SI - AUDIM Newsletter 3
info
Created on December 27, 2023
Over 30 million people build interactive content in Genially.
Check out what others have designed:
FIRE FIGHTER
Horizontal infographics
DEMOCRATIC CANDIDATES NOV DEBATE
Horizontal infographics
STEVE JOBS
Horizontal infographics
ONE MINUTE ON THE INTERNET
Horizontal infographics
SITTING BULL
Horizontal infographics
10 SIGNS A CHILD IS BEING BULLIED
Horizontal infographics
BEYONCÉ
Horizontal infographics
Transcript
+Info
+Info
+Info
+Info
+Info
U
D
I
M
Newsletter 3
Izvedba projekta v Litvi
December 2023
A
O našem Erasmus+ projektu; AUDiM
Izvedba projekta v Sloveniji
Izvedba projekta na Češkem
Izvedba projekta na Nizozemskem
LITVA Izvedba projekta AUDiM in priprava rezultatov je močno pripomogla tudi h krepitvi kompetenc in znanja samih projektnih partnerjev. Poglobili smo in sistematično uredili svoje znanje o digitalnem marketingu in se hkrati odlično usposobili za uporabo različnih digitalnih orodij za pripravo predstavitev. Uporabili smo orodja EdApp, YouTube, genial.ly, PowToon in SurveyMonkey. V svoje delo smo vključevali tudi orodja umetne inteligence kot sta ChatGPT in Midjourney. V času projekta smo lahko opazili, kako je sodelovanje v projektnih aktivnostih v redno delo naših organizacije prineslo in pospešeno umestilo rabo novih orodij. Med zaposlenimi pa se je očitno povečala motivacija za nove, inovativne načine dela, ki bodo bolj učinkoviti in trajnostni. Raba orodij umetne inteligence, vključno s chatboti, personaliziranimi priporočili in ustvarjanjem vsebine, narašča. Tehnološki napredek ima potencial, da bo bistveno vplival na ustvarjanje, optimiziranje in distribucijo marketinških vsebin. To pa bo omogočilo nevladnim organizacijam, da bodo lahko ustvarile bolj učinkovite, ciljno usmerjene vsebine, ki bodo pritegnile pravo občinstvo. Nekaj smernic, ki jih podaja ChatGPT zaposlenim v nevladnih organizacijah: • Raziščite, kdo so vaše ciljne skupine.• Pripravite za vaše ciljne skupine uporabno, zanimivo vsebino.• Zasledujte marketinške cilje in delujte v skladu z marketinško strategijo.• Bodite prisotni na družbenih omrežjih.• Redno pošiljajte novičnike, obveščajte svoje občinstvo (ciljne skupine) o aktivnostih, novostih, projektih.• Analizirajte učinkovitost vaših marketinških akcij.• Komunicirajte z občinstvom .• Zbirajte povratne informacije .• Sodelujte z drugimi organizacijami, ki imajo podobne cilje ali ciljne skupine.• Učite se na izkušnjah in primerih dobrih praks drugih nevladnih organizacij.
ČEŠKA Katalizator digitalne probrazbe: Triumf projekta AUDiM pri predstavitvi inovativne metode mikro učenja češkin nevladnim organizacijam Projekt AUDiM je uspešno nagovoril številne češke nevladne, neprofitne organizacije, ki so, tako kot vse organizacije, podvržene nenehnim spremembam. Osrednja med njimi je digitalizacija, organizacije pa se je lotevajo bolj ali manj uspešno, saj razpolagajo z več ali pa z manj znanji in kompetencami s tega področja. S tem v mislih smo oblikovali mikrotečaje, ki so osredotočeni na temo digitalnega marketinga in naslavljajo specifične potrebe nevladnih organizacij. Poleg mikrotečajev je znotraj projekta AUDim moč najti še mnogo dragocenih virov, vključno z izobraževalnimi podkasti in priročnikom - vodnikom. Vsi so enostavno dostopni na spletu, v češkem in drugih jezikih partnerstva, kar pomeni, da ne predpostavljamo znanja angleškega jezika in so široko dostopni. Ko smo pričeli širiti rezultate, smo naleteli na velik interes. Organizirali smo tri dogodke, na katerih smo se v živo srečali s predstavniki naših ciljnih skupin, kar je ustvarilo platformo za diskusijo o njihovih specifičnih potrebah. Glas o nas je dosegel tudi češko združenje neprofitnih organizacij, kar je bistveno okrepilo diseminacijo rezultatov projekta. Dosegli smo široko občinstvo in tako dosegli naš namen, da s projektom ustvarimo znaten učinek. Sodelovanje v tem ambicioznem projektu nas je izjemno obogatilo. Aktivno smo prispevali k vsebinam in jih uspešno približali uporabnikom v naši državi. Hvaležni smo za priložnost, da smo lahko pripomogli h krepitivi digitalnih kompetenc neprofitnih organizacij in se veselimo pozitivnih preobrazb, h katerim bo pripomogel tudi projekt AUDiM.
SLOVENIJA Prvi projekt, prvi multipikacijski dogodek E-learning Concepts s sedežem v Ljubljani je novinec v programu Erasmus+. Naši zaposleni so v projekt sicer prinesli veliko izkušenj, vendar je bila organizacija v projektu AUDiM prvič v vlogi projektne partnerice. Jeseni, 7. septembra 2023 smo predstavili prve rezultate projekta. Septembra se začne šola, počitnic je konec, študentje so nazaj, tu so izpiti, organizacije za izobraževanje odraslih pa se pripravljajo na odprtje vrat v mesecu oktobru. Udeležba na dogodku je presegla naša pričakovanja, tako v smislu številčnosti kot angažiranosti udeležencev. Prišli so vodje nevladnih organizacij in prostovoljci, zaposleni v izobraževanju odraslih, zaposleni na univerzi, učitelji na srednjih in osnovnih šolah, predstavniki kulturnih organizacij, malih in srednje velikih podjetij in samozaposleni. Predstavili smo projekt, partnerje, potek dela, digitalna orodja, ki smo jih uporabili in nekaj primerov videov in mikro tečajev. V drugem delu dogodka so se udeleženci registrirali na AUDiM učni portal s pametnimi telefon. Dobili smo uporabne povratne informacije - nekatere specifične za ciljne skupine, s katerimi delajo udeleženci, kar je bilo zelo zanimivo. Ker je bilo vreme na naši strani, smo imeli odmor za kavo in veganski prigrizek (v embalaži, ki jo je mogoče reciklirati ali ponovno uporabiti) na prostem. Gostovali smo v večkrat nagrajenem ljubljanskem hostlu Celica, v multikulturnem okolju, nekdanjem vojaškem zaporu, ki je danes prostor za srečevanja in je del kulturne cone Metelkova mesto. V takem okolju udeležencem ni zmanjkalo idej za nadaljnje širjenje rezultatov projekta.
AUDIM vas lahko opolnomoči na različne načine:
- Mikro učenje: Raziščite kratke interaktivne vsebine in okrepite svoje kompetence s področja digitalnega marketinga. Kratki tečaji so kot nalašč za vse, ki ob preobilici dela učenju težko namenimo veliko časa.
- Digitalna orodjarna: Digitalna orodjarna poleg številnih drugih uporabnih znanj vključuje tudi primere iz resničnega življenja in dobre prakse. Je vaš glavni vodnik na poti k uspehu v digitalnem marketingu.
- Spletni učni portal: Sprehodite so po uporabniku prijaznem portalu, spletišču znanja in sodelovanja. Povežite se z ostalimi člani učeče se skupnosti, delite izkušnje in bodite na tekočem z aktualnimi trendi v digitalnem marketingu.
- Pilotiranje in uporaba v praksi: Verjamemo v učenje skozi prakso ("learning by doing"). Sodelujte pri pilotiranju mikrotečajev in digitalne orodjarne in izkažite svoje novo pridobljeno znanje.
V dinamičnem neprofitnem sektorju Nizozemske je projekt AUDiM eden od nosilcev digitalnega napredka z veliko praktično vrednostjo. Znotraj kompleksnega procesa digitalizacije AUDiM naslavlja specifične potrebe nevladnih organizacij, predvsem tistih, ki so bile do sedaj manj spretne na področju digitalnega marketinga. V središču projekta je mikrotečaj z vsebinami s področja digitalnega marketinga, ki so prilagojene nevladnim organizacijam. Tu so še dodatni viri - številni zanimivi pokasti in priročnik, ki so dostopni na spletu v angleščini in v vseh jezikih partnerstva. Učinke projekta smo krepili z dvema multiplikacijskima dogodkoma, ki sta omogočila neposreden stik s predstavniki ciljnih skupin. Služila sta tudi kot platformi za pogovor o specifičnih potrebah nizozemskih nevladnih organizacijah in udeležencem omogočila izmenjavo izkušenj. Dosegli smo pomembne organizacije kot sta "Vlinderduin" in "Zierik7," kar je bistveno okrepilo učinke projekta AUDiM, h katerim smo se zavezali. Omogočilo nam je tudi smiselno medsebojno izmenjavo in sodelovanje.Sodelovanje v tem ambicioznem projektu nam predstavlja odlično izkušnjo in nam je omogočilo, da smo sooblikovali učne vsebine in jih nato približali nizozemskim uporabnikom. Hvaležni smo za priložnosti, da smo pripomogli h krepitivni digitalnih kompetenc znotraj nevladnih orgranizacij na Nizozemskem in se veselimo pozitivnih preobrazb, ki bodo sledile, tudi kot posledica projekta AUDiM.