Full screen

Share

Show pages

szkoła podstawowa nr 35 z oddziałami sportowymi w gdańsku 
projekty
unijne 
start

Want to create interactive content? It’s easy in Genially!

Get started free

Projekty Unijne

Sylwia Tambelli

Created on February 7, 2025

Start designing with a free template

Discover more than 1500 professional designs like these:

Transcript

start

szkoła podstawowa nr 35 z oddziałami sportowymi w gdańsku

projektyunijne

erasmus+ akredytacja2023 - 2024 Czechy

erasmus+ akredytacja2024 - 2025 Włochy

erasmus+ akredytacja2024- 2025 hiszpania

erasmus+ akredytacja2023 - 2024 kursy

erasmus+ akredytacja2023 - 2024 rumunia

erasmus+ akredytacjadziałania szkolne 2023/ 2024

Projekty unijne+ realizowane w latach 2020 - 2025

Action plans for sustainable classrooms and schools Cypr 2024

English for beginners florencja 2024

english for beginners ateny 2024

Improve your english Malta 2024

Kursy i szkolenia 2020 - 2025

działania szkolne pierwsze półrocze 2024/2025

działania szkolne drugie półrocze 2023/2024

działania szkolne pierwsze półrocze 2023/2024

erasmus+ akredytacja działania szkolne

Newsletter
Akredytacja Erasmus+, którą przyznano naszej szkole to zobowiązanie do działań związanych z realizacją planu Erasmus+, współfinansowanego przez Unię Europejską, który ma objąć kształcenie kompetencji językowych i przyrodniczych, promocję zdrowia, doskonalenie warsztatu pedagogicznego nauczycieli, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za świat i sprawczości w naszych uczniach. W następnym półroczu czekają nas mobilności współorganizowane ze szkołami w Campulungu w Rumunii, w Ostawie w Czechach oraz szkolenia podnoszące kompetencje nauczycieli. W tym półroczu udało nam się już jednak: - nawiązać współpracę ze szkołami europejskimi podczas realizowania projektu European Landscapes - przeprowadzić warsztaty i lekcje na temat recyklingu oraz rozreklamować konieczność segregowania śmieci - zorganizować zajęcia na temat marnowania żywności i dokarmiania ptaków - zwiedzić Zakład Utylizacyjny w Szadółkach - przeprowadzić akcję zbierania elektrośmieci i sprzątania świata - rozpowszechnić ideę Zielonych Świąt - zwrócić uwagę na temat konieczności zmiany nawyków poprzez wystawy, tablice informacyjne i dyskusje przeprowadzane na lekcjach. Wszystkie przedsięwzięcia, które udało nam się zrealizować i udokumentować zostały zgromadzone w poniższym newsletterze.

erasmus+ akredytacja 2023 działania szkolne I półrocze 2023/ 24

Newsletter
Podsumowanie działań realizowanych w ramach Akredytacji Erasmus+ 2023/24 To pierwszy rok realizowania projektu w ramach otrzymanej akredytacji, udało nam się w tym czasie: - przeprowadzić 2 mobilności, jedną do Ostravy w Czechach i jedną do Campulungu Moldovenesc w Rumunii, łącznie wzięło w nich udział 18 uczniów i 4 nauczycieli - zorganizować 2 pobyty uczniów w naszej szkole – Czechów i Rumunów, łącznie odwiedziło nas 42 uczniów i 6 nauczycieli - w kursach dla nauczycieli, dotyczących przede wszystkim doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim uczestniczyło 2 nauczycieli - zrealizować wiele zadań wyznaczonych przez nas samych w przygotowanym planie Erasmus+, który obejmował działania zmierzające do rozwoju kompetencji przyrodniczych, kształtowania odpowiedzialności za środowisko, podniesienia umiejętności posługiwania się językiem angielskim i wdrażania nawyków ograniczających nasz negatywny wpływ na przyrodę. Wyjazdy i wydatki zostały sfinansowane przez Unię Europejską. Nasze działania, do których staraliśmy się angażować różne klasy oraz nauczycieli zostały szczegółowo przedstawione w poniższym newsletterze:

erasmus+ akredytacja 2023 działania szkolne II półrocze 2023/ 24

Newsletter
Udało nam się nawiązać współpracę z dwiema szkołami realizującymi, podobnie jak my, program Erasmus+ . W ramach projektu finansowanego przez Unię Europejską na dwie mobilności - do szkoły Instituto de Enseñanza Secundaria "Sáenz De Buruaga" w Meridzie, w Hiszpanii wyjedzie 9 uczniów pod opieką dwóch nauczycielek i do szkoły Istituto Comprensivo - IC 'Diotti' w Casalmaggiore we Włoszech 10 i dwie nauczycielki. Zadaniem naszych uczniów jest przygotowanie Sustainable City Guide, czyli przewodnika po naszym mieście dla turysty mającego na uwadze założenia zrównoważonego rozwoju. W przewodniku znajdą się atrakcje turystyczne, przedstawiciele flory i fauny, miejsca istotne przyrodniczo, wydarzenia kulturalne i ciekawostki dotyczące Trójmiasta. Nasze działania, do których staraliśmy się angażować różne klasy oraz nauczycieli zostały szczegółowo przedstawione w poniższym newsletterze:

erasmus+ akredytacja 2023 działania szkolne II półrocze 2024/ 25

produkty projektu

Avoid Stress. Achieve purpose. realizowany w latach 2019 - 2022

Morze na horyzoncie. realizowany w latach 2019 - 2022

Action plans for sustainable classrooms and schools Cypr 2024

English for beginners florencja 2024

english for beginners ateny 2024

Improve your english Malta 2024

Kursy i szkolenia 2020 - 2025

W dniach 11-16.03.2024 jeden z naszych trenerów w ramach realizacji projektu Erasmus+ wziął udział w szkoleniu „Popraw swój angielski, dyskutując na popularne tematy w edukacji”, w miejscowości Valetta na Malcie.Program szkolenia obejmował następującą tematykę: - Sztuczna inteligencja, - Aktywne słuchanie, - Nauczanie i uczenie się odwrócone, hybrydowe i mieszane, - Nastawienie na rozwój, - Włączenie społeczne, dostępność, kultura, - Prywatność danych, - Media społecznościowe. Podczas zajęć, prowadzonych w języku angielskim, można było zapoznać się z nowoczesnymi trendami w nauczaniu, oraz nowymi technikami przekazu wiedzy. Słuchacze kursu pochodzili z wielu europejski krajów takich jak Niemcy, Czechy, Litwa, Chorwacja, Portugalia oraz Włochy co sprawiło, że można było poznać realia szkolnej rzeczywistości w powyższych krajach. Program zajęć był bardzo napięty, ale na szczęście znalazł się czas na integrację podczas wspólnego lunchu z tradycyjnymi maltańskimi potrawami oraz w trakcie dwóch fakultatywnych wycieczek, do miejscowości Mdina - była pierwszą stolicą Maty, a także na wyspę Gozo.

Improve your english, Malta

W dniach 21-28 04.2024 kolejna nauczycielka, w ramach realizacji projektu Erasmus+, wzięła udział w szkoleniu „Kurs języka angielskiego dla początkujących”, we Florencji, we Włoszech. Program szkolenia, koncentrując się na słownictwie, gramatyce, wymowie i umiejętnościach konwersacji, dawał możliwość zwiększenia umiejętności w posługiwaniu się językiem angielskim podczas zajęć. Zajęcia zwiększyły pewność siebie w czytaniu, pisaniu i mówieniu w języku angielskim. Podczas zajęć można było zapoznać się z nowoczesnymi trendami w nauczaniu, oraz nowymi technikami przekazu wiedzy. Słuchacze kursu pochodzili z wielu europejski krajów takich jak Francji, Rumunii, Hiszpanii, Portugalia oraz Polska co sprawiło, że można było poznać realia szkolnej rzeczywistości w powyższych krajach. Program zajęć był napięty, jednak był też czas na integrację podczas wspólnego lunchu z tradycyjnymi włoskimi potrawami, wspólny spacer po Florencji oraz fakultatywne wycieczki. Kurs, oprócz nauki języka angielskie dał możliwość poznania ciekawych ludzi, co stanowiło okazję do dowiedzenia się o metodach pracy z dzieckiem w innych krajach. Wyjazd i szkolenie zostało w całości sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

English for beginners, Florencja

W lipcu w ramach szkolnego projektu Erasmus+ Magdalena Czapa nauczycielka języka angielskiego wzięła udział w kursie „ Action plans for sustainable classrooms and schools” Kurs odbył się na Cyprze. Celem kursu było zapoznanie się z trendami w budowaniu kultury zrównoważonych środowisk nauki i pracy sprzyjających ochronie środowiska i ogólnej dbałości o naszą planetę. Wszystkie zajęcia były okazją do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w tym zakresie pomiędzy nauczycielami z różnych krajów europejskich, takich jak : Hiszpania, Portugalia, Węgry, Austria, Niemcy i Grecja.

Action plans for sustainable classrooms and schools, cypr

Ateny

Ateny

Ateny

Mobilność w Gdańsku Maj 2023

erasmus+ akredytacja 2023 - 2024 Czechy

Mobilność w Ostrawie Marzec 2023

Mobilność w Gdańsku czerwiec 2023

erasmus+ akredytacja 2023 - 2024 rumunia

Mobilność w campulung Moldovenesc Marzec 2023

padlet
Szkolny plan Erasmus+ w ramach akredytacji realizujemy już od września ubiegłego roku, ale mobilnością grupową do Ostravy rozpoczęliśmy podróżniczą część programu. Wierni naszym ekologicznym założeniom podróżowaliśmy pociągiem i rejsowym autokarem. Współpracujący z nami nauczyciele i uczniowie Základní škola, położonej w dzielnicy Ostrava – Poruba w Czechach przygotowali dla nas quizy i prezentacje o Czechach, o ekologii i zapoznawcze zabawy lingwistyczne , a następnie oprowadzili nas po swojej szkole. Następne dni poświęciliśmy miejscom specyficznym dla tego miasta, zdominowanego latami przez przemysł wydobywczy:- Witkowice dolne - obszar dawnej huty Witkowice z unikalnym zespołem architektury przemysłowej - Wielki Świat Techniki – zajęcia na temat działania elektrowni jądrowych - muzeum Ostrawskie – prezentujące kolekcje z zakresu nauk społecznych (historyczne, artystyczno-historyczne, ludowe, oraz z dziedziny archeologii prehistorycznej) oraz nauk przyrodniczych: geologiczne, botaniczne i zoologiczne - Muzeum Górnictwa w Landek Park – ekspozycja przedstawiająca historię wydobywania węgla i metody jego pozyskiwania oraz sprzęt wykorzystywany do ratownictwa górniczego - Zakład hydrologiczno – meteorologiczny, a w nim zajęcia na temat mierzenia parametrów opisujących warunki atmosferyczne, przebieg pomiarów, służące do nich przyrządy i znaczenie prognoz długo i krótkoterminowych - ogród zoologiczny ze ścieżkami botanicznymi oraz modelami i replikami szkieletów rzadkich lub wymarłych gatunków zwierząt Razem z uczniami naszej szkoły partnerskiej zwiedziliśmy też Pragę, a w niej wszystkie topowe atrakcje. Ostatniego dnia przeprowadziliśmy z uczniami ze szkoły czeskiej wywiady na temat funkcjonowania naszych szkół, w tym zasad, regulaminów i perspektyw i funkcji wychowawczych spełnianych przez nie. Zajęcia sportowe zakończyły wspólną część mobilności..

erasmus+ akredytacja 2023 - 2024 Czechy

ESEP
Jedna z tegorocznych krótkoterminowych mobilności uczniów realizowanych w ramach przyznanej akredytacji programu Erasmus+, finansowanego przez Unię Europejską, miała miejsce w Rumunii, w National Mlitary School w Campulung Moldovenesc. To szkoła, z którą współpracujemy z przerwami od wielu lat. Celem organizowanej przez nas mobilności, w której wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły, pod opieką 2 nauczycieli, było: - doskonalenie znajomości języka angielskiego, szczególnie w zakresie klimatu i przeciwdziałania jego zmianom - poznanie i porównanie naszych systemów szkolnych, czyli zasad, zalet i wad obu naszych szkół, - porównanie i docenienie bioróżnorodności ekosystemów charakterystycznych dla rumuńskiej szkoły, położonej w górach i naszej, zlokalizowanej na wybrzeżu - działania ukierunkowane na zrównoważony rozwój, czyli: racjonalne gospodarowanie zasobami i ograniczenie presji na środowisko, - zrozumienie działania efektu globalnego ocieplenia - zrozumienie na czym polega ślad węglowy, w jaki sposób możemy go obliczać i redukować oraz jak działa efektu globalnego ocieplenia - poznanie tradycyjnych potraw, strojów i obrzędów rumuńskich, - zwiedzanie miejsc, którymi chlubi się ten rejon Karpat – klasztor Voronet i góra Raurau. Szczytne cele celami, ale to co najważniejsze to: znajomości, przyjaźnie, wspólne wycieczki, wzajemna pomoc. Zajrzenie na chwilę do wnętrza innej szkoły, zaobserwowanie jak działa, co się w niej sprawdza, czego brakuje nam w ich szkole i czego nam w naszej. I oni już w czerwcu będą mogli poznać naszą.

erasmus+ akredytacja 2023 - 2024 rumunia

W ramach wymiany szkolnej zaplanowanej w realizacji projektu Erasmus+ naszą szkołę w maju odwiedzili uczniowie z Ostravy, w Czechach, którzy przyjęli nas zimą u siebie. Celem wymiany było: • zaprezentowanie naszej szkoły, rozwiązań stosowanych przez nas do wdrażania ekologicznego stylu życia • zapoznanie uczniów, umożliwienie im nawiązania relacji • rozwijanie kompetencji językowych poprzez stworzenie im okazji do swobodnej komunikacji • porównanie naszych krajów w rozmaitych kategoriach, takich jak: przyroda, język, obyczaje • wyjaśnienie pojęcia śladu węglowego, obliczanie pozostawionego przez nas śladu, sposoby ograniczania i redukcji emisji gazów cieplarnianych • wprowadzenie pojęcia carbon-handprint, czyli pozytywnych działań ograniczających wpływ na środowisko naturalne • rozwijanie kompetencji cyfrowych - nagranie filmu reklamującego carbon handprint, czyli kształtowanie postaw, które pozytywnie wpływają na środowisko i zmniejszają obciążenie klimatyczne • poznanie historii Gdańska i zwiedzenie najważniejszych atrakcji Głównego Miasta

erasmus+ akredytacja 2023 - 2024 Czechy

padlet
Mobilności to zdecydowanie najatrakcyjniejszy obszar programu Erasmus+. Spotkanie z Rumunami rozpoczęliśmy od zaprezentowania im naszej szkoły, sal lekcyjnych, biblioteki, zaplecza sportowego. Następnie przeprowadziliśmy zajęcia zapoznawcze, część uczniów już się znała, ponieważ przebywali na wymianie w szkole rumuńskiej, ale do zajęć staraliśmy się też włączyć innych uczniów zainteresowanych nowymi kolegami. Omówiliśmy przyczyny unoszenia się pyłów w powietrzu oraz przygotowaliśmy mapy mentalne dotyczące przyczyn zanieczyszczenia wody i ich przykrych konsekwencji dla zdrowia człowieka. Uczniowie klas ósmych pomogli Rumunom w nauce poloneza, a my poznaliśmy podstawowe kroki ich tańca narodowego. Potem analizowaliśmy los elektorodpadów i przygotowywaliśmy reklamy społeczne zachęcające do prawidłowego recyklingu urządzeń elektronicznych. Odbyły się także zajęcia sportowe, a na koniec na zaproszenie #OliviaCentre wjechaliśmy na 32 piętro Olivia Star, żeby przyjrzeć się Trójmiastu z góry. Zwiedziliśmy też Gdańsk, a w nim Główne Miasto, z jego najbardziej znanymi atrakcjami, Następnie, głównie z uwagi na łączące nas wspomnienia z czasu komunizmu, zwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowej. Ostatniego dnia uczniowie w grupach i na wyścigi rozwiązywali zagadki na temat ludzkiego ciała, były to krzyżówki z idiomami, labirynty, trochę nieskomplikowanych obliczeń, rebusy i układanki. Następnie uczestnicy ilustrowali terminy związane z zagrożeniami środowiska naturalnego i przygotowywali karty do gry w zielone taboo. Uczestniczyli także w naszym apelu, podczas którego otrzymali certyfikaty, a nasi uczniowie, uczestniczący w zajęciach z nimi, wykonane przez nich pamiątki. - rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim - rozwój kompetencji przyrodniczych –rozumienie świata przyrody, zachodzących w nim zjawisk, łańcuchów przyczynowo – skutkowych, - rozumienie idei i konieczności recyklingu urządzeń elektronicznych - przedstawienie zależności pomiędzy zanieczyszczonym powietrzem i wodą a organizmem ludzkim - poznanie zasobów otaczającej nas przyrody i wzajemnych powiązań pomiędzy elementami ekosystemu - umiejętność twórczego wyrażania idei, przekształcania tekstu na notatkę graficzną, parafrazowania tekstu - wyrażanie doświadczeń za pośrednictwem sztuk wizualnych - kształtowanie zachowań przygotowujących do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym, szczególnie w społeczeństwach charakteryzujących się coraz większą różnorodnością - rozwój umiejętności cyfrowych - poznanie dziejów Gdańska i jego uwikłań historycznych warunkujących jego obecny kształt

erasmus+ akredytacja 2023 - 2024 rumunia

Next page

genially options

Show interactive elements