Want to create interactive content? It’s easy in Genially!
Виставка одного журналу "Наука і Суспільство"
oleksandra kot
Created on June 20, 2024
Over 30 million people create interactive content in Genially
Check out what others have designed:
Transcript
Автор Олександра Кот
ВІРТУАЛЬНА ВИСТАВКА ОДНОГО ЖУРНАЛУ
У фондах Хмельницької ОУНБ з 1975 року
«НАУКА І СУСПІЛЬСТВО» – науково-популярний і літературно-художній ілюстрований журнал. Є найдавнішим науково-популярним часописом України.
16 серпня 1923 року у Харкові вийшов у світ перший номер республіканського популярно-наукового і громадського журналу «Знаття». Журнал намагався максимально відповідати духу історичної епохи, вбирати силу інтелектуального і духовного середовища, враховувати менталітет епохи, її політичні симпатії та антипатії в оцінках визначних людей та історичних подій.
На світлинах тих років, що публікувалися на сторінках журналу, зафіксовані перші хати-читальні, де зовсім юні і поважні люди долають неписьменність. Друкувались поради перших винахідників та раціоналізаторів. Саме тоді закладались підвалини майбутніх заводів-гігантів, будувались нові шахти, теплові і гідроелектростанції. Журнал повною мірою виконував свою інформаційно-просвітницьку місію.
«Наука і Суспільство» (1965)
Спочатку часопис виходив під назвою «Знаття» (1923), потім – «Знання» (1924), «Наука і життя» (1951),
З № 15-16 за 1924 рік змінюється назва журналу «Знаття» на «Знання». Це двотижневий науково-популярний багатоілюстрований журнал «Знання», орган Народного комісаріату освіти УРСР. Рубрики часопису: «Історія фабрик і заводів СРСР», «Політика. Економіка», «Культура і побут», «Дитяча творчість», «Новини науки і техніки», «Міжнародна панорама», «Коротко про все», «Як уникнути нервової перевтоми» тощо.
У журналі друкувались художні твори Павла Тичини, Остапа Вишні, Василя Блакитного, Григорія Косинки, Володимира Сосюри, Миколи Хвильового. Серед авторів видання того часу, були такі відомі вчені як Борис Патон (мостобудування); Сергій Всехсвятський, Микола Барабашов, Шалва Горделадзе, Володимир Цесевич, Авенір Яковкін (освоєння космосу); академік Олександр Палладій, Володимир Філатов (медицина) і багато інших. У жовтні 1935 року видання часопису «Знання» припинилося.
З квітня 1951 року розпочалось видання нового ілюстрованого науково-популярного журналу «Наука і життя» – органу Товариства для поширення політичних і наукових знань Української РСР. На сторінках журналу систематично друкуються статті про досягнення науки, публічні виступи видатних вчених і новаторів промисловості, сільського господарства, висвітлюються питання про походження Всесвіту, життя на Землі тощо.
«Наука і життя»
Понад 14 років, з квітня 1951 року і до липня 1965 року, журнал «Наука і життя» виходив як ілюстрований науково-популярний часопис, будучи двомовним (українською і російською мовами) виданням.
І тільки з липня 1965 року, з метою, щоб не копіювати Всесоюзний журнал «Наука и жизнь» український журнал отримав назву «Наука і Суспільство»; з такою назвою він і святкував у 2023 році свій 100-річний ювілей.
Редакція журналу продовжила практику широкого представництва на сторінках часопису провідних учених України, керівників міністерств і відомств, визначних діячів освіти, представників творчої інтелігенції. Часопис публікує наукові розвідки Олени Апанович, Михайла Брайчевського, Сергія Висоцького, Ярослава Ісаєвича та інших. Починає друкувати книгу Василя Сухомлинського «Серце віддаю дітям».
На сторінках «Науки і суспільства» йшлось про головне, що турбувало і цікавило читача, а різноманітність жанрів і форм публікацій: репортажі, проблемні статті, розширені інформації, фотонариси – сприяли якнайкращому засвоєнню матеріалів. Привабливі місткі рубрики, такі як: «Копилка цікавих фактів», «Сам собі конструктор», «Гумор наших колег», «Веселі намистинки» та інші користувалися у читацькій аудиторії величезним успіхом.
Журнал чимало місця відводив пропаганді досліджень у галузі математики, фізики, хімії, біології, матеріалознавства, механіки, проблемам енергетики, фундаментальним і прикладним дослідженням учених у галузі наук про Землю і Всесвіт, астрофізики, вивчення Світового океану.
Сьогодні Часопис висвітлює малознане з Української історії та сьогодення; розповідає про подвижництво Українських людей в усіх сферах життєдіяльності для культурно-соціального розвитку України й утвердження справедливого суспільного ладу.
Наука і Суспільство
КАТЕГОРІЇ:ІСТОРІЯ; ЛІТЕРАТУРНА СВІТЛИЦЯ; ЛЮДИ; НАУКА; НОВИНИ; СУСПІЛЬСТВО
«Наука і суспільство» – платформа для провідних науковців в Україні, що сприяє популяризації українських досягнень у світі.Багато людей в різні часи доклали свій талант, знання та досвід до творення журналу «Наука і Суспільство». З 2005 року журнал «Наука і Суспільство» очолює Дмитро Єсипенко.
Анатолій Радзіховський, автор «Науки і Суспільства», академік Національної академії медичних наук, професор
Навіть не віриться, адже тільки у серпні 2023 року у Харкові вийшов перший номер журналу «Знаття», згодом «Знання», «Наука і життя» і зрештою «Наука і Суспільство», а сьогодні ми святкуємо його столітній ювілей.