Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

1

2

3

4

Msza święta składa się z 4 podstawowych części. Kliknij numer 1 by poznać pierwszą z nich.

OBRZĘDY WSTĘPNE Ta część rozpoczyna Mszę Świętą. Ksiądz na początku "wita" wszystkich mówiąc: PAN Z WAMI. My odpowiadamy: I Z DUCHEM TWOIM. To takie nasze "dzień dobry". Następnie jest akt pokuty, ale o nim więcej na następnej lekcji.

Druga część to LITURGIA SŁOWA. Każde spotkanie polega na tym, że rozmawiamy. Tak samo jest na Eucharystii; słuchamy tekstów Pisma Świętego- to tak, jakby sam Bóg do nas mówił. Dlatego czytanie Słowa Bożego jest zarezerwowane dla specjalnie do tego przygotowanych osób; nazywamy ich LEKTORAMI.

Trzecia część to LITURGIA EUCHARYSTYCZNA. Zaczyna się od tego, gdy ministranci po kazaniu lub po Ewangelii dzwonią dzwonkami. W trakcie tej części najważniejszym momentem jest "przeistoczenie"- czyli kiedy kapłan wypowiada słowa samego Pana Jezusa i wtedy chleb oraz wino zamienia się w Ciało i Krew Pana Jezusa.

Ostatnia część to OBRZĘDY ZAKOŃCZENIA. W tej części otrzymujemy błogosławieństwo oraz słyszymy, że jesteśmy posłani by innym mówić o miłości Boga do ludzi. To takie nasze "dowidzenia".

Drogie Dziecko Ostatnio dotarła do nas wiadomość o tym, że z powodu pandemii Uroczystość Twojej Pierwszej Komunii Św. nie odbędzie się 10 maja. W trosce o bezpieczeństwo Twoje i całej rodziny termin został zmieniony. Nie chodzimy do szkoły, w niedzielę nie uczestniczymy we Mszy Św. w kościele, więc sama uroczystość nie jest możliwa. Wiem, że to rozumiesz i zapewne pragniesz, aby ta radosna chwila odbyła się w obecności Twoich najbliższych, a teraz to nie jest możliwe z powodu tego wirusa. Na ten radosny dzień musimy jeszcze troszeczkę poczekać… Bardzo Cię proszę nie rozpaczaj z tego powodu. Ten czas nadejdzie i jeśli teraz jest Ci bardzo smutno, to jest znak, że bardzo pragniesz Pana Jezusa. On widzi Ciebie i zapewne przytula Cię najbardziej jak to możliwe. Tak myślę, że kiedy już nadejdzie ten upragniony dzień, to radość będzie tak ogromna – jak nigdy dotąd. Uwierz mi… Nie przestawaj się przygotowywać do tej chwili. Każdego dnia mów Panu Jezusowi jak bardzo Go kochasz, pragniesz i oczekujesz. Jesteś Umiłowanym Dzieckiem Pana Boga i On pragnie tylko Twojego dobra, choć czasami tej Jego woli nie rozumiemy. Nowy termin Komunii Świętej to 27 września o godz. 9.00 z tym jest związana radosna wiadomość, bo do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej będziesz przygotowany/przygotowana jak nikt dotąd, ponieważ masz na to więcej czasu. Ja obiecuję, że pomogę przygotować się Tobie na ten wyjątkowy dzień. Pozdrawiam serdecznie i posyłam Anioły modlitwy. o. Bogusław