Want to make interactive content? It’s easy in Genially!

Over 30 million people build interactive content in Genially.

Check out what others have designed:

Transcript

Від часу творців прекрасних будівель Святоюрської Катедри й Палати - Атаназія (1746) і Льва (1779) Шептицьких - серед галицьких владик не було ані одного, хто як-небудь виявив би своє глибше відношення до мистецтва.Щойно митрополит Андрей Шептицький став живо й усебічно ним цікавитися. Вже на самому початку своєї появи серед галицького духовенства й громадянства виявив він глибокий інтерес до українського мистецтва. І. Свєнціцький, 1936 рік.

Митрополит Андрей Шептицький у творчих долях українських художників

Як меценат мистецтва цей архипастир Української Церкви втілював у своїй особі дуже рідкісне поєднання рис, яке робить його постать справжнім феноменом в історії української культури взагалі й образотворчого мистецтва зокрема.

Митрополит Андрей Шептицький як меценат і його погляди на потреби та проблеми українського мистецтва
Ступивши на поріг XX століття у високому сані церковного ієрарха в Галичині, митрополит А. Шептицький застав тут українське сакральне мистецтво у стані помітного занепаду.
Роль Андрея Шептицького в розвитку новітнього сакрального мистецтва Галичини початку XX століття
В житті молодих художників, котрі лише розпочинали свій шлях у мистецтві, неоціненну роль відігравала не тільки фінансова допомога Митрополита, але й така важлива для кожного талановитого початківця моральна підтримка Владики з притаманним йому тонким розумінням їхніх мистецьких задумів, а не раз і доброю порадою та батьківським благословенням.
Митрополит Андрей Шептицький у долях його стипендіатів - учнів школи О. Новаківського
Цікаві факти з життя Митрополита А. Шептицького
Література за темою