Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Przedszkole PANDA

Posłuchaj piosenki, może uda Ci się ją zaśpiewać? https://youtu.be/uJBvuP8jEzs

Dzień Ziemi ma na celu przypomnienie, że należy dbać o czystość naszej planety.Nauką, która zajmuje się badaniem przyrody jest ekologia.

Ekologia w dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego oznacza naukę o domu. Środowisko to przecież nasz dom – miejsce, w którym żyjemy.

Ekologia jest nauką o porządku i nieporządku w przyrodzie i o tym jak ten porządek i nieporządek wpływa na człowieka i środowisko w którym żyje.

Osoby, które nazywają swój styl życia ekologicznym dbają o nasz dom, czyli środowisko. Nie krzywdzą innych zwierząt, dbają o rozwój roślin, segregują odpady. Ogólnie mówiąc być eko to znaczy dbać o środowisko.

Dzień Ziemi 22.04

Wiesz już czym zajmuje się ekologia. Kliknij obok i oberzyj film edukacyjny.

ZASADY SEGREGOWANIA ODPADÓW

Kodowanie?, łatwa sprawa dla Ciebie :).

Zaprowadź dzieci do pojemników na odpady zgodnie z zamieszczonym kodem. https://przedszkouczek.pl/wp-content/uploads/2020/03/KodowanieOdpady.pdf

Dlaczego warto segregować odpady? Obejrzyj film

Symbol recyklingu umieszczony na towarze oznacza, że podlega on ponownemu przetworzeniu.

Recykling- jedna z metod ochrony środowiska, obejmuje odzyskiwanie surowców z produktów odpadowych i wykorzystywanie ich do produkcji nowych, poszukiwanych towarów.Dzięki odpowiedniemu przetworzeniu śmieci mogą zamienić się w inny potrzebny produkt.

Recykling daje śmieciom drugie życie.

Jak można dać drugie życie odpadom?Zadania dla chętnych

Zapraszamy Was do zadań.

Rodzicu wydrukuj kolorowankę dla dziecka :)

Dziękujemy za uwagę.