypełnia w sposób rzetelny i obowiązkowy otrzymane kiedyś polecenie zapalnia i gaszenia latarni, jednak czyni to w sposób bezmyślny (musi je gasić i zapalać co minutę, a na planecie nie ma nikogo poza nim).

planEta 330 geografa

Geograf to starszy pan, który uważa się za poważnego badacza, ważną osobę; gromadzi informację o rzeczach, które nie są efemeryczne - miastach, rzekach, górach, nic jednak nie wie o swojej planecie i nie chce jej poznać; opiera się na pracy innych, sam niczego nie sprawdza. Rozmowa z Geografem na temat kwiatów jako zjawisk efemerycznych skłoniła Małego Księcia do odwiedzenia Ziemi.

+info

Jak rozumieć wizyty małego księcia na kolejnych planetach?

TRASA MAŁEGO KSIĘCIApodsumowanie

PRACA DOMOWA

Wykonaj kartę pracy pt:,, W drogę z kluczem wędrownych ptaków"

do zobaczenia!