Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Zadania dla uczniów klas 6 i 7nauczyciel prowadzący: Marzena Abramczuk

Tworzymy gry edukacyjne w programie Scratch

Na kolejnych slajdach macie znajomego kota lub przycisk z łapką - po kliknięciu na niego przejdziecie na stronę programu Scratch lub konkretnego zadania.Każde zadanie tworzycie na swoim koncie, po czym udostępniacie do konkretnego studia.Życzę miłej pracy!

Proszę zapoznać się z zadaniami obok i wykonać polecenia tam zawarte.Część z Was zadanie 1 i 2 wykonała. Pod każdym projektem w komentarzu napisałam informację zwrotną - czy praca jest prawidłowo wykonana, czy też są jakieś nieścisłości. Zapoznajcie się z nimi i nanieście ewentualne poprawki.

KONTAKT

Linki do stron edukacyjnych

Gra edukacyjna "Przysłowia polskie"

Gra edukacyjna "Stolice województw"

Gra edukacyjna "Sprawdź, czy znasz tabliczkę mnożenia"

Gra edukacyjna "Jakie to państwo"

Drodzy uczniowie!

Gra edukacyjna "Jakie to państwo"

Pracę rozpoczęliśmy na lekcji, dokończyć mieliście w domu. Proszę przeczytać mój komentarz pod swoją pracą i wprowadzić ewentualne poprawki.Kto jeszcze projektu nie udostępnił (dotyczy to przede wszystkim nieobecnych 10 lub 11 marca) - proszę to zrobić - udostępniamy do studia o nazwie GRY.Każda praca jest oceniana.

Zadanie 1

Projekt z przygotowanej specjalnie dla Was rozsypywanki. Wykonują to osoby, których nie było na lekcji 10 lub 11 marca.Aby otworzyć Rozsypankę należy:- wejść na stronę programu Scratch, zalogować się i w okienko wyszukiwania wpisać sppolanieclub - Kliknąć na link i zalogować się na swoje kontoPamiętajcie, że wszystkie bloczki mają być użyte! Sprawdźcie, czy program działa prawidłowo.Udostępniamy do studia o nazwie ZADANIA (najpierw kliknąć REMIX, potem UDOSTĘPNIJ)

Gra edukacyjna "Sprawdź, czy znasz tabliczkę mnożenia"

Zadanie 1I

Zadanie do wykonania w ramach lekcji 17 lub 18 marca.Aby otworzyć projekt należy:- wejść na stronę programu Scratch, zalogować się i w okienko wyszukiwania wpisać sppolanieclub - Kliknąć na link i zalogować się na swoje konto Po wykonaniu pracy sprawdźcie, czy program działa prawidłowo.Udostępniamy do studia o nazwie WOJEWÓDZTWA (najpierw kliknąć REMIX, potem UDOSTĘPNIJ).Film instruktażowy

Zadanie 1II

Gra edukacyjna "Stolice województw"

Zadanie dla chętnych Waszym zadaniem jest dokończyć rozpoczęty projekt PRZYSŁOWIA. Myślę, że zmieści się 15 przysłów. Udostępniamy do studia o nazwie PRACA ZDALNA (najpierw kliknąć REMIX, potem UDOSTĘPNIJ).

Wiem, że są wśród Was osoby, których tworzenie skryptów w Scratchu bardziej zainteresowało. Jeżeli coś własnego opracowaliście - pochwalcie się, udostępnijcie do studia PRACA ZDALNA.

Zadanie IV

Gra edukacyjna "Przysłowia polskie"

Linki do stron edukacyjnych

Pamiętajcie, że internet jest wspaniałą skarbnicą wiedzy.Macie okazję skorzystać z niego z korzyścią dla siebie i swojej przyszłości.Internet to nie tylko gry, Wikipedia, zadane.pl, bryk.pl i inne strony, o których mówiliście na lekcjach informatyki.

Zachęcam do skorzystania.Strona jest otwarta do edycji, więc jeżeli ktoś znajdzie coś ciekawego, może kliknąć na plusik i dodać adres strony.

Strona, z linkami do stron edukacyjnych

pspwdomu@gmail.com

W razie pytań proszę pisać na adres e-mail