Want to make creations as awesome as this one?

Pani Patrycja

Transcript

Pani Patrycja

ZDROWIE NA WIOSNĘ

SÓWKOWE ZADANIA

Witam was moje Sówki. Dzisiaj porozmawiamy sobie o zdrowiu.Zobaczycie opowiadanie z "Czyściochowego Przedszkola", spróbujecie warzyw i owoców, a na koniec poznacie nową literkę - dziś będzie to G, g.

DZIEŃ DOBRY

CZYŚCIOCHOWE PRZEDSZKOLE

ŁAPSON I MYCIE RĄK

Poproście rodziców, żeby przeczytali Wam opowiadanie o Łapsonie.

opowiadanie

dokładne mycie rąk

Po co myjemy ręce?

ODPOWIEDZ NA PYTANIE

Myjąc ręce zmywamy z nich brud, a razem z nim niebezpieczne wirusy, bakterie i pasożyty. Nie widać ich na rękach, bo są bardzo malutkie. Możemy zobaczyć je dopiero pod mikroskopem ale mimo, że są malutkie, mogą być bardzo niebezpieczne.

POZBYWAMY SIĘ BRUDU

Czym można myć ręce?

ODPOWIEDZ NA PYTANIE

CZYM MOŻNA MYĆ RĘCE

Mydłowkostce

Mydłowpłynie

Mydłowpiance

Żel lub chusteczki

Wiecie już, jak należy dbać o czystość rąk. Teraz zmienimy temat. Czy wiecie, co jeszcze jest ważne, żeby być zdrowym?Odpowiednie odżywianie, czyli jedzenie zdrowych rzeczy. Pamiętacie, kiedyś już o tym rozmawialiśmy. Dzisiaj przypomnimy sobie, jakie warzywa i owoce lubicie - bo ich jedzenie jest bardzo ważne!Gotowi?

:)

WARZYWA I OWOCE

ZDROWEJEDZENIE

POTRZEBNE BĘDĄ:

WARZYWA

OWOCE

OPASKA NA OCZY

Przygotujcie razem z rodzicami małe kawałki różnych warzyw i owoców - pamiętajcie, muszą być dobrze umyte :)Poproście rodziców, żeby zawiązali wam oczy... i do dzieła. Waszym zadaniem jest odgadnięcie co to za owoc albo warzywo.Najpierw powąchajcie, a później spróbujcie. Dobrej zabawy.

ZADANIE

Jestem ciekawa jak dużo warzyw i owoców udało Wam się zgadnąć.Teraz pora na ostatnie dziś zadanie...

I jak podobało Wam się?

G, g

NOWALITERA

FILM

Widzieliście ile przedmiotów ma nazwy rozpoczynające się głoską G. Teraz wasza kolej. Znajdźcie w pokoju jak najwięcej przedmiotów, których nazwy rozpoczynają się głoską G.Spróbujcie podzielić nazwy tych przedmiotów na sylaby, a później na głoski.Kiedy skończycie, otwórzcie swoje karty pracy na stronie 32 i napiszcie litery G, g po śladzie.Powodzenia

ZADANIE

Dziękuję!