Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

1

2

3

4

5

Dzisiejsza lekcja będzie troszeczkę również lekcją historii. Mam nadzieję, że lubisz ten przedmiot Zapisz proszę w zeszycie temat: Włączenie narodu polskiego do Kościoła - Chrzest Polski.

A teraz zapisz proszę w zeszycie: 1. 14.04.966r. Mieszko I przyjął chrzest - od tego dnia rozpoczął się proces chrystianizacji księstwa polskiego. 2. Skutki przyjęcia chrztu: - wzrost pozycji Mieszka I na arenie politycznej - napływ wykształconego duchowieństwa, które przyczyniło się do rozwoju kultury i cywilizacji - rozwój gospodarki rolnej.

A teraz zapraszam na chwilę relaksu ;) Kliknij w strzałkę.

Rozwój kulturalny i gospodarczy państwa to nie wszystko. W Polsce buduje się kościoły i zakony. Zakłada się pierwsze biskupstwa - w Poznaniu i arcybiskupstwo w Gnieźnie. W tym ostatnim arcybiskupem został brat św. Wojciecha - pierwszego świętego Polskiego. Obejrzyj i posłuchaj historii o jego życiu - co ciekawe, przedstawiona jest ona na drzwiach katedry gnieźnieńskiej.

Ciekawe czy pamiętasz, w którym roku Polska przyjęła chrzest? A kto wtedy rządził naszym krajem? A pamiętasz powody przyjęcia przez Polskę chrztu? Super! Obejrzyj teraz krótki filmik przypominający te wydarzenia.

Mieszko I przyjmując chrzest nie kierował się względami religijnymi. Z nami jest na szczęście inaczej Wiemy, że przez chrzest otrzymujemy Ducha Świętego, dzięki któremu możemy wzrastać w wierze i ją wyznawać. Doskonałym przykładem dawania świadectwa wiary w Chrystusa jest własnie życie św. Wojciecha. Czy znasz jeszcze jakiegoś świętego, który oddał życie za wiarę? A może w wolnej chwili poszukasz i przeczytasz jego życiorys? Zapewniam Cię, że jest ich bardzo dużo. Teraz proszę Cię o przeczytanie z Pisma świętego tego tekstu: Dz 2,37-39 (przypominam: Dzieje Apostolskie, rozdział 2, wersy od 37-39). Jeśli nie masz w domu skorzystaj z Biblii on-line.