Want to make interactive content? It’s easy in Genially!

Over 30 million people build interactive content in Genially.

Check out what others have designed:

Transcript

Для використання в роботі - методичні рекомендації

Делінквентна поведінка - це злочинна (кримінальна) поведінка, правопорушення некримінального характеру, порушення офіційно визначених правил поведінки та дисциплінарних вимог. У вузькому значенні делінквентною поведінкою в літературі називають некримінальні правопорушення чи протиправну поведінку дітей та підлітків. Це, наприклад, шкільні прогули, долучення до асоціальної групи, дрібне хуліганство, знущання над слабкими, віднімання дрібних грошей.

Делінквентна поведінка часто є провісником серйозних злочинів та порушень, особливо серед підлітків і молоді. Розуміння її причин та механізмів може допомогти запобігти формуванню злочинних схильностей.

Чому ми взялися розкрити цю тему?

ґрунтується на потребі забезпечити освітян, соціальних працівників та психологів ефективними інструментами, алгоритмами дій і стратегіями для роботи з підлітками, які демонструють схильність до правопорушеньОсновними цілями таких рекомендацій є зниження рівня делінквентності, розвиток позитивних соціальних навичок та формування конструктивної поведінки у підлітків.

Ідея створення методичних рекомендацій щодо профілактики делінквентної поведінки підлітків

ЗМІСТ

ЗМІСТ

2.3.Психопрофілактична програма соціальної адаптації підлітків з делінквентною поведінкою, які навчаються в ЗП(ПТ)О

2.2. Актуальні форми і методи профілактичної роботи з підлітками схильними до делінквентної поведінки.

2.1. Виховні заходи для профілактики делінквентної поведінки в здобувачів освіти ЗП(ПТ)О

Розділ II. Організація профілактичної роботи з підлітками схильними до делінквентної поведінки

1.3. Характеристика делінквентної поведінки неповнолітніх у період воєнного стану

1.2. Фактори, що призводять до делінквентної поведінки підлітків.

1.1. Визначення, характеристика, передумови делінквентної поведінки учнівської молоді.

Розділ I. Основні засади вивчення делінквентної поведінки підлітків.

Статистика про правопорушення здобувачів освіти ЗП(ПТ)О, які здійснили підлітки протягом воєнного стануОсновні причини злочинів серед підлітків часто пов'язані з несприятливим соціальним середовищем, відсутністю належного нагляду та доступом до забороненого контенту. Для зниження рівня злочинності правоохоронні органи та заклади освіти вживають превентивні заходи, зокрема програми ювенальної превенції, виконання рекомендацій МОН, профілактичні бесіди та освітні проєкти, спрямовані на підтримку та соціалізацію дітей і підлітків.

стаття 1734 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо булінгу (цькування):На сайті МОН оприлюднено алгоритм взаємодії щодо превенції та протидії булінгу в закладах освіти за посиланням: http://surl.li/fdcibw .

формування компетентностей безпеки в учасників освітнього процесу: запровадження в освітній процес закладів освіти програм, запобігання конфліктам та правопорушенням, здобуття навичок щодо безпечної поведінки в Інтернеті, рівня обізнаності та підготовки педагогічних та інших працівників закладів освіти з безпекових питань, питань базових психологічних втручань, основ психологічної самодопомоги і прав, свобод та обов’язків громадянина

розпорядженням КМ України від 07.04.2023 № 301-р схвалено Концепцію безпеки закладів освіти, метою якої є створення рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти, організація безпечного освітнього середовища;

МОН України звертає увагу на необхідність забезпечення безпечного освітнього середовища у закладах освіти,;

Лист 1/19749-24 від 23.10.2024 «Про забезпечення безпечного освітнього середовища в ЗП(ПТ)О»

Назва Редан взята із манги Hunter x Hunter. Геней Редан у цій манзі є злочинною організацією. Також відома як «Примарна трупа» або «Павук». Учасники субкультури Редан надихалися японським твором. Звідси їх символ – павук із цифрою 4. Також підлітки носять довге чорне волосся і називають себе неформалами.

Молодіжні субкультури, кібербулінг, провокаційні "флешмоби" та "ігри смерті"

Зверніть увагу ! ІІ розділ методичних рекомендацій включає:

+ info

- Ефективні форми і методи роботи з підлітками, схильними до правопорушень;- Підходи до створення безпечного соціального середовища;- Тренінги з емоційного інтелекту, соціальної інтеграції, протидії булінгу та розвитку самоконтролю

- Практичні алгоритми роботи з підлітками, які орієнтовані на діагностику та корекцію поведінки через індивідуальні консультації, групові заняття та активну взаємодію з органами Ювенальної превенції, Національної поліції та роботу з батьками;- Подано практичні інструменти для формування правосвідомості, соціальних навичок і особистої відповідальності у молоді

Щиро дякую за увагу!