Full screen

Share

Дніпровська  ГЕС
Каховська ГЕС
Запорізька АЕС
Місто - герой Маріуполь
Місто - герой Маріуполь
Місто - герой Маріуполь
Місто - герой Буча
Місто - герой Ірпень
Місто-герой Гостомель.
Аеропорт
Бліцкриг

Want to create interactive content? It’s easy in Genially!

Get started free

Бліцкриг

Оксана Пономаренко

Created on February 20, 2025

Start designing with a free template

Discover more than 1500 professional designs like these:

Transcript

Дніпровська ГЕС

Каховська ГЕС

Запорізька АЕС

Місто - герой Маріуполь

Місто - герой Маріуполь

Місто - герой Маріуполь

Місто - герой Буча

Місто - герой Ірпень

Місто-герой Гостомель.

Аеропорт

Бліцкриг

Київська область взяла на себе удар Росії 24 лютого 2022 року. Україна чинила опір російській армії у західних передмістях Києва – в Ірпені, Бучі, Гостомелі. Після розгрому російських загарбників та виведення 2 квітня 2022 року ворожих військ із території окупованих місць відкрилася страшна правда про те, які звірства творили окупанти із мирним населенням на цій території.

З 1 березня 2022 року місто перебуває у блокаді російських окупаційних військ. За даними Маріупольської міськради станом на 14 березня кількість загиблих мирних жителів у зв'язку з вторгненням Росії в Україну становить понад 2,3 тис. осіб. Російські війська застосували тактику облоги з блокуванням доставки гуманітарної допомоги жителям міста. Також за інформацією від міськради, окупанти незаконно перевозили жителів Маріуполя на територію Росії.

Після прильоту по ДніпроГЕС там спалахнула пожежа, рух дамобю перекрито. Наразі пожежу на ДніпроГЕС локалізовано, є значні втрати обладнання.

22 березня Росія здійснила наймасштабнішу атаку на енергетику України за весь час війни. Є влучання і пошкодження об’єктів генерації по всій країні. Під удар потрапила легендарна ДніпроГЕС у Запоріжжі.

Бучанська різанина, або геноцид у Бучі — масове вбивство українського цивільного населення в місті Буча Київської області, що супроводжувалося викраденнями, тортурами.

З початку березня 2022 р. в ході боїв Буча зазнала жахливих руйнувань і людських втрат. Після окупації російськими військами у місті відбувалися системні військові злочини – масові розстріли і катування мирних людей.

25 км на заході від Києва розташувалося містечко Буча. У ХХІ ст. Буча перетворилася на сучасне курортне містечко з мальовничими ландшафтами, чудовими краєвидами та пам’ятними місцями. Так було поки не прийшла війна.

9 березня на Маріупольський пологовий будинок № 2 російські літаки скинули декілька бомб, у результаті будівля була зруйнована. Внаслідок авіаудару сімнадцять осіб постраждало, троє загинуло. 16 березня окупаційні війська скинули бомбу на Маріупольський драматичний театр. Зруйнована центральна частина будівлі. На час авіаудару в сховищі театру переховувались мирні жителі та біженці. Також через авіаудар була зруйнована будівля басейну «Нептун». 19 березня російські військові скинули бомби на Школу мистецтв. На час авіаудару в будівлі переховувалося близько 400 жителів міста.

В Україні цей період іронічно називають «​Київ за три дні». Причин тому кілька: по-перше, саме такий прогноз на падіння Києва давали численні спікери російської пропаганди. По-друге, державна російська агенція «​РИА Новости» випадково опублікувала заготовану наперед статтю про перемогу Росії – вона була встановлена на автоматичну публікацію 26 лютого. По-третє, як пізніше з’ясувалось із західної преси, три дні опору пророкували Києву й деякі західні уряди. Саме те, що Україні вдалося встояти ці три дні, переломити ситуацію та зруйнувати плани Володимира Путіна.

Бліцкриг лютий-березень 2022

Війна у центрі Європи в 21-му сторіччі. Цю словесну конструкцію в останнє десятиріччя можна було часто почути від людей, яким бракувало слів, аби описати свій подив, жах, обурення подіями в Україні.

Аеропорт державного підприємства «Антонов» у селищі Гостомель є стратегічно важливим об'єктом, оскільки розташований за 10 кілометрів до Києва і здатний приймати військові літаки. Захоплення аеродрому в Гостомелі могло б значно розширити можливості російських військових зі встановлення контролю над столицею України.

Люди на Херсонщине вынуждены покидать родные дома, чтобы спасти жизнь себе и своим домашним любимцам.

Підрив Каховської ГЕС став наймасштабнішою техногенною катастрофою з часів відновлення незалежності Україні.

6 червня 2024 року російськими окупаційними військами було здійснено підрив Каховської ГЕС на Херсонщині.

Найбільша в Європі й шоста у світі атомна електростанція. Від 4 березня Запорізька АЕС захоплена російськими військами. Також під окупацією перебуває і місто-супутник ЗАЕС – Енергодар.

Сотні зниклих і закатованих українців, тисячі поруйнованих будинків — ось «спадок» окупантів у селищі Гостомель, що трохи більш як за 30 кілометрів від центру Києва. Цей відносно невеликий населений пункт, а точніше, летовище за 2 кілометри на північний захід від нього, мало стати стратегічним плацдармом для росіян, які хотіли «взять Кієв за трі дня», висадивши там свій десант.

Місто, що захищало українську «Мрію». Місто, що героїчно оборонялось та не пропускало ворожий десант. Місто, що ціною численних руйнацій та жертв перешкодило окупантам на їх шляху до столиці. Місто-герой Гостомель.

У середині травня, розпочався організований вихід українських захисників з території заводу для подальшої домовленості про обмін з російською стороною. Маріуполь опинився в повній окупації.

Дії російських військ на території «Азовсталі» спричинили гуманітарну катастрофу: українські військовики, які опинилися замкненими в підземеллях комплексу разом із цивільними, відчувавали гостру нестачу води, їжі, лікарських засобів, боєприпасів.

10 квітня, більш ніж через місяць після початку вторгнення, російським силам вдалося повністю взяти в облогу українських військовиків, що залишилися на території комбінату «Азовсталь», який мав складну систему глибоких підземних укриттів і комунікацій.