VINTAGE PHOTO ALBUM
k.lvbkfdecbr
Created on August 29, 2024
More creations to inspire you
INTERNATIONAL EVENTS
Presentation
THE EUKARYOTIC CELL WITH REVIEW
Presentation
INTRO INNOVATE
Presentation
FALL ZINE 2018
Presentation
BRANCHES OF U.S. GOVERNMENT
Presentation
QUOTE OF THE WEEK ACTIVITY - 10 WEEKS
Presentation
MASTER'S THESIS ENGLISH
Presentation
Transcript
9 листопада – День Книги рекордів Гіннеса
Книга, яка вражає
Книга рекордів Гіннеса – щорічний довідник унікальних досягнень людей та тварин, нечуваних природних явищ та видатних подій шоу-бізнесу, мас-медіа і культури. Ця книга поступилася лише Біблії, Корану й цитатнику Мао Цзедуна. На її сторінки потрапили тисячі світових рекордів, серед них – і встановлені українцями.
Цікаві відомості про книгу рекордів Гіннесса
Народження Книги рекордів
Він знайшов двох лондонських енциклопедистів братів-близнюків Росса та Норіса Маквіртерів, які й створили першу Книгу рекордів Гіннеса. Перше видання побачило світ 27 серпня 1955 року і швидко стало бестселером у Британії, а потім і в США. Лише за рік було розпродано 187 тис. примірників. Книга почала виходити щороку, продовжуючи експансію по усьому світу. В 1964 році продали її мільйонний, а в 2003 році — вже 100-мільйонний екземпляр.
У 1951 році директор пивоварної компанії "Guinness" Х'ю Бівер після невдалої спроби підстрелити на полюванні сивку золотисту вирішив довести своїм товаришам, що цей птах —найшвидша дичина в Європі. Дебати продовжились в пабі, однак відповіді на питання так і не знайшли. Тоді директора броварні осяяла думка, що подібні суперечки за келихом пива —поширене явище і було б добре створити книгу, яка б допомагала їх вирішувати. З цією думкою Бівер проходив чотири роки, а потім після чергової мисливської дискусії таки взявся за її реалізацію. .
БагатствоДосягненнязнаннямистецтво і змі небезпека і катастрофивідвагаславасучасні технологіїспортлюдина
Багатство – рекорди про найбільші виграші і цінні речі;Досягнення – описи найсильніших, найвитриваліших, найживучіших людей;Знання – досягнення в галузі науки;Мистецтво і ЗМІ – рекорди в сфері музики, кіно та іншої творчої діяльності;Небезпека і катастрофи – згадки воєн, епідемій та інших подій;Відвага – люди, які здійснили дивовижні вчинки;Слава – рекорди знаменитих людей;Сучасні технології – досягнення у сфері Інтернету, робототехніки, зв'язку тощо;Спорт – олімпійські рекорди і досягнення в різних видах спорту;Людина – згадки про людей з незвичайними розмірами частин тіла, великою кількістю татуювань і так далі.
РОЗДІЛи КНИГИ РЕКОРДІВ гІННЕСА:
Най-най: більше, менше, швидше, довше, тощо; найперше (підкатегорії: найдавніше і найстаріше з існуючого): перше в теорії, легенди, версії, прототипи, проєкти, спроби (у тому числі невдалі); перший діючий зразок; перше масове, серійне, широкого споживання; перші серед чоловіків і жінок; єдине у своєму роді: те, що має винятковий характер, неможливо повторити, є екзотикою.
рекорди у книзі реєструються в трьох категоріях:
Рекорди Гіннеса Вадима Олійника: 1500 підтягувань і 1500 віджимань на брусах з вагою 70 кг за 10 годин; 2000 підтягувань на одній руці за 7 годин.
Віталій та Володимир Клички потрапили до Книги рекордів Гіннеса як брати-чемпіони, які провели найбільшу кількість боїв. На двох брати Клички провели 116 поєдинків. Володимир має у активі 69 боїв, Віталій – 47.
У 1994 році український спортсмен Сергій Бубка встановив рекорд у стрибках із жердиною. Йому вдалося підкорити висоту в 6 метрів і 14 сантиметрів на відкритих аренах. Спортсмен занесений в Книгу рекордів як володар найбільшої кількості світових рекордів – на його рахунку їх 35.
Національний реєстр рекордів щороку фіксує 400-500 досягнень в Україні. Проте на сайті Книги Гіннеса позначені лише близько 200 рекордів, встановлених українцями чи пов'язаних з нашою країною. При цьому, частина з них вже втратила актуальність. Усього ж за роки незалежності до «Гіннеса» внесли близько 60 українських рекордів. Точну цифру важко назвати, тому що не всі з них подаються Національним реєстром. Є й такі, які «Гіннес» вносить самостійно — наприклад, спортивні досягнення.
Скільки українців у Книзі рекордів Гіннеса?
Книжкові рекорди у книзі Гіннеса
Найбільш продавана книга у світі – Біблія. Найпопулярніший автор – леді Агата, яка подарувала нам Пуаро, Марпл і “Десять негренят”. Найстарша авторка – Сара Делені. Вона написала книгу “Сама по собі в 107 років” у… Ну так, ви вгадали – у 107 років. Найдорожча книга – “Кодекс Лестера” Да Вінчі, яку Білл Гейтс купив за понад 30 мільйонів доларів. Найпродуктивніший письменник – бразилець Жозе Карлос Рекі де Альпаїм Інуе, який всього за 10 років творчої кар’єри подарував світові близько 1046 вестернів, трилерів і романів. Найбільша біографія – це біографія великого Вінстона Черчилля. До неї входить уже 22 томи, і вони продовжують поповнюватися донині. Найповніша енциклопедія – “Універсальна ілюстрована євро-американська енциклопедія” на 105 000 сторінок. Найдовший роман – творіння Марселя Пруста “У пошуках втраченого часу”. Любителі літератури жартують, що втрачений час на прочитання цього роману вже не знайти. Найвищий штраф за бібліотечну книгу – 345 доларів.Китаєць Фан Донгфанг склав піраміду з 15 книг однією рукою за 16 секунд. У книжкових магазинах йому ціни б не було. Напевно… Найбільшу ж книжкову піраміду було побудовано в Малайзії з 70 247 видань.У Німеччині ж поставили рекорд завдяки книзі рекордів. Понад 10 000 примірників книги рекордів Гіннесса було збудовано як “доміношки”, а потім, відповідно, повалено.
Один із рекордів доводить, що ми – найспівочіша нація. На телебаченні тривала найдовша в світі трансляція пісенного телемарафону – аж 4 дні: 385 музичних колективів і солістів виконали понад дві тисячі пісень українською мовою. Телемарафон побачили в 155-ти країнах світу. Потрапило в Книгу рекордів Гіннесса й найдовше безперервне читання поетичних творів. Упродовж 19-ти діб студенти та викладачі Острозької академії читали "Кобзар", а це 11 250 творів. За 456 годин приблизно три тисячі учасників перечитали книгу 45 разів! Київське конструкторське бюро імені Антонова потрапило на сторінки книги, розробивши літак Ан-225 "Мрія" з найбільшою у світі вантажопідйомністю. Це – найважчий літак у світі з максимальною спорядженою масою 640 000 кілограмів. А розмах крил у найбільшого в світі літака Ан-225 "Мрія" аж 88 метрів! А львівські кулінари потрапили в Книгу рекордів Гіннесса, створивши з пампушок найбільшу мозаїку в світі – для картини використали 7040 пампушок.
Українці в категорії "най-най"
Також у Книзі можна знайти приклади індивідуальних досягнень
Сергій Бубка
Олексій Гуцуляк
Павло Рєзвий
Лариса Латиніна
Українець Олексій Гуцуляк у січні 2013 року пробув під снігом без одягу 1 годину 20 секунд.Також увесь світ вразила сила духу 65-річного львів'янина Павла Рєзвого, який на звичайному човні упродовж 61 доби перетнув Атлантичний океан. А потім він переплив ще й Індійський океан лише за 57 днів. Згадана в Книзі рекордів і гімнастка Лариса Латиніна з Херсона. Вона здобула найбільше олімпійських нагород серед жінок. Підіймалась на п'єдестал рекордні 14 разів і 9 разів за золотом. А Сергій Бубка за свою кар'єру встановив аж 35 світових рекордів. У 1994 році український спортсмен Сергій Бубка встановив рекорд у стрибках із жердиною. Йому вдалося підкорити висоту в 6 метрів і 14 сантиметрів на відкритих аренах. Спортсмен занесений в Книгу рекордів як володар найбільшої кількості світових рекордів.
Найхимерніші та найбільш вражаючі рекорди, котрі протягом останніх 20 років було вписано до книги
1978-й: реслери Біллі та Бенні МакКрері стали найважчою двійнею в світі – 337 та 328 кілограмів. 1988-й: Блекі став найзаможнішим котом у світі, отримавши в спадок від свого хазяїна 12,5 мільйона доларів. 1992-й: американець Брайан Берг збудував найбільший у світі картковий будиночок, використавши 75 колод карт. 2000-й: Енн Аткінс зібрала найбільшу колекцію із 2010 садових гномів. 2004-й: Чед Фелл видув найбільшу бульбашку з жувальної гумки, в 50,8 сантиметра завбільшки. 2008-й: Кевін Шеллі за 1 хвилину розбив головою 46 сидінь для унітазу. 2011-й: Піт Глейзбрук презентував на ярмарку в Англії найбільшу в світі цибулину. Вага її склала 8,16 кілограма. 2014-й: песик породи лабрадудль встановив рекорд як власник найдовших серед собак вій – 20 сантиметрів. 2018-й: у 2000 році Джекі Майлі з Південної Дакоти отримала в подарунок ведмедика. Через вісім років вона зібрала колекцію з 8025 таких іграшок.
Як потрапити до Книги рекордів Гіннеса?
ТАКОЖ потрібно зареєструватися на сайті www.guinnessworldrecords.com. Після входу в систему можна подати заявку, натиснувши кнопку «Встановити рекорд». При цьому творці сайту пропонують на вибір два варіанти: 1) стандартна заявка (довгий шлях) – вона безкоштовна, її перевірка і оформлення займають від 4 до 6 тижнів; 2) прискорена форма заявки, яка передбачає отримання відповіді протягом 3 робочих днів. Одразу після заповнення форми заявки надсилається підтвердження її одержання через електронну пошту. В наступному електронному листі комісія "Книги рекордів Гіннеса" висловлює своє рішення. Для підтвердження рекорду необхідно надіслати у комісію всі свідоцтва встановленого рекорду в одній упаковці. У разі успіху комісією буде надіслано лист і сертифікат Guinness World Records, що підтверджує встановлений рекорд. Ті, хто потрапляють на сторінки світової "Книги рекордів Гіннеса", жодної матеріальної винагороди не отримують.
Аби потрапити в Книгу рекордів Гіннеса потрібно, щоб рекорд відповідав таким критеріям: теоретична можливість його побити; одна порівнювальна якість; показник, який можна перевірити, виміряти та стандартизувати. Люди не можуть отримати відзнаку за щось незмірне чи суб'єктивне, наприклад, красу.