Want to create interactive content? It’s easy in Genially!
07 липень_2024_літературно-мистецький календар
Бібліограф онлайн
Created on June 24, 2024
Over 30 million people create interactive content in Genially
Check out what others have designed:
Transcript
Липень
Іщенко Світлана Вікторівна
55 років від дня народження С. В. Іщенко (р. н. 1969), письменниці, члена Національної спілки письменників України, уродженки м. Миколаєва.
75 років від дня народження А. В. Жикола (р. н. 1949), поета, журналіста, уродженця с. Бобрик Врадіївського (нині – Первомайського) району.
Жикол Анатолій Васильович
13 липня
30 липня
75 років від дня народження Л. І. Іваницької (р. н. 1949), художниці, дизайнера, майстра декоративно-прикладного мистецтва, члена Національної спілки художників України.
Іваницька Лідія Іванівна
8 липня
Іваницька, Л. Народ – це дорогоцінні клаптики, з яких складається єдиний пазл великого та значимого : інтерв'ю з художницею Лідією Іваницькою // UKR CY: новини українців на Кіпрі - Режим доступу: https://ukrcy.news/2023/10/30/narod-cze-dorogoczinni-klaptyky-z-yakyh-skladayetsya-yedynyj-pazl-velykogo-ta-znachymogo/, вільний. - Загол. з екрану.
"Зараз дуже хочется далі творити. Прагну показати, яка Україна красива, самобутня – такої країни більше немає в цілому світі! Хочеться, щоб її знали, поважали. Як художник, скажу, що наші майстри дуже талановиті, і є носіями багатої культури. ... Світ мало знає про них, тож саме зараз є нагода показувати, розказувати та поширювати нашу культурну спадщину". Лідія Іваницька .
Виноград на столі,1974
Іваницька Лідія Іванівна
Коскін, В. Анатолій Жикол: "Поезія – це життя після життя, своєрідна форма реінкарнації" [ Електронний ресурс ] / Володимир Коскін // Українська літературна газета. - Режим доступу : https://litgazeta.com.ua/interviews/anatolij-zhykol-poeziya-tse-zhyttya-pislya-zhyttya-svoyeridna-forma-reinkarnatsiyi/, вільний. - Загол. з екрану.
"Попри драматичне безкомпромісне вгризання в дійсність, творчість Анатолія Жикола життєствердна і життєдайна, адже він не бідкається і не заламує руки, а, чесно діагностуючи світ і себе, неймовірно прагне поліпшення життя-буття. Песимістам-скептикам це не притаманно, крізь біль Жикола вперто просвічує надія. Так, він саркастичний і сатиричний, але раз у раз у його слові пробиваються іронія з самоіронією і навіть гумор з дотепом. Ось, певно, його ключ: "Унікальна річ – пам’ять людська, вона зостається на гуманістичних засадах навіть тоді, коли засуджує мізантропію й ніцшеанських надлюдей". А ось, певно, його художнє світовідчування: "Із кожним днем далеке ближче, ближче, неначе рідне мамине обличчя". Володимир Коскін, поет, журналіст
Жикол Анатолій Васильович
Пересунько, Т. "Ім’я моє - Світло..." : Штрихи до творчого портрета Светлани Іщенко / Тамара Пересунько // Рідне Прибужжя. - 2004. - 24 лип. - С. 7.
"Творчість Світлани Іщенко - взірець сучасної інтелектуальної поезії зі своєрідним світобаченням і світосприйняттям. Головні риси її: переконуюча правда і сила художньої уяви, багатство кольористики, щирість почуттів, експресивність зображення. Світлані Іщенко можна вірити. Вона не зрадить ані вчинком, ані словом. Одним словом, ім'я її - світло..." Тамара Пересунько, літературознавиця
Іщенко Світлана Вікторівна