Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

ZOOM

Klasa VII

Lekcja 26
  • Poznaliśmy twórców Konstytucji.
  • Rozmawialiśmy o rewolucji energetycznej.
  • Ćwiczyliśmy rozwijanie zdań.

Podczas lekcji:

  • Napisz artykuł do szkolnej gazetki uzasadniajacy konieczność ochrony Ziemi. Podaj przykłady działań chroniących naszą planetę. Przytocz czynniki, które ją niszczą. Skorzystaj z informacji z lekcji.

Praca domowa:

Skróć podane zdania rozwinięte, wyrzucając zbędne określenia. Zapisz je. Postaraj się, żeby były jak najkrótsze. - Pewien młody Chińczyk w trakcie eksperymentów z wodą i lustrem odkrył peryskop. - Przed wynalezieniem elektryczności sypialnie oświetlały lampki łojowe. - Internet radykalnie zmienił przyzwyczajenia komunikacyjne współczesnych ludzi. - W 1886 roku Carl Benz opatentował pierwszy na świecie automobil. - Rytmiczny ruch fotela na biegunach działa uspokajająco na ludzki organizm.

Praca domowa:

Który z wynalazków z wcześniejszego ćwiczenia uważasz za najważniejszy dla ludzkości? Poszukaj ciekawostek o innych ważnych wynalazkach. Ułóż o nich kilka zdań rozwiniętych. Zapisz je w zeszycie.

Praca domowa:

- Zeszyt ćw. s. 29 z. 4 i 5- Podręcznik s. 269 "Balladyna"- przeczytaj tekst- przygotuj się do odczytania go z podziałem na role.

Praca domowa:

Do zobaczenia 25 maja.