Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

1

2

3

4

7

5

6

Pomódl się

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witam Was Kochani Uczniowie. Dzisiejsza katecheza przybliży Wam co działo się z Panem Jezusem w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek. Znajdź temat na stronie 125. Zacznij od modlitwy:

W Wielki Czwartek Pan Jezus spożył z uczniami OSTATNIĄ WIECZERZĘ w wieczerniku, który wyglądał tak Wieczernik W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus przemienił chleb w swoje Ciało i wino w swoją Krew. Wypowiedział słowa: "Bierzcie i jedzcie to jest Ciało moje"..."Bierzcie i pijcie to jest Krew moja" W taki sposób w Wielki Czwartek Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii.

Pan Jezus z MIŁOŚCI został z nami pod postacią CHLEBA. PODZIĘKUJ MU ZA to. 🙏 Wcześniej umył uczniom nogi - pokazał, że mamy sobie nawzajem służyć. DZIŚ wiele osób SŁUŻY nam wszystkim (przeczytaj napisy wokół słowa dziękuję) W tym wyjątkowo trudnym czasie znajdź sposób, by wyrazić wdzięczność tym, którzy robią wszystko, by zatrzymać pandemię

Podczas Mszy Świętej, gdy ksiądz mówi słowa "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy to jest Ciało moje..." przychodzi Pan Jezus i ukrywa się w białym chlebie, który nazywamy Hostią.

Wielki Piątek Od wczesnego ranka w Wielki Piątek rozpoczął się sąd nad Jezusem. Najpierw Jezus stanął przed Sanhedrynem (Wysoką Radą). Potem zastał zaprowadzony do Piłata. Piłat odesłał Jezusa do Heroda, a Herod z powrotem wysłał Jezusa do Piłata.

W Wielki Piątek wspominany Mękę i Śmierć Pana Jezusa na krzyżu. Jezus umarł za nasze grzechy . Dzięki temu otworzył nam bramy do NIEBA. Pan Jezus nas bardzo kocha i dlatego zgodził się tak cierpieć. Pragnie, abyśmy przyjmowali Jego miłość i tą miłością potrafili dzielić się z innymi. W jaki sposób Ty możesz pomóc Jezusowi ? Zrób miłą niespodziankę bliskiej osobie .

Pan Jezus cały czas modlił się za ludzi, szczególnie za tych, którzy Go krzywdzili. Prosił Ojca w niebie: "Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią". Zmarł o godzinie 15.00. Wielu ludzi uwierzyło, że prawdziwie Jezus był Synem Bożym i Mesjaszem. Posłuchaj fragmentu Biblii. Kliknij w poniższe linki . Na Golgocie 1 Na Golgocie 2

Piłat kazał Pana Jezusa ubiczować a następnie skazał Pana Jezusa na śmierć. Pan Jezus wziął krzyż z miłością, bo niósł na nim grzechy wszystkich ludzi. Tę drogę Jezusa z krzyżem nazywamy drogą krzyżową.

Na Górze Golgota został ukrzyżowany. Wisiał na krzyżu między dwoma przestępcami. Jeden z nich (nazywamy go dobrym łotrem) poprosił Pana Jezusa o wybaczenie. Pan Jezus obiecał mu niebo.