Want to make creations as awesome as this one?

Szukamy wiosny

Transcript

- SÓWKI-

Witajcie

NOTE

Szukamy wiosny

27

Dzisiaj czeka Was edukacja muzyczna oraz plastyczna

START

PIĄTEK

marzec

NAJPIERW GIMNASTYKA NARZĄDÓW MOWY

Zbliżała się wiosna. Za oknem słychać było śpiew ptaków (dzieci naśladują głosy ptaków). Języczek wybrał się do lasu na poszukiwanie oznak wiosny. Jechał na koniu (kląskają, uderzając językiem o podniebienie). Na łące zobaczył bociany (mówią kle, kle). Zatrzymał się na leśnej polanie (mówią prr). Zsiadł z konia, rozejrzał się wokoło (oblizują wargi ruchem okrężnym). Świeciło słońce, wiał delikatny wiatr (wykonują krótki wdech nosem, chwilę zatrzymują powietrze i długo wydychają je ustami). Było ciepło i przyjemnie (uśmiechają się). Na skraju polany zakwitły wiosenne kwiaty zawilce i sasanki. Pachniało wiosną (oddychają głęboko, wdychając powietrze nosem, wydychając ustami). Języczek pochylił się i powąchał kwiaty (wdychają powietrze nosem) i kichnął (mówią apsik!). W tym momencie zauważył przeciskającego się przez zarośla zaspanego jeża (ziewają, przeciskają język między złączonymi zębami). Zrobiło się późno. Języczek wsiadł na konia i pogalo-pował do domu (kląskają, uderzając językiem o podniebienie).

KLIK

Teraz posłuchajcie piosenki...

Słońce grzać zaczęło z coraz większą mocą . Grabie i łopaty męczą się i pocą. Taczki i konewki także się zwijają Wszyscy Pani Wiośnie dzielnie pomagają.

Ref: Tu i tam zieleń dam .Szaro-bure zniknie . Ani się obejrzysz jak wszystko rozkwitnie . W zielonym ogrodzie będą rosły drzewa , Kwiaty będą kwitnąć , ptaki będą śpiewać.

Grabie i łopaty zimą spały w szopie Wiadomo , że wtedy grządek nikt nie kopie. Nagle przyszła wiosna na dwór je wygnała, Kiedy pracowały ,ona planowała .

Zabawa ruchowa do piosenki. Rodzic włącza nagranie piosenki. Dziecko chodzi po pokoju. Rodzic jest czarodziejem, po słowach „hokus-pokus” dotyka dziecka. Dotknięte dziecko i radośnie pląsa w rytm muzyki, cieszy się z wiosny. Następnie dziecko siada na dywanie.Rodzic odczytuje kolejne wersy, a dziecko je powtarza, jednocześnie wyklaskując lub wytupując rytm. Na koniec dziecko próbuje śpiewać piosenkę.

czas na zabawę

Tworzymy pracę pt:"PAni Wiosna"TECHNIKA DOWOLNADO ZOBACZENIA!

Na koniec praca plastyczna-