Want to create interactive content? It’s easy in Genially!
Subject Portfolio
polovenko1964
Created on July 29, 2024
Start designing with a free template
Discover more than 1500 professional designs like these:
Transcript
>
Олена ПОЛОВЕНКО, завідувач обласного навчально-методичного центру освітнього менеджменту та координації методичних формувань КЗ "КОІППО імені Василя Сухомлинського"
Управління змінами: реалізація стратегічних цілей і прийняття управлінських рішень
З досвіду роботи Нелі ОВЧАРЕНКО, директорки гімназії «Сузір’я-19» Олександрійської міської ради Кіровоградської області
Портфоліо
>
Стратегія розвитку закладу освіти як інструмент управління
Управління змінами в закладі освіти - це складний процес, який вимагає комплексного підходу та чіткого розуміння стратегічних цілей. Цей процес передбачає розробку плану дій, ефективну комунікацію з усіма зацікавленими сторонами, а також адаптацію до викликів, які виникають під час реалізації змін. Незаперечним є факт, що якісна освіта — це спільний результат роботи керівника та колективу над розвитком закладу. Те, як керівник налаштує управлінські процеси, безпосередньо впливає на якість освітньої діяльності в закладі, який він очолює. Важливою частиною роботи керівника як менеджера є формування стратегічного бачення розвитку закладу. Стратегічне бачення — це безперервний процес, обов’язковою частиною якого є стратегія розвитку закладу освіти. Вона дає можливість визначити напрями руху закладу , щоб досягнути основної мети — забезпечити якість освіти та освітньої діяльності на високому рівні.Стратегія – це імпульс, поштовх до розвитку, вона допомагає колективу закладу освіти бути проактивним. В умовах реформування системи освіти, набуття закладом освіти академічної та фінансово-господарської автономії, стратегія розвитку: - ґрунтується на цінностях, визначених та визнаних усіма учасниками освітнього процесу; - відображає особливості функціонування, що пов’язані з культурними надбаннями; - враховує усталені позитивні традиції та підходи, інтереси зацікавлених сторін; - надає можливості для впровадження інновацій та формулювання відповіді на зовнішні та внутрішні виклики. У стратегії розвитку закладу відображено творчий та професійний потенціал усіх учасників освітнього процесу. Цей документ має практичну цінність, допоможе відстежити поточну діяльність закладу освіти, слугуватиме орієнтиром та дороговказом для змін і, зрештою, сприятиме об’єднанню зусиль над досягненням мети, стратегічних та операційних цілей. Колектив гімназії вважає, що заклад активно розвивається, але є необхідність запуску процесу інноваційного оновлення послуг. Здійснюючи стратегічне планування, колектив закладу керувався принципами прозорості, підзвітності, інклюзивності. Стратегія розвитку публічна та зрозуміла для учасників освітнього процесу, виконує мотиваційну функцію, сприяє об’єднанню та співпраці для досягнення мети, слугує дороговказом для подальшої діяльності, є спільним надбанням, свідчить про унікальність закладу освіти та важливість його функцій у громаді. Стратегія «Гімназії «Сузір`я-19» схвалена педагогічною радою закладу (протокол №12 від 09 листопада 2022 року) та затверджена засновником Олександрійською міською радою 01 грудня 2022 року.
Визначення пріоритетів З урахуванням ресурсів і можливостей, визначити пріоритетні напрямки змін, які принесуть максимальну користь.
>
>
>
>
Визначення стратегічних цілей та пріоритетів
Аналіз ситуації Детальний аналіз поточного стану закладу освіти, визначити сильні та слабкі сторони, можливості та загрози.
Формування бачення Визначити бажане майбутнє закладу, сформулювати чітку та інтригуючу візію, яка мотивуватиме всіх учасників процесу.
>
Розробка стратегічних цілей Сформулювати конкретні, вимірні, досяжні, актуальні та обмежені в часі (SMART) цілі, які спрямовані на реалізацію бачення.
>
>
>
ОСНОВНІ ВЕКТОРИ ДІЇ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ
Вектор 1: Структура й органи управління закладом
Вектор 2:Внутрішня система забезпечення якості освіти
>
Вектор 3:Річний план
Трансформація ролі керівника закладу освіти через стратегічне мислення
Трансформація ролі керівника через стратегічне мислення є основним аспектом сучасного управління. В умовах швидко змінюваного ринкового середовища керівники повинні не тільки використовувати оперативні рішення, але й уміти бачити перспективу, формулювати довгострокові цілі та розробляти стратегії для їх досягнення.
Впровадження змін – це процес, що робить можливим для закладу освіти модифікувати будь-яку частину її структури, процесу, технології щоб у такий спосіб ефективно функціонувати у постійно мінливому середовищі
>
Варто пам'ятати
Радіодиктант "Мова єднає"
Формування ефективної команди управління
Лідерство
Ключова роль лідера - мотивувати, надихати та направляти команду, забезпечуючи підтримку та комунікацію.
Незаперечним є факт, що якісна освіта — це спільний результат роботи керівника та колективу над розвитком закладу. Те, як керівник налаштує управлінські процеси, безпосередньо впливає на якість освітньої діяльності в закладі, який він очолює.
Формування активної команди школи та комунікація з нею для вирішення певних управлінських завдань
>
Шкільний проєкт до 105 річниці з Дня народження в.о.Сухомлинського
Члени команди повинні нести відповідальність за свою роботу, дотримуватися термінів та стандартів виконання завдань
Відповідальність
Співпраця
Формування ефективної команди управління
Компетентність
Команда має володіти необхідними знаннями, навичками та досвідом для успішної реалізації змін.
Забезпечити ефективну взаємодію між членами команди, сприяючи обміну ідеями та досвідом.
>
Порада
Порада
Комунікація зі стейкхолдерами
1.
Музейна педагогіка в освітньому процесі
Управління освіти Олександрійської міської ради
2.
НеЛекція з відомм телеведучим, громадським діячем Олександром Педаном
Компанія UNICEF
3.
Ми - волонтери
Управління освіти міської ради
4.
Облаштовуємо освітнє середовище
Благодійний фонд "Руки друзів"
>
Внутрішній моніторинг навчальних досягнень учнів/учениць 5-9 класів Гімназії «сузір’я-19» за І семестр 2023/2024 навчального року
Результати аналізу потрібно обговорювати з тими колегами, на яких були покладені завдання
Моніторинг та оцінка ефективності впровадження змін
1.
Результати cамооцінювання за напрямом «Управлінські процеси»
2.
Найкращою дією в цьому напрямі є щорічне комплексне самооцінювання
3.
Результати самооцінювання Гімназії «Сузір`я-19» за напрямами «Педагогічна діяльність педагогічних працівників» та «Система оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти»
Доброчесність є одночасно цінністю, складовою внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вагомою частиною організаційної культури, і саме тому – потужним інструментом для трансформації школи.
4.
Система і механізми забезпечення академічної доброчесностів Гімназії «Сузір’я-19»
>
Педрада «Про затвердження правил та процедур оцінювання результатів навчання здобувачів освіти Гімназії «Сузір’я-19» відповідно до Наказу МОН України від 09.08.2024 року №1093 « Про затвердження рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання».
ІНДИВІДУАЛЬНА ОСВІТНЯ ТРАЄКТОРІЯ ЯК ПЕРСОНАЛЬНИЙ ШЛЯХ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСОБИСТІСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ
Прийняття управлінських рішень на основі даних
Педрада - колегіальний орган управління
Ефективність роботи педагогічної ради закладу освіти та результативність її засідань насамперед залежать від майстерності голови педагогічної ради та його вміння проводити такі засідання. Щоб кожне засідання педагогічної ради було конструктивним, до них слід ґрунтовно готуватися.
Ефективність управлінського рішення забезпечуватиметься системним підходом до його розробки, прийняття та реалізації
>
Ефективне управлінське рішення
Матеріали педради
Реалізація змін
Інноваційний маркетинг
Маркетинг у ЗЗСО — це стратегічний інструмент, який допомагає керівнику ефективно керувати закладом, підвищувати його конкурентоспроможність та забезпечувати якісну освіту для учнів. Керівник ЗЗСО відіграє ключову роль у розробці та реалізації маркетингової стратегії. Важливо, щоб він був добре обізнаний у сучасних тенденціях маркетингу та умів застосовувати їх для досягнення цілей школи. Крім того, керівник повинен бути активним учасником комунікаційного процесу, вміти мотивувати колектив та залучати всіх учасників освітнього процесу до спільної роботи на благо школи
педагогічний маркетинг
>
Радимо ознайомитися
Участь у благодійному проєкті "Квіти Перемоги" від #flouer4school.
Реалізація змін
Проєктна діяльність
Проєктна діяльність у роботі керівника закладу загальної середньої освіти (ЗЗСО) є важливим інструментом управління, який дозволяє ефективно планувати та реалізовувати різноманітні освітні ініціативи. Вона передбачає чітке визначення цілей, завдань, етапів виконання проєктів, а також контролю та оцінки їх результатів. Проєктна діяльність спрямована на підвищення якості освіти, впровадження інновацій, створення сприятливих умов для навчання та розвитку
Шкільний проєкт «Освітні втрати: наздоганяємо навчальну програму без стресу»
>
Проєктна діяльність
Корисні поради
Реалізація змін
Створення безпечного освітнього середовища
Найбільша цінність – життя та здоров’я учнів й учениць та працівників/-ць закладу. І тепер питання, які є базовими для створення безпечного простору, набувають найбільшої ваги.
Безпечне освітнє середовище
>
Порада
Наші результати
1.
Ми навчилися цінувати рідну школу
2.
Участь у міському фестивалі шкільних театрів «Сходи»
3.
Міський проєкт «Олександрія – місто мого серця»
4.
Випускний – головне свято Гімназії
>
>
Керівник ЗЗСО майбутнього – це стратег, інноватор і лідер, який вміє працювати в умовах динамічних змін, надихає команду та сприяє розвитку учнів як успішних громадян сучасного світу.
Погляд у майбутнє
An awesome presentation...
- Improve understanding of any topic.
- Engage the whole class...
- And keep their attention until the end.
- Include visuals appropriate to the topic.
- Present data and information visually.
- Use interactivity to delve into concepts.
An awesome presentation...
- Improve understanding on any topic.
- Engage the whole class...
- And keep their attention until the end.
- Include visuals appropriate to the topic.
- Display data and information visually.
- Use interactivity to delve into the concepts.
Did you know that...
Do we retain 42% more information when the content moves? It is perhaps the most effective resource to capture the attention of your students.
'Your contents are liked, but they are much more engaging if they are interactive'
Author's Name
Did you know that...
Did you know that 90% of the information we assimilate comes through our sight? Visual resources are a great aid to reinforce your classes: images, illustrations, gifs, videos... Not only because they remain in the memory, but also because they are more appealing and easier to understand.
An awesome presentation...
- Improve understanding of any topic.
- Engage the whole class...
- And keep their attention until the end.
- Include visuals appropriate to the topic.
- Present data and information visually.
- Use interactivity to delve into concepts.
An awesome presentation...
- Improve understanding on any topic.
- Engage the entire class...
- And keep their attention until the end.
- Include visual elements relevant to the topic.
- Present data and information visually.
- Use interactivity to delve deeper into concepts.
Did you know...
Do we retain 42% more information when the content moves? It is perhaps the most effective resource to capture the attention of your students.
'Your contents are liked, but they are much more engaging if they are interactive'
Author name
An awesome presentation...
- Improve understanding on any topic.
- Engage the whole class...
- And keep their attention until the end.
- Include visual elements relevant to the topic.
- Display data and information visually.
- Use interactivity to delve into concepts.
Did you know...
Do we retain 42% more information when the content moves? It is perhaps the most effective resource to capture the attention of your students.
'Your content is liked, but it is much more engaging if it is interactive'
Author Name
Did you know...
Did you know that 90% of the information we process comes through our sense of sight? Visual resources are incredibly useful for enhancing your classes: images, illustrations, gifs, videos... Not only do they stick in your memory, but they are also more engaging and easier to understand.