Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Kliknij w bramę, aby wejść do środka

Witamy w IV LO w Zielonej Górze w sekcji języka angielskiego

Big Fat Quiz

Lekcje angielskiego oczami uczniów

Święta kulturowe

AIESEC

Poznaj kadrę

Jak uczymy?

Wycieczki

Małgorzata Jankowiak

Hanna Kulczyk

Agnieszka Grzymkowska

Katarzyna Galant

Agnieszka Dankowska

Poznaj kadrę

Monika Lasege

Monika Lustygman

Lucyna Najbar

Tomasz Sadłowski

Agnieszka Skibińska

Anna Jaskólska-Polewska

Kto tu rządzi?

AIESEC

Od wielu lat gościmy w naszej szkole studentów z całego świata w ramach jednego z wielu programów, jakim zajmuje się AISEC -jedna z największych, międzynarodowych organizacji studenckich. Gościliśmy już studentów z takich krajów jak: Brazylia, Argentyna, Indie, Gruzja, Turcja, Filipiny, Egipt, Wenezuela, Sri Lanka.

Studenci mieszkają w domach naszych uczniów. Poznają naszą kulturę i życie codzienne uczestnicząc w szkolnych imprezach. W ramach zajęć z języka angielskiego przekazują nam informacje na temat swojego kraju .Wszyscy wspaniale się bawimy! Ich pobyt w naszej szkole to jest zawsze wielkie wydarzenie i niezapomniany czas!

Jak uczymy języka angielskiego W tej chwili każdy uczeń naszej szkoły uczy się języka angielskiego. Większość z nich - jako pierwszego języka, niektórzy - najczęściej jedna / dwie grupy w roczniku - jako drugiego. uczniowie, którzy język angielski wybrali jako swój pierwszy język, uczą się go przez cały okres nauki w liceum - oznacza to 11 trymestrów z pięcioma godzinami języka angielskiego w tygodniu, czyli ten przedmiot rozszerza każdy uczeń, który się go uczy, bez względu na to na jakim jest poziomie zaawansowania. Każdy drugi język w naszej szkole jest realizowany przez 6 trymestrów.

Zanim zaczną się lekcje, każdy uczeń przyjęty do naszej szkoły pisze test poziomujący. Dzięki temu trafiacie do grup, w których wszyscy są na zbliżonym poziomie. Grupy składają się z kilkunastu osób, i zależnie od poziomu uczą się z wykorzystaniem różnych podręczników:

Co jest dla nas ważne? Codzienny kontakt z językiem angielskim; Używanie języka angielskiego w różnych sytuacjach - zwykłych rozmowach, robiąc zadania gramatyczne, przygotowując się do egzaminów zewnętrznych, uzasadniając swoje zdanie i przekonując do niego innych :) Ciągły rozwój Waszych umiejętności - odpowiednio do Waszego poziomu; Wykorzystywanie różnych metod - praca z projektem, wykorzystanie narzędzi TIK, praca z materiałami źródłowymi (tak, nawet Netflix się tu przydaje!) Przygotowanie Was do używania języka angielskiego w życiu codziennym oraz… dobra zabawa, bo wtedy człowiek się najlepiej uczy… na przykład organizując tematyczne piątki na języku angielskim:

Not in our school !!!

English is fun

Święta kulturowe w Lotniku

Częścią poznawania języka angielskiego jest zanurzenie się w jego kulturze. W naszej szkole robimy to na wiele sposobów, a jednym z nich jest… świętowanie :) Jako że interesują nas wszystkie kraje anglojęzyczne, z radością szukamy szczęścia na końcu tęczy w Dniu Św. Patryka, poznajemy historię Pielgrzymów i Święta Dziękczynienia na lekcji ze stacjami dydaktycznymi, czy śpiewamy amerykańskie i brytyjskie przebojowe Christmas Carols na lekcjach przed Bożym Narodzeniem. Nauka poprzez zabawę jest możliwa także w liceum :D

Wycieczki w Lotniku

Od 2008 roku szkoła organizuje wycieczki zagraniczne do Anglii (Londyn) lub Szkocji. Korzystamy z usług doświadczonego biura podróży z Zielonej Góry. Wycieczki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Pozwalają zwiedzić najbardziej znane miejsca w Wielkiej Brytanii, stwarzają możliwość użycia języka angielskiego w interakcjach z jego rodzimymi użytkownikami, jak również pozwalają nawiązać przyjaźnie między uczniami z różnych klas i roczników.

-kliknij i rozwiąż

BIG FAT QUIZ

Lekcje angielskiego oczami Uczniów