Want to create interactive content? It’s easy in Genially!
poczytaj o emocjach
hrebeniuk_fdbp
Created on March 26, 2024
Start designing with a free template
Discover more than 1500 professional designs like these:
Transcript
6. psychologia emocji pokolenia digital natives
poczytaj o emocjach
5. Emocje. Komunikacja. Akceptacja
4. Jak nie krzyczeć na swoje dziecko
3. Po prostu o emocjach
2. Emocje i nastrój
1. Jak powstają emocje
EMOCJE WYDAJĄ SIĘ BYĆ AUTOMATYCZNE, jak niepohamowane reakcje na nasze myśli i doświadczenia. Naukowcy długo popierali to założenie twierdząc, że emocje są tak zaprojektowane w ciele lub w mózgu, iż nie podlegają zmianom. Dzisiaj jednak nauka o emocjach przechodzi rewolucję równającą się z odkryciem względności w fizyce czy selekcji naturalnej w biologii, a ta zmiana poglądów niesie ze sobą ogromne implikacje dla nas wszystkich.
+Info
Sekretne życie mózgu
1. Lisa Feldman Barret: Jak powstają emocje
"Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować" to książka, która przyda się każdemu, a w szczególności osobom nie do końca potrafiącym sobie z nimi radzić. Ma ona za zadanie uświadomić odbiorcy, że ma z nimi do czynienia praktycznie od zawsze i to one w wyraźny sposób oddziałują na jego codzienność, generując nastrój czy kolejne podejmowane decyzje.
+Info
Jak je zrozumieć i kształtować
2. Daniel Jerzy Żyżniewski: Emocje i nastrój
Żyjemy w kulturze, w której ujawnianie własnych odczuć jest z jakiegoś powodu źle widziane. Zaczyna się już w dzieciństwie, kiedy dziewczynkom nie wypada się złościć, a chłopcy nie powinni płakać. Potem idziemy do szkoły, gdzie nagradza się za zdolności umysłowe, za okazywanie emocji zaś wpisuje uwagi do dzienniczka. Potem jest tylko gorzej. Zdenerwowane kobiety określamy mianem histeryczek, spanikowanym mężczyznom radzimy, by "zjedli snickersa". Mamy być profesjonalnie uśmiechnięci i opanowani. Zawsze i w każdej sytuacji.
+Info
Jak radzić sobie z nimi w życiu osobistym i zawodowym
3. Anita Rawa-Kochanowska: Po prostu o emocjach
Jesteś rodzicem? To zapewne zdarza ci się krzyczeć na swoje dziecko. Z bezsilności, zdenerwowania, z miłości. „Jak nie krzyczeć na swoje dziecko” Carli Naumburg to pełen praktycznych rad i wskazówek przewodnik, który pomoże ci zostać spokojniejszym, szczęśliwszym rodzicem spokojniejszych, szczęśliwszych dzieci.Polecane w książce nawyki i strategie nie tylko pomagają zostać cierpliwym i bardziej wyluzowanym rodzicem, sprawiają również, że poczujesz się ogólnie szczęśliwszy, bardziej produktywny, i skuteczniej zapanujesz nad innymi dziedzinami życia.
+Info
Wychowanie bez złych emocji
4. Carla Naumburg: Jak nie krzyczeć na swoje dziecko
+Info
Program profilaktyczno-terapeutyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
5.Agnieszka Lasota, Dominika Jońca: Emocje. Komunikacja. Akceptacja
Każdy rodzic wysyłając dziecko do szkoły wyposaża go w plecak, który pomieści książki, zeszyty, piórnik, a nawet drugie śniadanie. Z pewnością każdy rodzic chciałby też umieścić w plecaku dziecka pewne kompetencje i umiejętności, takie jak: poczucie wartości, dobre relacje z rówieśnikami, adekwatną samoocenę, zdolność wyrażania emocji, umiejętność rozwiązywania konfliktów, asertywność, czy motywację do nauki.
Emocje badane z zastosowaniem techniki fluencji werbalnej.
Książka podnosi ważne zagadnienie z zakresu psychologii emocji. Ukazuje z perspektywy różnych kohort pokoleniowych zagadnienie istotne z punktu widzenia zrozumienia psychiki człowieka. Ukazuje bogactwo wiedzy ludzi na temat emocji, wielość ich indywidualnych skojarzeń oraz odniesień do rzeczywistości. Jako swoiste kompendium wiedzy traktować należy prezentowane w książce ujęcia doświadczania/doświadczenia emocji w teoriach klasycznych, w modelach fenomenologicznych, w modelach funkcjonalnych, w modelach konstruktywistycznych, w komponentowych modelach emocji czy obliczeniowych modelach emocji… Niezwykle cenne są podsumowania stanowisk teoretycznych w literaturze, dokonywane przez Autorki monografii.
+Info
6. Barbara Gawda, Kalina Kosacka, Paulina Banaszkiewicz: Psychologia emocji pokolenia Digital Natives