Want to make creations as awesome as this one?

16 цікавих фактів з життя Екзюпері

Transcript

10

2

3

4

5

6

7

8

9

11

12

13

14

15

16

1

29 червня 2020 - 120 років від дня народження Антуана де Сент-Екзюпері (1900–1944), французького письменника, авіатора

16 цікавих фактів з життя Екзюпері

Найвідоміша книга письменника - «Маленький принц» - була написана у 1942 р. в Нью-Йорку незадовго до його смерті. До цього він не писав дитячих книг. Вона перекладена на 250 мов і діалеків, у тому числі на мову Брайля для сліпих. Починаючи з 1943 р. продано більше 140 млн прим. Невід'ємною частиною казки є акварельні ілюстрації, що зробив сам Екзюпері. Без них казку не публікують, оскільки вони надзвичайно важливі для розповіді.

Майбутній письменник став третім з п'ятьох дітей Жана де Сент-Екзюпері, віконта і спадкоємця старовинного аристократичного роду. У 4 роки Антуан залишився без батька. Його мати стала головною людиною для всього подальшого життя Антуана.

Тут він пише свій перший твір - «Південний поштовий». Цікавий факт, що в дитинстві майбутній письменник намагався створити літальний апарат з старого велосипеда, дроту та різного мотлоху. Антуан дуже рано відчув, що авіація - це його справжнє покликання. У 1926 р. він став пілотом компанії «Аеропосталь», доставляв пошту на північне узбережжя Африки.

Хлопчика багато хто вважав негарним - при високому зрості і атлетичної будові у нього були неправильні риси обличчя і кирпатий ніс, за який однолітки дражнили його «звіздарем». Але мати називала сина «король-сонце» за його рідкісну доброту, веселий характер і любов до природи.

Купивши власний літак, Екзюпері вирішив відправитися на ньому з Франції до В’єтнаму, і тим самим здійснити свою давню мрію. Під час польоту він зазнав аварії над пустелею, однак йому вдалося вижити. За щасливим збігом обставин вони його помітили місцеві бедуїни, які напоїли і нагодували француза.

Ті, кому вдавалося спілкуватися з Екзюпері, помічали, що він зовсім не вмів брехати. Коли він намагався сказати неправду, його обличчя починало червоніти, а мова ставала переривчастою.

У 1930 р. письменник отримав премію Феміна за роман «Нічний політ». У 1939 р. був удостоєний двох нагород: Гран-Прі Французької Академії за книгу «Планета людей» та Національну книжкову премію США за твір «Вітер, пісок і зірки». У тому ж році він був нагороджений Військовим Хрестом Французької Республіки.

Будучи дуже життєрадісним і доброзичливою людиною, Екзюпері нерідко впадав у глибокі депресії.

Цікаво, що за своє життя Екзюпері 15 разів зазнавав аварії, перебуваючи за штурвалом літака.У письменника є патент за поліпшення кількох авіаційних приладів. На фронт Екзюпері пішов добровольцем. За час війни він здійснив багато бойових і розвідувальних вильотів.

За своє життя Екзюпері створив чимало літературних шедеврів, які по праву визнані надбанням світової культурної спадщини. Його твори просякнуті дитячими щирими почуттями, радістю і веселощами. За це «Маленького принца» обожнюють і діти, і дорослі різних поколінь. 5. Всього Антуан де Сент-Екзюпері написав 7 великих робіт та 15 малих.

Останній його великий роман, «Цитадель», було видано вже після його смерті.

Антуан де Сент-Екзюпері був одружений, але по ряду обставин більшу частину часу вони з дружиною жили окремо. Образ Троянди в книзі «Маленький принц» Екзюпері списав з дружини.

За свій внесок у розвиток цивільної авіації Екзюпері був нагороджений французьким орденом Почесного легіону. Також Антуан де Сент-Екзюпері удостоєний безлічі нагород, як за творчі роботи, так і за бойові заслуги.

У роки Другої світової війни письменник і льотчик, учасник французького Руху Опору Антуан де Сент-Екзюпері зробив декілька бойових розвідувальних вильотів. 31 липня 1944 р. він відправився у свій останній політ на острів Корсика (Середземне море), з якого так і не повернувся. Цей день вважається офіційним днем смерті письменника. На момент загибелі йому було 44 роки. Залишки літака письменника були підняті тільки у 2003 р., але їхнє дослідження не дало відповіді на питання про те, як саме загинув Екзюпері.Через багато років після трагедії, в 2008 році, один німецький льотчик, який брав участь у бойових діях Другої Світової, зізнався, що він збив письменника і сказав, що якби знав, хто сидить за штурвалом ворожого літака, то не стріляв би в нього, так як дуже любив творчість Екзюпері.

Письменники залишаються жити в героях своїх книг. Маленький принц - Екзюпері - живе тепер на своїй планеті. Вирощує і плекає троянду, вільно літає на інші планети і час від часу з'являється на Землі, щоб перевірити чи не забули люди, що всі ми відповідаємо за тих, кого приручили. «Ось мій секрет, він дуже простий: пильно одне лише серце. Найголовнішого очима не побачиш».

Антуан де Сент-Екзюпері походив із старовинного роду перигорских дворян.При народженні він отримав кілька імен – Антуан – Марі – Сент –Батист – Роже, але у подальшому житті обходився тільки першим з них.