Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

wykonanie - Izabella Kleinszmidt

Projekt:

Cel zajęć: Poznasz przemiany przemysłu w Niemczech; dziedzictwo kulturowe Litwy i Białorusi; środowisko przyrodnicze i atrakcje turystyczne Czech i Słowacji; problemy polityczne, społeczne i gospodarcze Ukrainy; zróżnicowanie przyrodnicze i społeczno-gospodarcze Rosji; relacje Polski z sąsiadami.

Sąsiedzi Polski.

Stacja nr 1 - Zmiany w przemyśle Niemiec. Zapisz w odpowiednie miejsce na mapie nazwy państw sąsiadujących z Polską oraz nazwy ich stolic. Przeczytaj tekst źródłowy, skorzystaj z atlasu i podręcznika – uzupełnij notatkę okienkową.

Stacja nr 2 – Turystyczne atrakcje Czech i Słowacji. Skorzystaj z prezentacji w Google Earth, zalaminowanych fotografii, atlasu i podręcznika. Uzupełnij notatkę okienkową.

Stacja nr 3 – Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Litwy i Białorusi. Skorzystaj z prezentacji w Google Earth, zalaminowanych fotografii, atlasu i podręcznika. Uzupełnij notatkę okienkową.

Problemy Ukrainy

Stacja nr 4 – Współczesne problemy Ukrainy. Skorzystaj z podręcznika ze stron 156 – 157. Wykonaj mapę myśli pt. PROBLEMY LUDNOŚCI NA UKRAINIE.

Stacja nr 5 – Zróżnicowanie przyrodnicze i gospodarcze Rosji.

  • charakteryzuje przemiany w strukturze przemysłu w Niemczech na przykładzie Nadrenii Północnej-Westfalii;
  • projektuje trasę wycieczki po Litwie i Białorusi uwzględniającej wybrane walory środowiska przyrodniczego i kulturowego;
  • przedstawia przykłady atrakcji turystycznych i rekreacyjno-sportowych Czech i Słowacji;
  • rozumie problemy polityczne, społeczne i gospodarcze Ukrainy;
  • wykazuje zróżnicowanie środowiska przyrodniczego i charakteryzuje gospodarkę Rosji;
  • charakteryzuje relacje Polski z krajami sąsiadującymi;
  • rozumie potrzebę kształtowania dobrych relacji Polski z jej sąsiadami.

Po zajęciach uczeń: