Want to make interactive content? It’s easy in Genially!

Over 30 million people build interactive content in Genially.

Check out what others have designed:

Transcript

Полтава 2024

Департамент культури і туризму Полтавської обласної військової адміністрації Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. КотляревськогоВідділ наукової інформації та бібліографії

ВІДОМА ПОСТАТЬ ВІТЧИЗНЯНОГО БІБЛІОТЕКОЗНАВСТВА (до 60-річчя від дня народження А. А. Соляник) Мультимедійна презентація – бібліографічний портрет

«Дослідження сучасного стану кадрового забезпечення бібліотек України дозволяє констатувати наявність гострої потреби в кадрах, що мають універсальний набір загальних та фахових компетентностей, прогресивну світоглядну позицію, здатні до постійного саморозвитку та самовдосконалення, генерування креативних ідей, командної роботи та лідерства» [65].

Соляник Алла Анатоліївна, проректорка з наукової роботи Харківської державної академії культури, професорка кафедри цифрових комунікацій та інформаційних технологій, докторка педагогічних наук

Укладач: Захарченко С. М., завідувач відділу наукової інформації та бібліографії

17 червня 2024 р. виповнюється 60 років від дня народження Алли Анатоліївни Соляник, відомої української бібліотекознавиці, фондознавиці, документологині, педагогині, організаторки вищої бібліотечно-інформаційної освіти. Багатогранна діяльність А. А. Соляник – видатного вченого, високопрофесійного фахівця в галузі соціальних комунікацій – знайшла своє відображення в інформаційному виданні «Відома постать вітчизняного бібліотекознавства»: бібліографічний портрет (до 60-річчя від дня народження А. А. Соляник). Інформаційно-біобібліографічні матеріали містять джерела про життя, наукову та науково-педагогічну діяльність ювілярки – проректорки з наукової роботи Харківської державної академії культури, професорки кафедри цифрових комунікацій та інформаційних технологій, докторки педагогічних наук. До видання входять: основні дати життя і діяльності А. А. Соляник, бібліографічний список авторських та написаних у співавторстві праць із фондів Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського, електронні ресурси. Це монографії, навчальні посібники, статті, опубліковані в наукових збірниках і періодичних виданнях, навчально-методичні матеріали тощо. У процесі укладання інформаційно-бібліографічних матеріалів використовувалися електронний каталог ПОУНБ імені І. П. Котляревського, бібліографічна база даних бібліотеки ХДАК «Друковані праці викладачів та співробітників ХДАК», ресурси Інтернету. Бібліографічні описи розташовано за алфавітом прізвищ авторів та назв праць. Видання «Відома постать вітчизняного бібліотекознавства»: бібліографічний портрет (до 60-річчя від дня народження А. А. Соляник) рекомендовано викладачам, аспірантам, науковцям, студентам, педагогам та всім, хто цікавиться питаннями документології та теорії соціальних комунікацій, бібліотечно-інформаційної освіти. З електронною версією можна ознайомитися на сайті ПОУНБ імені І. П. Котляревського https://library.pl.ua/nashi_vidannja/inshi_vidannja/, на блозі відділу наукової інформації та бібліографії https://bibliografinform.blogspot.com/p/blog-page_15.html.

ВІД УКЛАДАЧІВ

ОСНОВНІ ДАТИ ЖИТТЯ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ А. А. СОЛЯНИК

ОСНОВНІ ДАТИ ЖИТТЯ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ А. А. СОЛЯНИК

ОСНОВНІ ДАТИ ЖИТТЯ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ А. А. СОЛЯНИК

ОСНОВНІ ДАТИ ЖИТТЯ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ А. А. СОЛЯНИК

ОСНОВНІ ДАТИ ЖИТТЯ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ А. А. СОЛЯНИК

ОСНОВНІ ДАТИ ЖИТТЯ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ А. А. СОЛЯНИК

Науковиця є автором понад 200 наукових і науково-методичних праць, серед них: 3 монографії, 2 навчальних посібника. Коло основних наукових інтересів пов’язано з розробкою проблем бібліотечного фондознавства, документознавства, методологічних проблем документології та теорії соціальних комунікацій, організації та методики науково-дослідної діяльності, бібліотечно-інформаційної освіти.

БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК ІЗ ФОНДІВ ПОУНБ ІМЕНІ І. П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО АВТОРСЬКІ ПРАЦІ А. А. СОЛЯНИК

ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ

ЛІТЕРАТУРА ПРО ЖИТТЯ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ А. А. СОЛЯНИК

ПРАЦІ, НАПИСАНІ У СПІВАВТОРСТВІ

А. А. Соляник постійно вдосконалює зміст, структуру та методику викладання навчальних дисциплін, одна з перших розробила новітні програми й інші науково-методичні матеріали з означених навчальних курсів з огляду на вітчизняні вимоги та європейські стандарти освіти, настанови Болонської кредитномодульної системи навчання [88].

Широкою є палітра наукових інтересів А. А. Соляник, пов’язаних із розробкою проблем бібліотечного фондознавства, документознавства, методологічних проблем документології та теорії соціальних комунікацій, організації і методики науководослідної діяльності, бібліотечно-інформаційної освіти [88].

Кушнаренко Н. М., докторка педагогічних наук, професорка, заслужений працівник культури України.

ВИСЛОВИ КОЛЕГ ПРО А. А. СОЛЯНИК

Доброзичливість у поєднанні з вимогливістю, її порядність і благородство приваблюють колег, аспірантів і студентів, надихаючи на працю і добрі справи. [88].

Алла Анатоліївна має неабиякий організаторський хист, лідерські якості, вміє об’єднати і студентів, і викладачів для досягення спільної мети. [88].

Кушнаренко Н. М., докторка педагогічних наук, професорка, заслужений працівник культури України.

ВИСЛОВИ КОЛЕГ ПРО А. А. СОЛЯНИК

У 2005 р. доцент кафедри документознавства А. А. Соляник опублікувала перше в Україні монографічне дослідження фондознавчого спрямування, у 2006 р. захистила докторську дисертацію «Система документопостачання бібліотечних фондів: теоретикометодологічний аспект», у 1997 р. видала навчальний посібник «Документоснабжение библиотечных фондов», у співавторстві з Н. М. Кушнаренко суттєво оновлено програму курсу «Бібліотечні фонди» [77].

Васильченко М. П., український фондознавець

Харківська державна академія культури

Фотомиті

Засідання секції «Соціальні комунікації: книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство» в межах Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених 18.04.2019 р.

Креативний рекламний захід для абітурієнтів

Ювілей 125-річчя ХДНБ ім. В. Г. Короленка. Ракитянська В. Д., Кушнаренко Н. М., Соляник А. А., Столяров Ю. М., Березюк Н. М.

Майстер-клас виконавчого директора академічної бібліотеки Латвійського університету Валдіса Мазуліса

«Короленківськи читання»: міжнародна науково-практична конференція – 2016 р.

Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція «Документно-інформаційні комунікації в умовах глобалізації: стан, проблеми і перспективи» 3 грудня 2015 р.

Перебування у Китаї