Палаци
Наталія Река
Created on November 24, 2023
Over 30 million people build interactive content in Genially.
Check out what others have designed:
ENGLISH IRREGULAR VERBS
Presentation
ALL THE THINGS
Presentation
SANTIAGOVR_EN
Presentation
WWII TIMELINE WITH REVIEW
Presentation
BLENDED LEARNING
Presentation
TAKING A DEEPER DIVE
Presentation
WWII JUNE NEWSPAPER
Presentation
Transcript
Палаци
Река Наталія
Українські землі неодноразово ставали місцем для боротьби, тим ласим шматочком території, який прагнули захопити іноземні загарбники. Це спричинило будівництво різноманітних будівель і споруд оборонного призначення, які вирізнялись різними рисами архітектури, переважно притаманними за кордоном.
+ info
Палац Вишневецьких
Родова резиденція однієї з найвпливовіших династій Східної Європи – князів Вишневецьких, які походять із давнього українського роду. Теперішнє селище Вишнівець колись було важливим торговельним і культурним центром південної Волині. Там народився гетьман і козацький ватажок Дмитро Вишневецький (Байда), у замку Вишнівецьких татари утримували у полоні Богдана Хмельницького, якого зрадив кримський хан. Французький письменник Оноре де Бальзак тут зупинявся проїздом на кілька днів і назвав палац “місцевим Версалем”. У палаці Вишневецьких у 1920 р. розташовувався штаб Отамана Симона Петлюри.
Меджибізький замок
Його побудували ще в 1362 р, в якості захисної споруди від частих нападів татар. Крім того, оборонний комплекс містить багато інших споруд, які створювали умови для проживання місцевих жителів. Про це свідчать вціліла кераміка, великі розміри вікон, наявність камінів, фігурні атики та білокам’яні портали. Серед вцілілих споруд: замкова церква, оборонні стіни, арковий виїзний міст, три башти та два замкових корпуси. Сучасний Меджибізький замок — популярне туристичне місце, де двічі на рік проводять лицарські турніри, які супроводжуються гучним святкуванням та різноманітними сюрпризами.
Підгорецький замок
Підгорецький замок у Підгірцях — витвір архітектури, створений на замовлення найбільшого магната Речі Посполитої — С. Конецпольського — для відпочинку та розваг. Розкішний замок звели за проектом архітекторів Гійома-Левассерата Андре дель Акви. Сюди приїжджали відомі монархи, замок описували відомі митці та поети. Тут зберігались вражаючі своєю красою та дорожнечею різноманітні речі, на честь яких були названі кабінети: золотий, мозаїчний, зелений, дзеркальний, китайський, кармазиновий та ін. Нині Підгорецткий замок — надбання Львівської галереї мистецтв, який докладає всіх зусиль, щоб зберегти та показати відвідувачам красу та розкіш європейсько знаті.
Острозький замок
Зведений у 1241 р. для укріплення міста від нападів монголо-татар. Тоді замок був оточений глибоким ровом з водою, за його могутніми стінами знаходились Богоявленська церква-фортеця, Надбрамна вежа, Мурована та Кругла. Ця унікальна споруда має стіни товщиною 3 м, її уступи створені для вартових, а нижня частина облаштована бійницями. На території сучасного острозького замку знаходиться найстаріший музей Рівенщини. Скарбом замку є Острозька Біблія — повне видання Старого та Нового заповітів. Історія Острозького замку оповита не лише цікавими фактами, а й легендами, про які розповідають екскурсоводи музею.
Замок Шенборна
Його витончений елегантний силует здалеку виділяється з поміж оточуючої зелені. Історія замку розпочалась у 1728 р. коли архітектору Лотар Франц фон Шебон Карл 4 передав у володіння землі Закарпаття. Так із маленького мисливського будинку був зведений величний замок, побудований за проектом архітектора Гроссерсона. Унікальність архітектури замку Шенборн у символічності. В ньому 365 вікон (кількість днів у році), 52 димарі (кількість тижнів у році) та 12 входів (кількість місяців у році). Родина Шенборнів зробила все можливе щоб зберегти замок. Проте в 1944 р. їм довелось поїхати в іншу країну, а в 50-х рр. замок став власністю санаторію «Карпат». І хоча з тих пір майже не залишилась краса інтер’єрів, відвідувачі можуть помилуватись красою самого замку та оточуючого його дендропарку у англійському стилі.
Кам’янець-Подільський замок
Квітка на камені, що височіє на одному з популярних українських туристичних міст Кам’янець-Подільський — однойменний замок, заснований в ІХ ст. Це мовчазний свідок, що пережив часи нападу хана Батия, бачив занепад та розквіт міста після визволення литовського князя Ольгерда. Не зважаючи на чисельні війни, Кам’янець-Подільський замок не лише вистояв, а й досі має гарний вигляд. Кам’янець-Подільський замок — епіцентр культурного життя міста. Тут проводять фестивалі, гучні святкування та цікаві екскурсії.
Замок Любарта
Одна з найгарніших споруд Луцька — замок Любарта, побудований у X ст. Будівля названа на честь литовського князя Любарта, проте не через те, що він її звів, а за те, що доклав максимум зусиль для її збереження та відбудування. За роки існування замок неодноразово змінював своїх власників, був в облозі та мав різне призначення. До XVI ст. він був княжою резиденцією, з середині XVI ст. — центром судової влади, у XVIII ст. канцелярією, а нині — історико-культурний заповідник. Навколо замку точиться чимало легенд, проте почути та побачити сам замок Любарта варто особисто.
Олеський замок
Зовні неприступна фортеця, а з середини романтична перлина Львівської області — саме так виглядає Олеський замок. Стіни будівлі пережили чимало подій: зміну власників, пожежі, війни, занепад. Але після тривалих реконструкцій будівля не лише повернула собі гарний вигляд, а й стала музеєм-заповідником с. Олеськи. У сучасному музеї Олеського замку знаходиться чимало цінних історичних пам’яток, збережена ліпнина стін, що підкреслює багате убранство споруди. Збережені картини, вітражі та мозаїки приміщень створюють унікальну атмосферу середньовіччя, яка дозволяє поринути в минуле і більше дізнатись про історію замку та його власників. Краса Олеського замку приваблює не лише туристів, а й кінематографів, які знімали тут «Три мушкетери», «Вогнем і мечем», «Овід».