Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

1

2

3

4

5

6

Temat: Polska w czasach Stalinizmu Uczeń zna: - okoliczności powstania PZPR, - przemiany gospodarcze i społeczne, - znaczenie kultu jednostki.

Śpiewa piosenkę tę lud, śpiewa miast i wieś Nad polami, lasami, w dolinach. A w piosence tej brzmi i ozłaca tę pieśń Drogie imię naszego Stalina. Nas to imię powiedzie w bój każdy i trud I oświetli nam drogę w oddali. Imię jasne jak śpiew, imię wielkie jak świat, Nasza flaga zwycięstwa, nasz Stalin! Błękit nieba i mórz przecinamy co dzień. Przez zwycięstwa prowadzą nas dzieje. nie zastraszy nasz wróg, nie zasłoni nas cień, Słońce – Stalin nad nami jaśnieje. Nas to imię powiedzie... Stalin – naród to nasz, lud co w przyszłość się rwie Nad skaliste iglice, korony. Stalin – orli to lot, Stalin – radość i śpiew Stalin – wola i umysł milionów Nas to imię powiedzie...[1]

Temat: Polska w czasach Stalinizmu Uczeń zna: - okoliczności powstania PZPR, - przemiany gospodarcze i społeczne, - znaczenie kultu jednostki. Zad.1. Obejrzyj kronikę filmową zamieszczoną w tej wiadomości. Wypisz, jakie były elementy potrzebne do realizacji planu sześcioletniego i budowania fundamentów socjalizmu w Polsce. Zad. 2. Jakim celom miała służyć sztuka socrealizmu? Podr. str. 179. W środę 8 kwietnia spotkamy się on - line. Podam godzinę. Proszę przygotować informacje na temat zmian politycznych i społecznych, do których doszło w Polsce w okresie stalinowskim (podr. str 176 - 181).