Want to make creations as awesome as this one?

More creations to inspire you

Transcript

"Роси дитинства, ріки зрілості"

75 років від дня народження В. О. Тарасенка, українського поета

Володимир Тарасенко – член Національної спілки письменників України з 1997 року. Лауреат обласної літературної премії імені Панаса Мирного.

О, як би я тебе любив!

Поет-піснетворець

Пісня на слова поета

Концерт-спогад про В. Тарасенка

Віктор Сердюк про письменника

https://www.youtube.com/watch?v=hcOCJRcLteE&pp=ygUj0J_RltC0INC60YDQuNC70LDQvNC4INC_0LDQvCfRj9GC0ZY%3D

https://youtu.be/GuSlNBcbuy8

Народився 23 жовтня 1948 року в селі Бориси Глобинського району на Полтавщині. Закінчив Полтавський педагогічний інститут імені В. Г. Короленка (1970). Працював літпрацівником в обласній газеті «Комсомолець Полтавщини», завідуючим відділом пропаганди обкому комсомолу, викладачем української літератури в Полтавському державному педінституті ім. В. Г. Короленка, інструктором обкому партії, заступником начальника відділу обласного УМВС, на державній службі в апараті Полтавської обласної Ради. Працював в прес-службі управління Національного банку України в Полтавській області. Заслужений працівник культури України. Мешкав у Полтаві.

Тарасенко Володимир Олександрович (23.10.1948 – 14.11.2012) – український поет

Автор поетичних збірок (усі побачили світ у Полтаві): «О, як би я тебе любив!» (1994), «Засніжені мальви» (1995), «Отчий сад» (1996), «У променях вічності» (1998), «Апостол праведної ліри» (2002), «Вітрила осені» (2003), «Зустрічаю сонце» (2005); поетичних книг для дітей «Тарасикове літо» (1995), «Неслухняний гусачок» (1997), «Чия хатинка найкраща» (1998), «Рідне місто моє» (1999), «Маленька шкода» (2000), «Коник-стрибунець» (2001), «Васильків потічок» (2002), «Я – син степів» (2003), «Котик-сон», «Зустрічаю сонце» (2005) та інших. Автор багатьох пісень, зокрема для дітей, та співавтор гімну Полтавщини.

Зі спогадів письменника Віктора Сердюка: «…Вперше я ніс на розсуд редактора свою «пробу пера». Особистість головного редактора не спонукала до злиття кордонів, які я сам собі навигадував. Автор багатьох книг, лауреат премій, заслужений працівник культури… Та ось переді мною постав чоловік з добрими очима, відкритою душею та якоюсь неповторною аурою, чим зруйнував усілякі кордони в моїй уяві. Звичайна людина, подумав я, але потім зрозумів, що глибоко помилявся, – людина це була незвичайна. І трапляється ж таке, коли зустрічаєш кого вперше в житті, а тут відчуття, ніби ти знайомий з ним не один десяток літ… Через декілька хвилин розмови настрій у мене був піднесений. Розкутість і відвертість у поєднанні з порозумінням вже панували повноправно. До редакції навідувались люди, і з кожним він був доброзичливим і відкритим, напрочуд гостинним. Якою ж чарівною магією потрібно володіти, щоб так притягувати до себе людей! Яке необхідно мати гаряче серце, щоб ділитися з усіма теплом! І яку широку і добру необхідно мати душу, щоб помістити в неї все те, що ми називаємо одним словом – людяність!»

Тарасенко В. О, як би я тебе любив! : вірші / В. Тарасенко. – Полтава : Полтавський літератор, 1994. – 97 с. Перша книжка нашого земляка вийшла друком у 1994 році під романтичною назвою "О, як би я тебе любив!". Поезії у ній подані циклами: "Якби ми стрілися раніш…", в якому 29 віршів; "Зернина в дитячій долоньці" – 24 вірші; "Маки в степу" – 12 віршів, "Розсипалась скала" – 8 віршів. Переважна більшість поезій – твори інтимного звучання. Головним у збірці є образ жінки: від юної дівчини, яка "небесно-соромливо світилася ніжно, мов свічка", до рідної дружини, кохання до якої не лише не згасає, а навпаки – з роками міцніє (поезії "О, як би я тебе любив!", "Сяйнув овал твого плеча…", "Чому співаєш сумно так?..", "Дружині"). Вірш "О, як би я тебе любив!" – незвичайний, бо він, як і вся однойменна збірка, були для Володимира Тарасенка першим поетичним дитям. Білоруський композитор М. Каландьонок поклав цей вірш на музику і пісня зазвучала на всю Україну. Любов у поезіях також пов'язана з чудовою природою рідного краю, яку автор одухотворює, вона в нього жива, світла, яскрава, незвичайна. Поет, уродженець села, оспівує свою малу батьківщину: сільську хату, широкий степ, став, народні звичаї і обряди.

Пісні на слова Володимира Тарасенка про рідний край, про кохання, дитячі – звучали і звучать у репертуарах багатьох мистецьких, самодіяльних колективів, окремих співаків, їх виконували народні артисти України: Раїса Кириченко, Віктор Шпортько. З видатним полтавським композитором Олексієм Чухраєм поетом було написано більше чотирьох десятків пісень, а з композитором Володимиром Раковським – понад сто. Володимир Олександрович один із співавторів "Гімну Полтавщини", автор гімну Полтавського району, окремих установ.

Тарасенко В. В долонях рідної землі / В. Тарасенко, В. Раковський. – Полтава : Полтавський літератор, 2008. – 108 с. Пісенний збірник «В долонях рідної землі» – результат тривалої творчої співпраці поета В. Тарасенка і композитора В. Раковського. Твори, які увійшли до нього, оспівують славне минуле і сьогодення України, її народу, красу рідного краю, утверджують одвічні духовні цінності та традиції нашої землі, її людей.