Want to make creations as awesome as this one?

Porządki w ogrodzie 26.03.2020r.

Transcript

PORZĄDKI W OGRODZIE

Pani Patrycja

SÓWKOWE ZADANIA :)

Zapraszam na zajęcia

Kochane Sówki, dzisiaj porozmawiamy sobie o ogrodzie. Posłuchacie opowiadania "O żółtym tulipanie", zobaczycie, jak wygląda ten kwiat. Dowiecie się, jakie narzędzia potrzebne są do uporządkowania ogrodu po zimie oraz poznacie nową literkę - C,c

WITAM WAS SERDECZNIE

W ciemnym domku pod ziemią mieszkał mały Tulipanek. Maleńki Tulipan, jak wszystkie małe dzieci, spał całymi dniami. Wokoło było bowiem bardzo cicho i ciemno. Pewnego dnia obudziło go lekkie pukanie do drzwi. − Kto tam? – zapytał obudzony ze snu Tulipanek. − To ja. Deszczyk. Chcę wejść do ciebie. Nie bój się maleńki. Otwórz. − Nie, nie chcę. Nie otworzę – powiedział Tulipanek i odwróciwszy się na drugą stronę, znów smacznie zasnął. Po chwili mały Tulipanek znów usłyszał pukanie. − Puk! Puk! Puk! − Kto tam? − To ja. Deszcz. Pozwól mi wejść do swego domku. − Nie, nie chcę, abyś mnie zamoczył. Pozwól mi spać spokojnie. Po pewnym czasie Tulipanek usłyszał znów pukanie i cieniutki, miły głosik wyszeptał: − Tulipanku, wpuść mnie!− Ktoś ty? − Promyk słoneczny – odpowiedział cieniutki głosik. − O, nie potrzebuję cię. Idź sobie. Ale promyk słoneczny nie chciał odejść. Po chwili zajrzał do domu tulipanowego przez dziurkę od klucza i zapukał. – Kto tam puka? – zapytał zżółkły ze złości Tulipanek. − To my Deszcz i Słońce. My chcemy wejść do ciebie! Wtedy Tulipanek pomyślał: „Ha, muszę jednak otworzyć, bo dwojgu nie dam rady”. I otworzył. Wtedy Deszcz i Promyk wpadli do domu tulipanowego. Deszcz chwycił przestraszonego Tulipanka za jedną rękę. Promyk słońca za drugą i unieśli go wysoko, aż pod sam sufit. Mały żółty Tulipanek uderzył główką o sufit swego domku i przebił go… I, o dziwo znalazł się wśród pięknego ogrodu, na zielonej trawce. Była wczesna wiosna. Promyki Słońca padały na żółtą główkę Tulipanka. A rano przyszły dzieci i zawołały: − Patrzcie! Pierwszy żółty tulipan zakwitł dzisiaj z rana! − Teraz już na pewno będzie wiosna!

O ZÓŁTYM TULIPANIE

  1. Gdzie mieszkał tulipanek?
  2. Kto najpierw odwiedził tulipanka?
  3. Czy tulipanek wpuścił do swojego mieszkania deszcz?
  4. Dlaczego?
  5. Kto przyszedł potem do tulipanka?
  6. Czy tulipan otworzył drzwi słonku?
  7. Kto zobaczył tulipana?
  8. Co powiedziały dzieci?

TERAZ KILKA PYTAN

ZadaniePodziel słowo TULIPAN na sylaby.Teraz na głoski.jaka jest pierwsza głoska?A ostatnia?

Jak widzicie, TULIPAN ma cebulę, z której od dołu wyrastają korzenie. Kiedy TULIPAN już się ukorzeni, z cebui wyrastają łodyga i liście, a później pojawia się kwiat.

BUDOWA TULIPANA

Teraz pora zobaczyć, jakie narzędzia potrzebne są w ogrodzie

NARZEDZIA OGRODNIKA

Odpowiedz na pytania ukryte pod kropkami

NACIŚNIJCIE NA CZERWONY GUZIK!!!

TERAZ NIESPODZIANKA

NAJPIERW KLIKNIJ NA OBRAZEK

Przyszła pora na ćwiczenia.w Kartach Pracy nr 3 zróbcie proszę zadania na stronach 27 i 30

Teraz odszukaj w pokoju najwięcej przedmiotów, których nazwa rozpoczyna się głoską C

PORA NA POZNANIE NOWEJ LITERY

C, c

BRAWO!

DOBRA ROBOTA