Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

BOARDS BOOK SERIES

Interactive Image

TRAIN

Interactive Image

DESMOND TUTU

Interactive Image

CRAIG HODGES

Interactive Image

CLC MALL MAP

Interactive Image

VANDANA SHIVA

Interactive Image

Transcript

101. Z ostatniej chwili

Dzień dobry Kochani! Dziś wtorek 31 marca. Temat zajęć związany jest z jednym ze zwiastunów wiosny - bocianem. Przygotowałam dla Was kilka informacji i przyjemnych zadań do wykonania. Wiem, że szybko się z nimi uporacie. Jestem zachwycona Waszą systematyczną pracą. Do dzieła :-)

Wykonaj pracę plastyczną przedstawiająca bociana. Mam dla Ciebie kilka propozycji: http://edufunkids.com/bocian-praca-plastyczna-z-wykorzystaniem-platkow-kosmetycznych/ Bocian - praca plastyczna z wykorzystaniem płatków kosmetycznychPowoli nadchodzi wiosna, wszystko budzi się do życia. A jak wszyscy wiemy, przylot bocianów jest zwiastunem nadchodzącej wiosny. Dlatego naszym...edufunkids.comhttps://www.mamawdomu.pl/2016/04/25-wiosennych-inspiracji.html 25 wiosennych inspiracji na prace plastyczne, eksperymenty i inne - Mama w domuCzujecie już wiosnę w powietrzu? Ja niestety nie, bo mam zatkany nos. Ale to jednoznacznie wskazuje na to, że moja ulubiona pora roku rozgościła się...Mama w domuhttps://wczesnoszkolni.pl/pory-roku/bociany Oznaki wiosny - bocianyWiosna kojarzy się między innymi z bocianami. Zobacz naszą inspirację związaną z nadejściem wiosny. Bociany mogą szybko i łatwo zostać wykonane przez...Wczesnoszkolni

ZESZYT ĆWICZEŃ ZE SŁONIEM S. 28 Wykonaj zadania 1,2, 3.

PODRĘCZNIK S. 43 1. Przeczytaj wiersz Ireny Suchorzewskiej pt.: "Bociany". 2. Odpowiedz na pytania:

  • W jaką podróż miały wybrać się bociany? (Skąd i dokąd?)
  • Czy pani bocianowa chciała odbyć tę podróż?
  • Jaka pogoda jest w Afryce?
  • Co czeka na bociany w Polsce?

  • Bocian biały (Ciconia ciconia) to ptak, którego zna każdy. Jego przybycie do Polski zwiastuje wiosnę, zajęcie gniazda na dachu domu ma zwiastować szczęście dla domowników, a sam bocian, zgodnie z ludowymi wierzeniami, przynosi dzieci.
  • Bocian może mieć do około 120 centymetrów wzrostu, a rozpiętość jego skrzydeł nierzadko przekracza dwa metry.
  • Bocianie gniazda są ogromne i bardzo ciężkie – z roku na rok rozbudowywane przez ptaki mogą osiągnąć wagę nawet dwóch ton i szerokość dwóch metrów.
  • Najbardziej znanym odgłosem, jaki wydaje bocian, jest klekot, który powstaje przez kłapanie dziobem. Poza tym dorosłym ptakom zdarza się syczeć, ale jest to cichy, słabo słyszalny dla człowieka dźwięk.
  • Bociany są mięsożerne. Żywią się praktycznie wszystkimi niewielkimi zwierzętami: od owadów (chrząszcze czy koniki polne), przez dżdżownice i pijawki. Najbardziej gustują w żabach, ale mniejszymi gadami i gryzoniami również się zadowolą. Okazjonalnie zdarza im się również jeść ryby i ptaki.
  • Bociany-rekordziści dożywają ponad dwudziestu lat (a odnotowano nawet osobniki, które przekroczyły trzydziestkę), ale za średnią długość życia bociana przyjmuje się 8-9 lat.

Zagraj z domownikami w grę planszową "Tropiciele wiosny." PODRĘCZNIK S. 44-45. http://old.mac.pl/UserFiles/egzemplarze_okazowe_2020/wczesnoszkolna/gwk-klasa1-podr-3/mobile/index.html#p=46

Rozwiąż zagadki. Odgadnij, o jakiego ptaka chodzi.

Z wiosną do nas przyleciała, ta ptaszyna, czarna, mała, murować się nie uczyła, jednak gniazdko ulepiła.

Chodzi polem słonko po zielonym życie, a któż to nad łąką śpiewa tak w błękicie?

W dzień śpi, w nocy lata, czasem bywa uszata.

Choć nie jest kowalem umie kuć wytrwale. Choć nie jest doktorem leczy drzewa chore.

Każdy słyszy jej kukanie w wiosny czas. Ocali nam od gąsienic cały las.

Kto po gałęziach kozły fika i kto zjada tłuszcz z patyka? Gdy powiesisz za oknem kawałek słoniny, to ona przyleci zaraz w odwiedziny.