Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

Wykonane przez SMD

19

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Rozpoczynamy najważniejszy tydzień w ciągu roku - Wielki Tydzień. Zapraszam Cię do wspólnego przejścia przez wszystkie wydarzenia tych dni. W tym roku będziemy przeżywać ten czas w domu, jednak duchowo i przez transmisje telewizyjne łączmy się z całym Kościołem i towarzyszmy Chrystusowi w Jego Zbawczym Dziele.

W Niedzielę Palmową przypominamy sobie uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Zobacz, jak ludzie witali Pana Jezusa w Jerozolimie:

Tego dnia do Kościoła przynosimy palmy, aby tak jak kiedyś tłumy w Jerozolimie, wyznać, że Jezus jest naszym Królem. W czasie Mszy Św. czytany jest opis męki Pana Jezusa, dlatego ta niedziela nazywa się także Niedzielą Męki Pańskiej.

Przygotowałam dla Ciebie puzzle, które podsumują nasze Święto. Proszę ułóż je. 24Niedziela palmowa

W Wielki Czwartek dziękujemy Panu Bogu za sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa, które Pan Jezus ustanowił w czasie Ostatniej Wieczerzy.

Posłuchaj jak o tym napisał o tym ewangelista Mateusz: Posłuchaj Słowa Bożego

Po Wieczerzy Jezus poszedł do Ogrodu Oliwnego modlić się do Ojca. Bał się śmierci, ale zgodził się na nią, żeby nas zbawić. Posłuchaj pięknej pieśni, która to przedstawia:

Ewangelista Mateusz tak opisywał to wydarzenie: posłuchaj

Pan Jezus prosił uczniów, aby czuwali razem z nim. Nas też o to prosi. Dlatego w Wielki Czwartek po Liturgii Pan Jezus przeniesiony jest do Kaplicy Adoracji, gdzie możemy dziękować Mu za to, że został z nami w Eucharystii.

W Wielki Piątek wspominamy Mękę Pana Jezusa. Rozważając poszczególne stacje Drogi Krzyżowej, towarzyszymy Jezusowi tak, jak podczas wielkopostnych nabożeństw.

Przypomnij sobie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozwiąż zadanie:

W Wielki Piątek nie ma Mszy Świętej! Wierni przychodzą na Liturgię:

  1. Czytanie Męki Pana Jezusa
  2. Adoracja Krzyża
  3. Przyjęcie Komunii Świętej
Tego dnia na Liturgii Kapłani mają czerwony kolor szat. Zobacz, jak wygląda adoracja Krzyża:

Umierając, Pan Jezus przebaczył wszystkim, którzy Go skazali i krzyżowali. ??? Zastanów się, czy Ty nie powinieneś komuś wybaczyć lub poprosić kogoś o przebaczenie? Dziś jest dobry czas ku temu... ???

Liturgia Wielkopiątkowa kończy się przeniesieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do symbolicznego grobu, gdzie można Go adorować do sobotniego wieczoru.

Wielka Sobota jest dniem wielkiej ciszy i oczekiwania. Wspominamy Jezusa, którego ciało zostało złożone w grobie. Nic nie powinno tej ciszy zakłócić. W naszej tradycji tego dnia święcone są pokarmy, które symbolizują obfitość, życie i błogosławieństwo. Nie możemy jednak zapomnieć o Jezusie. Można Go adorować w Najświętszym Sakramencie.

Liturgia Wielkosobotnia jest już początkiem świętowania Zmartwychwstania! Wtedy zapłonie Paschał - świeca symbolizująca Zmartwychwstałego. My odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Wysłuchamy czytań biblijnych o historii zbawienia. Przy dźwiękach dzwonów radośnie zaśpiewamy ALLELUJA!

Obejrzyj filmik będący podsumowaniem tego, co w Wielkim Tygodniu, w Triduum jest najważniejsze:

Na koniec mam niespodziankę. Jeżeli chcesz, możesz wydrukować sobie obrazek z tła naszej tablicy lub jego wersję biało-czarną (w oryginalnym języku hiszpańskim, pobrane z: dibujosparacatequesis.blogspot.com) i przypominać sobie co i dlaczego przeżywamy.