Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

1

2

3

4

5

6

7

Każdy piątek przypomina nam o drodze, którą Pan Jezus przeszedł z miłości do ludzi. Dziś udamy się w podróż w wyobraźni na drogę... gdzie Pan Jezus uczy nas miłości.

DROGA KRZYŻOWA to droga, którą szedł Pan Jezus i dźwigał krzyż. Kiedy będziecie w kościele, spójrzcie na ściany. Wiszą na nich obrazy drogi krzyżowej, które pokazują, co spotkało Pana Jezusa, gdy szedł, niosąc krzyż na górę Golgotę. W czasie tej drogi cierpiący Jezus spotykał różne osoby, upadał pod ciężarem krzyża, a na końcu został do niego przybity. Te wydarzenia nazywamy stacjami, ponieważ zatrzymujemy się przy nich i rozważamy je.

ZAPAMIĘTAJ!Jest 14 stacji drogi krzyżowej!

Pan Jezus aż 3 razy upadł pod krzyżem.

Na ostatniej drodze Pana Jezusa były osoby, które Mu pomagały i okazywały miłość. MAMA PANA JEZUSA - Maryja, która nie mogła pomóc ale jest blisko swojego Syna i cierpi razem z Nim. SZYMON Z CYRENY - rolnik, który pomógł nieść krzyż Panu Jezusowi. ŚWIĘTA WERONIKA, która otarła twarz Panu Jezusowi swoją chustą. KOBIETY, które płakały nad Panem Jezusem, ale nie mogły Mu pomóc. Pan Jezus jest im wdzięczny za ich życzliwość, wzywa je do nawrócenia i poprawy życia.