Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

1

2

3

1

2

Potwornie Fajna Klasa omawia "Noelkę"

3

dzień pierwszy

dzień drugi

dzień trzeci

1

2

25 marca

3

26 marca

27 marca

opracowała: Asia Krzemińskawww.zakreconybelfer.pl

Korzystając z dostępnych w domu elementów przygotuj scenerię i zrób zdjęcie, opowiadające o wybranej scenie z książki "Noelka". Podziel się nim z klasą.

Przygotuj krótki film, w którym opowiesz o wybranym bohaterze z książki "Noelka". Zbuduj swoją wypowiedź tak, jakby to była mówiona charakterystyka postaci.

Otwórz książkę na scenie, która Cię zaskoczyła, rozbawiła lub wzruszyła. Przeczytaj ją na głos, nagraj, a nagraniem podziel się z klasą.

1

2

3

1

2

Potwornie Fajna Klasa omawia "Noelkę"

dzień czwarty

dzień piąty

dzień szósty

1

2

30 marca

31 marca

2 kwietnia

opracowała: Asia Krzemińskawww.zakreconybelfer.pl

Wyobraź sobie, że jesteś tatą Elki. Zastanów się, jakie uczucia wzbudzają w Tobie działania córki.

W imieniu Grzegorza Stryby napisz list do córki, w którym przedstawisz, jakie uczucia budzi w Tobie jej zachowanie. Pracą podziel się z klasą.

Przejrzyj materiały, zgromadzone przez "Polską Kronikę Filmową", dotyczące wydarzeń w roku 1991 (link znajdziesz poniżej). <Polska Kronika Filmowa> Korzystając z powyższych zbiorów oraz innych źródeł wiedzy, wybierz trzy sytuacje, które wydają Ci się interesujące lub ważne.

Na podstawie jednego z wcześniej wybranych wydarzeń stwórz "kartkę z kalendarza". Wykorzystaj dowolny edytor grafiki i zaprezentuj najważniejsze informacje związane z datą, w której miała miejsce wskazana przez Ciebie sytuacja. Przykładowa kartka może wyglądać tak, jak zaprezentowana poniżej.

Przyjrzyj się kostkom ze zdjęcia. Wybierz trzy spośród nich i napisz na ich podstawie zdania pojedyncze, rozwinięte, które będą się odnosiły do treści omawianej lektury.

Narysuj wykres zdań, które napisałeś wcześniej. Pamiętaj o zadaniu odpowiednich pytań oraz nazwaniu wszystkich części. Pracą podziel się z klasą.

Wysłuchaj piosenki (link znajdziesz poniżej). <Na strunach szyn> Zastanów się, czy jej treść można w jakiś sposób odnieść do treści "Noelki". Swoją opinię uzasadnij.