Want to create interactive content? It’s easy in Genially!

Over 30 million people create interactive content in Genially.

Check out what others have designed:

Transcript

Коли ти пішохід 1. Пішоходи ходять лише тротуарами тримаючись лише правого боку щоб не заважати зустрічним пішоходам. 2. За містом треба ходити узбіччям назустріч автомобілям, що рухаються, з тим, щоб вчасно побачити їх і поступитись дорогою. 3. Перехрестя - найнебезпечніше місце для пішоходів. Переходити перехрестя необхідно лише визначеними переходами. 4. Найнебезпечніше переходити дорогу підземними переходами. 5. Якщо підземних переходів немає, дорогу треба переходили в тих місцях, які означені лініями розмітки або дорожніми знаками. 6. До того, як переходити вулицю, спершу треба подивитися ліворуч. Якщо проїжджа частина вулиці вільна - можна йти. 7. Коли ти дістався середини вулиці, подивися праворуч. Якщо проїжда частина вільна - переходь. 8. Якщо ти не встигаєш перейти вулицю, обов'язково зупинися на острівці безпеки. В разі відсутності його - треба зачекати на лінії, що розділяє транспортні потоки протилежних напрямів. Вулицю, де відсутній пішоходний перехід, треба переходити від одного рогу до протилежного. 9. Під час переходу вулиці уважно стежке за сигналами світлофора. 10. Червоний колір означає: "Стій! Зупинися!" 11. Жовтий колір світлофора попереджає: "Увага! Приготуйся!" 12. Зелений колір світлофора подає команду: "Шлях вільний! Можна йти!"

Play

Головні причини транспортних аварій: • неуважність учасників дорожнього руху; • недотримання правил безпеки водіями транспортних засобів і пасажирами; • порушення правил дорожнього руху пішоходами; • поламки транспорту; • неправильний вихід на проїжджу частину з-за транспорту, що стоїть; • незадовільний стан проїжджої частини вулиць і доріг; • погані погодні умови.

Існує кілька груп дорожніх знаків: попереджуючі, пріоритетні, забороняючі, наказові, інформаційно-вказівні та знаки сервісу. За допомогою дорожніх знаків учасники дорожнього руху розуміють одне одного. Пішоходи, щоб не створювати аварійної ситуації на дорогах, мають переходити проїзну частину по переходах — підземних, надземних або наземних.

Рух – це життя, сказав філософ древній. Це шлях до того, щоб пізнати світ. Дорожній рух – це складова прогресу, Що формувався довгі сотні літ. Дорожній рух – це швидкість в плині часу, Дорожній рух – це зручність для людини. Без правил строгих він є небезпечним І пам'ятати слід про це щоднини.

Доро́жній рух — процес руху по дорогах транспортних засобів та учасників дорожнього руху, сукупність суспільних відносин, що виникають у процесі переміщення людей і вантажів за допомогою транспортних засобів або без таких у межах дороги. Учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів. До учасників дорожнього руху належать водії та пасажири транспортних засобів, пішоходи, велосипедисти, погоничі тварин.

Play

Не можна

У перекладі з латинської велосипед означає "швидкі ноги". Велосипед — це транспортний засіб. Велосипедист - особа, яка керує велосипедом.

Play

Play

В осінньо-зимовий період рано темніє. За таких умов водії легко можуть не помітити пішохода, а пішохід — не побачити автомобіль. Подбайте про свою безпеку! В темному одязі пішоходи майже непомітні на дорозі. Тому варто вбиратися у світлий верхній одяг і кріпити світловідбивні елементи (флікери). Пересуватися темними вулицями варто із увімкненим ліхтариком, а переходити дорогу — пішохідними переходами та бажано у групі людей. Ці прості правила рятують життя!

Правила поведінки на дорозі у темну пору доби

Play

Start

Start

Вікторина з правил дорожнього руху

Start

Інтерактивна вправа

Тест: чи добре ви знаєте правила поведінки на дорозі?

Play

6. Якщо постраждалий без свідомості, але ознаки життя є – надайте йому стабільного положення, слідкуйте за ознаками життя та чекайте прибуття бригади екстреної медичної допомоги.

5. Якщо у постраждалого відсутнє дихання – розпочніть проведення серцево-легеневої реанімації. Укладіть постраждалого на тверду поверхню, покладіть основу однієї руки посередині грудної клітки, а долоню другої руки поверх першої та зробіть 30 поштовхів строго вертикально на грудну клітку обома руками на глибину 5-6 см

4. Якщо постраждалий без свідомості – слід визначити наявність життєвих показників дихання та наявність критичної кровотечі. За наявності критичної кровотечі, слід її зупинити. І тільки потім виконувати всі подальші дії.

3. Якщо постраждалий в свідомості, скажіть йому, що ви допоможете, екстрена медична допомога вже в дорозі, запитайте, що конкретно його турбує в даний момент.

2. Підходячи до постраждалого, голосно поставте просте запитання, наприклад, «Ви мене чуєте?». Якщо постраждалий відповість – він у свідомості, а його дихальні шляхи прохідні.

1. Перед наданням допомоги переконайтеся у відсутності небезпеки для себе. Здійсніть виклик екстреної медичної допомоги за номером 103.

Перша допомога – це проведення найпростіших медичних заходів для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.