Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Do poczytania dzieciom... i sobie ;)

Książka na weekend

Wypożycz w DBP

"Unikalny zbiór historii dla dzieci, które potrzebują wyciszenia, relaksu i odpoczynku po trudnych chwilach. Wzmacniają poczucie pewności siebie i pomagają dostrzec najważniejsze wartości w życiu. "

ZAMÓW

Opis

Recenzja

Materiały z DBP

Zobacz również

Do posłuchania

Propozycja dla rodziców

ZAMÓW

Książka na weekend

Wypożycz w DBP

"Pierwsze lata życia są kluczowe dla rozwoju dziecka i umożliwiają uwolnienie jego ogromnego potencjału. Dlatego jeśli chcesz zapewnić mu dobry start bez presji i stresu, sięgnij po ten poradnik"

Opis

Recenzja

Materiały z DBP

Zobacz również

Do posłuchania

Kolejna odsłona bestsellerowych "Relaksacji dla dzieci" z serii "Jesteś kimś wyjątkowym" autorstwa Martyny Brody, tym razem w wersji dla nieco młodszych przedszkolaków. Unikalny zbiór historii dla dzieci, które potrzebują wyciszenia, relaksu i odpoczynku po trudnych chwilach.RELAKSACJE DLA DZIECI:

  • rozwijają wyobraźnię,
  • uspokajają i redukują lęki,
  • wzmacniają koncentrację uwagi.
Ta książka to nie tylko sposób na ćwiczenie relaksacji i wizualizacji, ale również świetne narzędzie do pracy z dziećmi.

Jesteś kimś wyjątkowym : relaksacje dla (nieco) młodszych dzieci.3 /Martyna Broda ; ilustracje: Magdalena Jakubowska. Warszawa : Mamania, copyright 2023.

Żródło opisu

ZAMÓW

Jak wspierać rozwój dziecka? :gry i zabawy rozwijające zdolności /Natalia Minge, Krzysztof Minge.Wydanie III, rozszerzone i zaktualizowane. Warszawa : Edgard, 2023.

ZAMÓW

Żródło opisu

Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większa potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a trzylatek może czytać, liczyć i mówić w dwóch językach? Pierwsze lata życia są kluczowe dla rozwoju dziecka i umożliwiają uwolnienie jego ogromnego potencjału. Dlatego jeśli chcesz zapewnić mu dobry start bez presji i stresu, sięgnij po ten poradnik. W nowym wydaniu m.in.:

  • nowe pomysły na zabawy, których nie znajdziesz w internecie
  • podpowiedzi, jak przygotować dziecko do życia w cyfrowym świecie
  • wskazówki, jak zatroszczyć się o siebie i swoje potrzeby, by uniknąć rodzicielskiego wypalenia

Wiek przedszkolny to najlepszy czas na to, by wspierać wszechstronny rozwój dziecka. A zabawa to naturalna forma działania, dzięki której przedszkolaki uczą się, poznają świat, radzą sobie z trudnościami i odkrywają swoje zainteresowania – przekonuje Monika Sobkowiak – autorka bloga Pani Monia, inspirującego nauczycieli w ich codziennej pracy. Autorka tej książki prezentuje zabawy i aktywności, które pozwolą wszechstronnie i harmonijnie wspierać przedszkolaki we wszystkich obszarach rozwoju: poznawczym, społeczno-emocjonalnym i psychomotorycznym.

Jak wspierać rozwój przedszkolaka? /Monika Sobkowiak. Warszawa : Edgard, 2019.

Źródło opisu

ZAMÓW

„Wyobrażanki” to świetne ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci, które rozwijają wyobraźnię, łagodzą napięcie i stres, pomagają wyciszyć się i przenieść w myślach w piękne, kojące miejsca . Dzięki nim odnajdziecie kontakt z własnym ciałem i emocjami, a także z bliskimi Wam osobami.

Wyobrażanki : ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci /Anna Olejnik ;zilustrowała Ewelina Kolk.Warszawa : Zielona Sowa, copyright 2021.

Źródło opisu

ZAMÓW

Jak pomóc dzieciom wyciszyć się wieczorem, przed snem lub w ciągu dnia, po szczególnie emocjonujących zajęciach? Co może pomóc złagodzić napięcie i stres, wywołać uśmiech i błogie zadowolenie? Jesteś kimś wyjątkowym to zbiór pięknie zilustrowanych historii umożliwiających dzieciom wejście w stan głębokiego relaksu, wraz z instrukcją przeprowadzania relaksacji i propozycjami ich modyfikacji w zależności od indywidualnych potrzeb.

Jesteś kimś wyjątkowym : relaksacje dla dzieci / Martyna Broda ; ilustracje: Karolina Hyla. Warszawa : Wydawnictwo Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja, copyright © 2020.

Źródło opisu

ZAMÓW

Aby dzieci mogły w pełni wykorzystać swój potencjał, należy odpowiednio stymulować ich układ sensoryczny, czyli pięć podstawowych zmysłów (wzrok, słuch, smak, dotyk i węch), a także zmysł przedsionkowy (odpowiedzialny za ruch i równowagę), propriocepcję (związaną ze świadomością własnego ciała) oraz interocepcję (dzięki której odbieramy doznania z naszych narządów wewnętrznych). Dlatego dziecko zdrowo się rozwija, kiedy może poznawać otoczenie: dotykać nowych faktur, w tym także jedzenia, biegać, skakać, wspinać się i rozchlapywać wodę.

Rozwój przez zabawę : ponad 90 łatwych ćwiczeń i zabaw rozwijających wszystkie 8 zmysłów : poprowadż dziecko do sukcesu, wykorzystując moc zabawy sensorycznej /Allie Ticktin.Gdańsk : Harmonia Universalis, 2023.

Źródło opisu

ZAMÓW