Волонтерство як явище
Yevheniia Konopelko
Created on November 19, 2024
Over 30 million people create interactive content in Genially.
Check out what others have designed:
TEN WAYS TO SAVE WATER
Horizontal infographics
GRETA THUNBERG
Horizontal infographics
FIRE FIGHTER
Horizontal infographics
DEMOCRATIC CANDIDATES NOV DEBATE
Horizontal infographics
STEVE JOBS
Horizontal infographics
ONE MINUTE ON THE INTERNET
Horizontal infographics
SITTING BULL
Horizontal infographics
Transcript
Рефлексія
Хто може бути отримувачем волонтерської допомоги?
Ознаки волонтерської діяльності
Типи волонтерської діяльності
Особливості волонтерської діяльності:
Найважливіші риси волонтерства
Хто такий волонтер?
Поняття волонтерства
Волонтерство як явище
Міжнародною експертною групою з питань волонтерства та соціального розвитку в 1999 р. були визначені три характерні особливості волонтерської діяльності:– діяльність має бути неприбутковою; – діяльність повинна бути добровільною, згідно з особистою волею індивідуума; – діяльність повинна бути корисною кому-небудь, не тільки волонтеру, або суспільству загалом.
Типи волонтерської діяльності:
– взаємодопомога та самодопомога; – філантропія та послуги іншим людям; – участь або громадянський обов’язок; – рекламно-пропагандистська діяльність або про ведення кампаній.
Отже, ознаками волонтерської діяльності є: 1) є формою благодійництва; 2) відсутність фінансового прибутку або часткова фінансова винагорода; 3) обов’язково через вчинення активних дій суб’єкта надання волонтерської допомоги; 4) добровільний характер діяльності; 5) принесена користь, яка поширюється не тільки на волонтера та його найближче оточення, а й на суспільство загалом; 6) відбувається шляхом надання допомоги «іншому»; 7) діяльність реалізується в сфері громадянського суспільства; 8) правовою підставою здійснення волонтерської діяльності є укладення договорів про надання волонтерської допомоги та про провадження волонтерської діяльності; 9) важливим елементом волонтерської діяльності є здійснення волонтерської роботи за рахунок витрачання власного вільного часу; 10) волонтерська допомога надається лише тим, хто її потребує; волонтери виступають захисниками тих, хто не може захистити себе сам; 11) ціль – створення суспільства, в якому кожен зможе відчут и себе в безпеці та під захистом правосуддя.
Хто може бути отримувачем волонтерської допомоги? 1. Фізичні особи, незалежно від стану їхнього здоров’я, фізичних можливостей, віку, соціального статусу. 2. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, організації, установи (заклади) незалежно від форм власності.
Волонтерство — це добровільна безкорислива і суспільно корисна справа, якою людина приймає рішення займатися на користь іншої людини або людей, котрі потребують підтримки або вирішення певної проблеми. Це доволі широке явище, яке водночас не має меж і має дуже конкретні критерії, які допомагають визначити статус людини, яка волонтерить.
Волонтер (від лат. «voluntarius» – воля, бажання, від англ. «voluntary» – добровільний, доброволець, йти добровільно) – це особа, яка за власним бажанням допомагає іншим.
Основні риси волонтерства (за Генеральним секретарем ООН):
- Турбота про людей: допомога й підтримка створюють атмосферу взаємопідтримки та безпеки.
- Солідарність і гуманність: добровільні дії формують взаємодовіру й спільну відповідальність за суспільне благополуччя.
- Духовність і громадянські чесноти: «ми те, що ми робимо для інших».
- Людський досвід: розвиток навичок співпраці, толерантності, подолання конфліктів.
- Нові ресурси: волонтери – джерело ідей і нового досвіду.
- Громадянська активність: відповідальність і взаємодовіра об’єднують людей із спільними цінностями.
- Етичні стандарти: задають якість людських взаємин.
- Відновлення зв’язків: долає розділення за культурними, етнічними та іншими ознаками.
- Новий підхід до соціальної діяльності: волонтерство сприяє інноваціям у соціальній сфері.
- Що нового ви дізналися про волонтерство?
- Які риси волонтерства вам найбільше відгукнулися? Чому?
- Як, на вашу думку, волонтерство змінює суспільство?