Want to make creations as awesome as this one?

6c - przydział zadań 7

Transcript

Dear 6c Students Witajcie moi drodzy uczniowie z 6c

6c przydział zadań 7

6c przydział zadań 7

Niestety, od niektórych uczniów nie dostałam do tej pory screenshota z wynikiem quizu, który mieliście zrobić po kliknięciu na podanego wam linka. Bardzo mi przykro z tego powodu.

Mam nadzieję, że odsłuchaliście i że macie zrobione wszystko. jak trzeba.

Ostatnio zajmowaliśmy się czasem Present Perfect i rozróżnieniem pomiędzy since i for. Mam nadzieję, że zrobiliście wszystkie zadania zgodnie z instrukcjami, które dostaliście w pliku o tytule przydział zadań 6. Dostaliście też ode mnie plik dźwiękowy, w którym nagrałam siebie, gdy mówię rozwiązania zadań.

Back to School 6c

Teraz w Waszych zeszytach

Shopping habits

W podręczniku na str. 94 przeczytajcie teksty 1, 2 i 3 i wybierzcie właściwe słowo. Napiszcie w zeszycie.

napiszcie temat:

TITLE 1

6c przydział zadań 7

Teraz zróbcie ćw. 2 str. 94

Sprawdźcie tutaj-najedźcie myszą

Gdy to zrobiliście, odsłuchajcie - kliknijcie w plik dżwiękowy

TITLE 1

6c przydział zadań 7

Połączcie zdania a do c ze zdaniami 1-3. Napiszcie w zeszycie.

Teraz odsłuchajcie i sprawdźcie. Kliknijcie w plik dżwiękowy:

Teraz ćw. 3 ta sama strona 94. Phrase Book - żółta ramka

TITLE 1

6c przydział zadań 7

Teraz ćw. 4 str. 95. Z podanych zdań ułóżcie 3 osobne dialogi. Zapiszcie w zeszycie. Sprawdźcie na następnym slajdzie lub przepiszcie, jeśli mieliście kłopot z ułożeniem dialogów.

3 A: I like buying from catalogues. Do you? B: Yes, I do. I like browsing the pages beforeI buy anything. A: Let's browse the catalogue now. B: Ok.

6c przydział zadań 7

1 A: I like online shopping. B: Me too. Do you use a password? A: Yes, of course I use one. 2 A : I found an advert on the school noticeboard for a bike. It was a bargain! B: That’s my advert! Do you want to buy it? A: Yes, I do.

Teraz ćwiczenie 5 z tej samej strony 95 podręcznik. Narysujcie tabelkę i w kolumnie z nagłówkiem My Partner napiszcie My Parent. Uzupełnijcie pierwszą kolumnę ikonką "I like" i "I don't like" dla siebie i drugą kolumnę – spytajcie Rodzica i też oznaczcie ikonkami.

A teraz przejdźcie do ćwiczenia 7 strona 95 - cały czas podręcznik - Writing Time. Przeczytajcie tekst pod tytułem Bargain i odpowiedzcie na pytania poniżej.

Gdy już to zrobiliście, sprawdźcie tutaj:

Lost---------------

W zadaniu 8 podręcznik str. 95 trzeba uzupełnić ogłoszenie o tytule Lost czyli ZGUBIONO. Tam, gdzie macie znaki zapytania, trzeba uzupełnić słowami według Waszego wyboru. Zapiszcie całe ogłoszenie w zeszycie.

Z tej lekcji w Waszym zeszycie zapiszcie następujące słowa i wyrażenia i podajcie polskie odpowiedniki przy każdym (na wordliście str. 98 w podręczniku): catalogs bargain noticeboard advert browse password shop safely newsagent's

A teraz przejdźcie do zeszytu ćwiczeń strona 68 – zróbcie ćwiczenia o numerach 1, 2, 3,4. Nadal w zeszycie ćwiczeń - strona 69 – zróbcie ćwiczenia numer 6 i 7.

Do następnego slajdu mogą przejść tylko ci uczniowie, którzy zrobili zadania w zeszycie ćwiczeń. Tam możecie sprawdzić, czy prawidłowo rozwiązaliście.

Napracowaliście się, oczywiście do tego momentu zrobiliście wszystko, co było do zrobienia. Teraz obejrzyjcie filmiki - dla utrwalenia i rozbudowania wyrażeń o robieniu zakupów oraz dla Waszej przyjemności.

To było kupowanie ubrań. Teraz obejrzyjcie filmik o robieniu zakupów spożywczych.

To było kupowanie ubrań. Teraz obejrzyjcie filmik o robieniu zaupów spożywczych.

Teraz zapiszcie kolejny temat w zeszycie: Revision of Unit 7 Podręcznik strona 96. W ćwiczeniu pierwszym mamy do posłuchania tekst i musicie wybrać właściwy obrazek a, b lub c do obydwu poleceń. Jeśli macie już podręcznik przed oczami na tejże stronie, to przeczytajcie pytania i przyjrzyjcie się obrazkom. Jeśli jesteście gotowi, żeby wysłuchać, kliknijcie w ikonę audio i posłuchajcie. T

Teraz zróbcie kolejne ćwiczenia, tj. ze strony 96 podręcznik ćw. 2 oraz ze strony 97 ćwiczenia 3, 4 i piąte. W ćwiczeniu piątym napiszcie starannie ogłoszenie, w którym opiszecie – tak jak podano w zadaniu w trzech kropkach - wygląd stolika, podacie cenę i szczegóły, jak można się z Tobą skontaktować. Jeśli chcecie, możecie napisać ogłoszenie o tym, że chcecie sprzedać coś innego niż stolik do kawy. Ważne jest, żebyście opisali wygląd tej rzeczy, to jest kształt, materiał i inne cechy, żebyście napisali, jaka jest cena oraz jak można się z Wami skontaktować, żeby to kupić. Napiszcie starannie w zeszycie. Możecie dołożyć rysunek lub fotkę rzeczy, którą chcecie sprzedać.

Pod warunkiem, że zrobiliście ćwiczenia z podręcznika ze strony 96 i 97, możecie przejść do kolejnego slajdu, gdzie możecie sprawdzić, czy prawidłowo rozwiązaliście.

Przejdźcie teraz do zeszytu ćwiczeń. Otwórzcie na stronie 70 i z tej strony zróbcie ćwiczenia o numerach 1 2 3. Ze strony 71 zróbcie ćwiczenia numer 5, 6, 7, 8.

Na następnym slajdzie możecie sprawdzić, czy poprawnie zrobiliście.

Po zrobieniu wszystkich poprzedzających zadań, sprawdźcie swoją wiedzę z unitu 7, zagrajcie w quiz i wróćcie tutaj. Kliknijcie w ikonkę z palcem w prawym górnym rogu.

Gdy już zrobiliście quiz, wróćcie do podręcznika. Napiszcie kolejny temat lekcji: Explorers' Club - materials. Otwórzcie na stronie 100 i kliknijcie w plik audio – odsłuchajcie tekstu w niebieskim półkolu.

Teraz przepiszcie do zeszytu słowa i wyrażenia z niebieskiej ramki o tytule Glossary, Oczywiście na stronie 100 w podręczniku. Potem napiszcie odpowiedzi do ćwiczenia znajdującego się w żółtym półkolu na stronie 101, które jest oznaczone słuchawkami ścieżka 2.37. Sprawdźcie tutaj - najedźcie myszą

Teraz przyjrzyjcie się zadaniu na stronie 101 w podręczniku pod tytułem Project - Materials in your home. Tutaj musicie pomyśleć, jak zastąpić użycie plastiku w domu, w szkole, w supermarkecie, w pracy, w kinie i w otoczeniu dookoła Was. Sporządźcie listę artykułów z plastiku, których używacie Wy i osoby z Waszego otoczenia. Pomyślcie, jakimi innymi rzeczami można byłoby zastąpić. Poszukajcie w Internecie informacji dotyczących tego, kiedy plastik stał się popularny i w jaki sposób może on szkodzić środowisku. Gdy już te informacje zbierzecie, zróbcie prezentację lub plakat, na którym informacje te umieścicie i zachęcicie ludzi do zastępowania rzeczy wykonanych z plastiku innymi rzeczami oraz wyjaśnijcie, dlaczego tak powinniśmy robić (oczywiste jest, że z przyczyny chęci ochrony środowiska). Swoją prezentację lub plakat na ten temat pokażecie mi na FILMIKU. Poprosicie Rodzica lub kogoś dorosłego, żeby pomógł Wam nakręcić filmik i żeby zuploadował to (załadował) (jeśli Wy nie możecie tego zrobić) na YouTube. Do mnie prześlecie link przez Librus. Prześlecie mi link a nie FILM. Film oczywiście na Librusie nie przejdzie. Prześlecie mi LINK do Waszego filmiku.

Żeby przybliżyć wam ten temat – jak można przeciwdziałać zaśmiecaniu naszej planety – obejrzyjcie teraz filmik o tym, na jaki pomysł wpadły dzieci z australijskiej szkoły podstawowej, aby zmniejszyć ilość produkowanych przez ludzi plastikowych odpadów. Dzieci te opowiadają na filmiku, jaką podjęły akcję. Na filmiku są napisy po angielsku. Może być to trudniejsze do zrozumienia, dlatego umieszczam Wam tłumaczenie całego tekstu, który pojawia się w napisach (w subtitles). Możecie najpierw przeczytać sobie tłumaczenie – kliknijcie ikonkę z palcem w prawym górnym rogu . Lub najpierw obejrzyjcie i później przeczytajcie sobie tłumaczenie - jak wolicie. Lub jeśli rozumiecie, nie musicie czytać tłumaczenia. Dołączam wam tłumaczenie, dlatego, że chciałabym żebyście zrozumieli. Jest to bardzo ciekawy filmik o wspólnej inicjatywie dzieci ze szkoły podstawowej w Australii. Mogą to być Wasze równolatki. Mam nadzieję że będzie dla was interesujący.

Kliknijcie w ikonę z palcem i zostaniecie przekierowani do filmiku

Po obejrzeniu filmiku na pewno macie już jakieś pomysły na to, żeby umieścić je w swojej prezentacji lub na plakacie. Materiały na kolejnych slajdach też mają Wam pomóc zgłębić temat zastąpienia opakowań plastikowych czymś innym. Przejdźcie do następnego slajdu.

Czy moglibyście przestać kupować plastik, gdybyście chcieli? Obejrzyjcie.

avoid - unikać especially - szczególnie wrapped - zawinięte/opakowane

you may never have thrown - możliwe, że nigdy nie wyrzuciliście dump - wyrzucać, pozbywać się waste - śmieci, odpady on average - średnio litter - śmieci

Czy mógłbyś przestać kupować plastik, gdybyś chciał? Harder than it sunds - trudniejsze zrobić niż powiedzieć devise your environmental "Action Plan" - opracować swój plan działań dla ochorny środowiska

Slajd na kolejnej stronie pomoże Wam uporządkować pomysły, jakie mielibyście, żeby zastąpić kupowanie opakowań plastikowych czymś innym. Na filmie o dzieciach z australijskiej szkoły podstawowej widzieliście, że wpadli na pomysł, aby zwrócić się do właścicieli kawiarni, aby dawali zniżkę na kawę tym klientom, którzy przyjdą po kawę z własnym kubkiem.

Pomyślcie, jak można byłoby kupować wodę, aby nie musiałaby ona być nalewana w plastikowe butelki, jak kupować żywność, aby producenci nie musieli jej pakować w plastikowe opakowania i tym podobne pomysły. Wasze pomysły umieśćcie w prezentacji lub na plakacie – oczywiście po angielsku. Możecie użyć technik, jakich tylko chcecie – plastycznych, wyklejanek, grafik na komputerze i tym podobne. Wszelka kreatywność mile widziana.

Czyli, jeszcze raz: przy pomocy Rodzica lub kogoś innego nakręcicie filmik, na którym pokażecie mi swoją prezentację (czyli na przykład będziecie siedzieć przed komputerem, przewijać slajdy i mówić do kamery) lub pokażecie mi plakat i też go zaprezentujecie blisko do kamery oraz powiecie, co na nim jest. Na początku filmu pokażecie się Wy, a później już nie musicie być widoczni, gdy będziecie mi przedstawiać informacje. Dla jasności - oczywiście po angielsku.

Po przedstawieniu prezentacji lub plakatu, nadal do kamery pokażecie mi swój zeszyt z uzupełnionym całym materiałem i zadaniami, do których instrukcję i screenshoty dostaliście w tej prezentacji. Termin, żeby się z tego wywiązać, to 24 kwietnia. Jeśli ktoś zrobi wcześniej, to oczywiście przesyła mi link wcześniej.

Teraz zrobimy coś jeszcze. Nieczęsto jest możliwość obejrzenia filmu w szkole, dlatego cofniemy się do filmu po unicie szóstym – otwórzcie zeszyt ćwiczeń na stronie 54. Jest tam DVD Club - High Altitude People (altitude - wysokość nad poziomem morza(.). Spójrzcie na ćwiczenie pierwsze – odpowiedź na pytanie pierwsze i drugie będzie ... - sami znajdziecie. Przejdźcie do ćwiczenia drugiego – podpiszcie obrazki – znaczenia tych słów podane są w żółtej ramce na poprzedzającej stronie 54. Teraz przeczytajcie zdania od jednego do sześciu w ćwiczeniu trzecim. W trakcie oglądania Waszym zadaniem jest stwierdzić czy True czy False. Po obejrzeniu filmiku zrobicie też ćwiczenie 5. Film obejrzycie, gdy klikniecie ikonę z paluszkiem w prawym górnym rogu – zostaniecie przeniesieni do filmu.

Teraz sprawdźcie, czy macie właściwie rozwiązane ćwiczenia do filmu. Idźcie do następnego slajdu.

Na koniec niespodzianka: kliknijcie w plik audio

Na koniec - dla przyjemności Popatrzcie i poćwiczcie tutaj -kliknijcie w ikonę z paluszkiem w prawym górnym rogu. Zostaniecie przeniesieni do filmu. Na tej stronie, na której się znajdziecie, zjedźcie myszą niżej - tam jest film. Enjoy! Odezwijcie się do mnie na Librusie, jak Wam się podobała ta interaktywna lekcja w formie prezentacji.