Want to create interactive content? It’s easy in Genially!
poczytaj o RODZINIE
hrebeniuk_fdbp
Created on May 7, 2025
Start designing with a free template
Discover more than 1500 professional designs like these:
Transcript
6. PEDAGOGICZNE ASPEKTY PRACY ASYSTENTA RODZINY
poczytaj o RODZINIE
5. Być SYNOWĄ i nie zwariować
4. Rodzina z domu obok
3. Rozmowy o wychowaniu w szacunku
2. Bajki dla szczęśliwych rodzin
1. POUKŁDAJ TO SOBIE W GŁOWIE
„To książka, która sprawi, że przestaniemy czuć się jako rodzice samotni. Samotni w zmaganiach, osamotnieni w kolejnych porażkach, których doświadczamy, a o których nie wszyscy mówią głośno. To książka, która sprawi, że poczujemy się bardziej kompetentni, pewni siebie i śmiali w budowaniu relacji ze swoimi dziećmi. To życzliwa i niezwykle konkretna książka. Trzyma mocno za rękę, jak dobra koleżanka czy zaufany psycholog".
+Info
100 maili do ciebie o rodzicielstwie i partnerstwie
1. Rogala Aga: Poukładaj to sobie w głowie.
Bajki, które pomagają radzić sobie z emocjami i osiągnąć szczęście w rodzinie. Nie ma rodzin idealnych. Nie ma też dwóch rodzin takich samych. Jednak każda chce być szczęśliwa. Książka zawiera dwadzieścia opowiadań, które zapoznają nas z różnymi sytuacjami i problemami w rodzinach. Bajkom towarzyszą wskazówki dla rodziców, które przedstawiają klucz do upragnionego szczęścia: miłość, dialog, optymizm, zaufanie, współpracę, zrozumienie?
+Info
Bajki, które pomagają radzić sobie z emocjami i osiągnąć szczęście w rodzinie.
2. Ibarrola Begona: Bajki dla szczęśliwych rodzin
+ INFO
+ INFO
+Info
Wydaje się, że książek dotyczących młodych ludzi powstało już wiele. Ja jednak sądzę, że jest ich wciąż za mało. A zwłaszcza takich, które wyposażają w wiedzę i umiejętności w sposób ciekawy i angażujący, oparty o ustalenia nauki i bardzo praktyczny, a w końcu – do bólu prawdziwy i autentyczny. Taki efekt najpełniej ujawnia się podczas tego, co jest ukoronowaniem ludzkiej komunikacji: prawdziwej rozmowy. Ta książka wpisuje się w tę charakterystykę doskonale. I dlatego jest nam tak bardzo potrzebna.
Nastolatki - Internet, uzależnienia, depresja, seksualność.
3. Frania Patrycja, Kowalska-Bębas Katarzyna, Frońska Agata: Rozmowy o wychowaniu w szacunku.
14 stycznia 2018 roku siedemnastoletnia dziewczyna wyszła przez okno swojego domu w Perris w Kalifornii i drżącymi palcami wykręciła numer alarmowy 911. Trzęsącym się głosem powiedziała operatorce, że jej rodzeństwo w wieku od 2 do 29 lat od dawna maltretowane jest przez rodziców. Zapytana o adres, zawahała się. „Nigdy nie wychodziłam z domu” powiedziała. Dla rodziny, sąsiadów i przyjaciół z internetu Louise i David Turpinowie byli obrazem prawdziwej domowej harmonii: ubierali trzynaścioro swoich dzieci w pasujące do siebie stroje i kupowali im drogie prezenty. Ale to, co odkryła policja w ich domu, przyćmiło najbardziej szokujące przypadki wykorzystywania dzieci.
+Info
Niewyobrażalny horror trzynaściorga rodzeństwa Turpin więzionych przez własnych rodziców i ich droga do uwolnienia.
4. Glatt John: Rodzina z domu obok.
Bycie synową nie jest łatwe. I to od samego początku. Kobieta, często młoda, wchodzi do obcej rodziny, która przyjmuje ją różnie: jedna ciepło i serdecznie, inna obojętnie, a jeszcze inna – z rezerwą, a czasem nawet z niechęcią. Spotykają się dwie kobiety – jedna starsza, druga młodsza, wychowana przez inną kobietę. Obydwie ukształtowane przez pokolenia kobiet w swoich rodzinach. Obydwie w relacji z tym samym mężczyzną – jedna z nich go urodziła i wychowała, druga – układa sobie z nim życie.
Życie niesie ze sobą wiele problemów. Zwałaszcza życie wpółczesnej kobiety
Info
+Info
5. Miller Katarzyna, Bimer Anna: Być synową i nie zwariować.
Książka poświęcona została pedagogicznym aspektom pracy asystenta rodziny. Asystent rodziny znajdzie tu inspiracje dotyczące prowadzenia spotkań z rodzinami, które mają na celu poszerzyć ich wiedzę dotyczącą potrzeb i możliwości dzieci w różnym wieku, jak również wzmocnić więzi rodzic – dziecko. W tych rodzinach, w których z diagnozy przeprowadzonej przez pracownika socjalnego wynika, że rodzina ma potencjał do zmiany, warto bowiem podjąć gruntowne działania w celu poprawy funkcjonowania rodziców. Książka zawiera również treści dotyczące standardów przeciwdziałania przemocy względem dzieci oraz form terapii dzieci z traumą rozwojową. Książka została oparta na współczesnej wiedzy nie tylko z zakresu pedagogiki rodziny, ale również neuronauki, psychologii rozwojowej i psychotraumatologii.
+ INFO
+Info
Między wsparciem rodziny a ochroną dziecka przed krzywdzeniem.
6. Krasiejko Izabela, Ciczkowska-Giedziun Małgorzata: Pedagogiczne aspekty pracy asystenta rodziny.
profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jej zainteresowania naukowo-badawcze zogniskowane są wokół pedagogiki spolecznej, pedagogiki rodziny oraz pracy socjalnej z rodziną. Sprecjalizuje się w problematyce wielowymiarowego wsparcia rodziny oraz asystentury rodziny.
Małgorzata Ciczkowska-Giedziun
certyfikowana trenerka Family Lab, trenerka uważności w edukacji, mama dwójki dzieci.
Katarzyna Kowalska-Bębas
trenerka, coachka, terapeutka młodzieży, doradczyni rodzinna, mama dwóch nastolatek.