Want to make creations as awesome as this one?

Віртуальна книжкова виставка до 50-річчя від дня народження Марини Павленко.

Transcript

На гостини до пані Марини

Віртуальна світлиця

Чарівні охоронці

сучасні казочки

життєві історії

@_marynapavlenko

нагороди

читаємоонлайн

використані джерела

«Література для мене – це життя. Писати почала, відколи себе пам’ятаю. Мабуть, разом із малюванням, яке теж дуже любила. У власній творчості прагну поєднати багато складників, досягнути максимальної динамічності та ємкості сюжету, легкості й образності мови, правдивості, життєвості відображення, свіжості образів тощо. Хто зна, можливо, колись це і вдасться? Чим є для мене дитяча література? «Не відокремлюю дитячої літератури від «дорослої». Дитиною зображала з ляльками велику маму, зараз – по-дитячому прагну якогось вигаданого загадкового і захищеного світу – де та лінія, котра визначає межу між дитинством і дорослістю в кожній людині?..»

ЗахопленняМалювання:

 • Створила ряд книжок-розмальовок (Пан Крабс., 1998)
 • Ілюструвала власні книжки «Чар-папороть» і «Півтора бажання»

У житті Миколки трапляється багато пригод. На жаль, частина з них — доволі сумна і викликає співчуття до нещасного героя, якого у школі вважають поганим учнем і навіть ледарем. У хлопця не склалися стосунки з вітчимом, який постійно пиячить і погрожує його вбити. Миколка разом з вірним другом песиком Найдою знайшли притулок у халабудці на пустирищі, яка стала для них справжнім домом. Тут вони зустріли ледащу кицьку Анфіску, яка перебирала харчами. Товстуха, кицьчина господиня, якось пригостила Анфіску фореллю. Пес Найда, побачивши таку смакоту, швидко проковтнув рибку. Неповоротка Товстуха вирішила, що у неї склероз, і винесла нову порцію їжі. І знов-таки песик Найда не втримався і спустошив миску. Пізніше Найда і Миколка пристосувалися цупити обіди у кицьки Анфіски... А ще багато цікавих Миколчиних історій можна прочитати в цій книжці.

Нагороди та відзнакиМарина Павленко — переможець і лауреат літературних конкурсів:

 • «Гранослов» (1996 р. — поезія, 2002 р. — проза);
 • «Привітання життя» (Львів, 1996);
 • Літературний конкурс видавництва «Смолоскип» (2000, 2001, 2002);
 • «Коронація слова» (Київ, 2004);
 • Української бібліотеки у Філадельфії (США, 1998);
 • конкурсу на найкращу поему, присвячену річниці незалежності України (США, 2000);
 • Світової федерації українських жіночих організацій (СФУЖО) (2005);
 • «Дитячий портал»(2005);
 • Всеукраїнського конкурсу сучасної новели імені Валеріана Підмогильного (2006);
 • Міжнародна недержавна українсько-німецька премія імені Олеся Гончара за збірку «Як дожити до ста»
 • літературна премія «Благовіст» за монографію «Тичининська формула українського патріотизму»;
 • Премія імені Миколи Рябого (2021) за оповідання «Драма в Умані».

Першокласники братик і сестричка Ромчик і Ганнуся Сойченки щодня потрапляють додому пізно ввечері. Де і як вони проводять час ми дізнаємося, прямуючи разом з ними довгою дорогою додому. Дітям цікавий навколишній світ, вони живуть в гармонії з природою, а вдома на них ніхто не чекає. Вчителька помічає, що діти не злопам'ятні, доброзичливі, щедрі. Але у них є недитячі клопоти: куди податися, коли п'яний батько виганятиме з квартири. Проте Ромчик і Ганнуся не втрачають віри у краще майбутнє. З часом їхнє життя чудово змінюється — вони переселяються в окрему від тата двокімнатну квартиру, де живе пухнастий домовичок-невидимка з круглими сяючими очима. Влітку в пришкільному таборі відкриваються таланти Ромчика і Ганнусі — вони чудово співають і танцюють, мають природне відчуття мови, розповідають цікаві історії і самі складають казки.

Гадаєш, казки - то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть і не здогадуються такі розумні батьки, — ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно.

Автор розповідає про нову пригодницьку історію Софійки, яка відбулася з нею під час шкільних канікул. У літньому таборі дівчинка дізналася про існування привиду, який щовечора виконує зворушливий музичний твір — «Місячну сонату» Бетховена. Софійка разом з новою подругою Вікою починає нове розслідування. Вони проникають у старий палац, де Софійка знайомиться з самітним і загубленим у часі хлопчиком на ім'я Ян-Казимир Дашківський. Допомагаючи Яну знайти своє місце у часі, дівчинка дізнається про таємницю його народження і долю улюбленої матусі. Небайдужість Софійки сповнює хлопчика надії і він перевтілюється у нове життя.

Усім читачам знайоме відчуття суперництва. Герої книжки — Софійка, Сашко, Вадим і навіть Ірка Завадчук — зіткнулися з цим почуттям, коли у класі з'явилася нова учениця Росава Підлісняк. Гарна, ввічлива дівчинка, яка переїхала у Вишнопіль з Полтави, відразу привернула до себе особливий інтерес школярів. Софійка, досвідчена у розгадуванні таємниць, відразу зрозуміла, що однокласниця зовсім не дівчинка, а справжня Русалка. Як відбувалася боротьба між ними, можна дізнатися з розслідування «досвідченого» знавця різних таємниць. Наприкінці історії стає зрозумілим, за що Росава вирішила покарати Софійку. Виявилося, що у далекому минулому Софійчин родич поводився з русалкою не по-джентльменські і тому вона вирішила помстися за це його праправнучці.

І що то за доля в Софійки така - нерозділене кохання? От і цього разу закохалася - подумати тільки! - у чоловіка рідної тітоньки. Добре, хоч бачитися можуть часто: мають спільну справу. Так, спільну справу, бо Софійка розшукує зниклі з музею полотна. Що ж, у неї завжди так: кохання і розшук переплітаються так щільно, що й гадки не маєш, як усьому дати раду...

Посилання на онлайн-читання: Марина Павленко. Повість "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" (розділи 1 - 30)Читайте, завантажуйте та слухайте розділи від 1 по 30 повісті Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських". Марина Павленко. "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" (друга половина повісті, розділи 31 - 61)Читайте, завантажуйте та слухайте заключну частину повісті Марини Павленко "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" (розділи 31 - 61).

Софійці забракло слів, вона боялась навіть дихнути, аби не сполохати, не порушити це метеликове повітря, цю диво казку! Цілий феєрверк, ціле багаття метеликів безгучно зірвалися з куща, засвічуючи супроти сонячних променів свої чудові коричневі крильця з барвистими цятками!.. Метелики літали, мерехтіли, танцювали, сідали на плечі, волосся, одяг!..Таке воно, нове Софійчине кохання — стрімке, казкове, мерехтливе. Тільки от чи не приторне, як на справжню любов?

Марина Павленко. "Миколчині історії" (читати та завантажити)

З казок ми знаємо про існування домовиків, які охороняли помешкання наших предків. А чи зустрічаються вони у сучасному житті, ми дізнаємося з пригодницької повісті Марини Павленко «Домовичок з палітрою». Одного разу сестрички — Дарина і Наталя почули голос, що лунав від дзеркала, він просив намалювати йому обличчя фарбами. Володар голосу незабаром з'явився, відрекомендувавшись «Домовичком цієї хати». Сестричкам кумедний чоловічок розповів про історію свого життя, як він грався на узбережжі, і як його разом із піском його завезли на дзеркальну фабрику, і як він втік із полону. Далі — більше: Домовичок запропонував сестричкам втекти у країну Втікляндію, очолив будівництво хатки для кішки Мурки, інструктував дівчат у дресируванні кроликів, у посіві гречки на своїй потилиці; організував рибалку і похід по груші до баби Ївги. І, нарешті, виявився справжнім інтелектуалом — вночі у шухляді Домовичок читав книжки, без яких він почувався, як риба без води.

Дарина, героїня «Домовичка з палітрою», вже виросла, вийшла заміж за Володимира Маляренка; народила двох дівчат-непосид — Олю і Оксану. Одного разу в їх кімнаті з'явився маленький патлатий чоловічок в темному костюмчику, при білій сорочині й краватці метелику. Це був Домовичок з дитинства мами Дарини. Він, як і раніше, шепелявлячи, розповів родині Маляренків про нові пригоди. Не кожному пощастить провалитися у картину з лебедями і звільнитися звідти через пробите пензликом полотно. На прохання мами Дарини він погодився виховувати її дочок. Завдяки «няню» малі познайомилися із чарівним світом закартиння, побували в гостях у персонажів казок Андерсена. Веселий Домовичок на харчах хазяїв став як пампушка і був змушений сісти на дієту. А картина мами Дарини так і залишилася дірявою, а поруч з нею — чарівний пензлик.

Куди котиться світ? Як жити далі, коли долар знову подорожчав, коли ти в класі аж третя з успішності й тобі ніколи не стати найкращою? Коли завтра контрольна з природознаства, а ти досконало визубрила тільки один параграф? Коли окуляри — єдине позитивне, що ти надбала в школі, і коли тобі не дають нормально впасти в передпонеділкову депресію?Коли батьків зовсім не хвилюють твої невдачі з математики, твоя старша сестра досі нічого не зробила для вічності, ваш із подружкою бізнес зазнає невдачі, у твою кімнату поселяють приблудне кошеня,а за вікном відбувається щось та-а-аке?!Домовичок? Ах, так, ще ж і він на твою голову!

На околиці села жила стара бабуся Ялосовета — володарка казок. Щодня до неї навідувалися гості і розповідали різні історії. Найкращі оповідання Ялосовета намотувала на веретено і ховала у велику скриню з маленьким золотим замком. Іноді Ялосовета дозволяла казкам летіти додому, доки їх розповідають дітям. Одна неосвічена Казочка прилипла до ручок гарної дівчинки Олечки, яка полюбляла ласувати медом. Коли увечері мати викупала доньку, Казку змило водою і з нею почали відбуватися неймовірні історії, про які можна прочитати у книжці. Так, діти-нечепури дізнаються, що може трапитися у хаті, якщо її погано прибирають. Казки бабусі Ялосовети навчають читачів цінувати своїх рідних, слухатися їх і ніколи не говорити того, що зопалу на язик спаде.

Марина Павленко, "Півтора бажання. Казки з Ялосоветиної скрині" - читати та завантажити усі казочки зі збірки

Юний друже! 30 березня відзначає свій ювілейний день народження (50 років) відома українська дитяча письменниця Марина Павленко. Перед тобою віртуальна книжкова виставка, на якій ти зможеш познайомитися з найбільш відомими творами авторки, деякі прочитати онлайн та прослухати аудіозаписи.

Використані джерела

1.Домовичок з палітрою / Марина Павленко; худож. С. Железняк. - Київ : Грані - Т, 2007. - 112 с.Домовичок і купа проблем / Марина Павленко; худож. О. Музиченко. — Харків : Видавництво "Ранок", 2019. — 170 с. : кол. іл. — (Шкільна бібліотека)2.Домовичок повертається /Марина Павленко; худож. С. Железняк. - Київ : Грані - Т, 2007. — 176 с. 3.Миколчині історії /Марина Павленко; худож. Д. Марцин. - Київ : Грані - Т, 2008. - 103 с. : іл. - (Золотий лелека). 4.Півтора бажання : Казки з Ялосоветиної скрині /Марина Павленко; худож. О. Кузнєцова. - Київ : Грані - Т, 2007. - 124 с. : іл. 5.Русалонька із 7-В + дуже морська історія. Кн. 5 / Марина Павленко; іл. О. Ваніфатової ; обкл. О. Тернавської. - 2-ге вид. - Вінниця : Теза, 2016. - 250 с. 6.Русалонька із 7-В в тенетах лабіринту. Кн. 4 /Марина Павленко; мал. О. Ваніфатової ; обкл. О. Тарнавської. - Вінниця : Теза, 2014. - 278 с. : іл. 7.Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу. Кн. 3 /Марина Павленко. - 2-ге вид. - Вінниця : Теза, 2011. - 284 с. : іл. 8.Русалонька із 7-В та Загублений у часі /Марина Павленко; мал. Н. Шишковської. - Вінниця : Теза, 2007. - 248 с. : іл. - (Пригодницька бібліотека) 9.Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських /Марина Павленко; іл. О. Ваніфатової ; обкл. О. Тарнавської. - Вінниця : Теза, 2015. - 220 с. : іл. 10.Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів? : повість / Марина Павленко; худож. Я. Гавриш. - Київ : Грані - Т, 2011. - 67 с. : іл. - (Сучасна дитяча проза).

Твори Марини Павленко

***1.Марина Павленко. Повість "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" (розділи 1 - 30): [текст] [Електронний ресурс] //Мала Сторінка.Електрон. дані. — Режим доступу:http://surl.li/gsuyo(дата звернення: 17.01.2023). – Назва з екрана. 2.Марина Павленко. Повість "Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських" (розділи 31 - 61): [текст] [Електронний ресурс] //Мала Сторінка. — Електрон. дані. — Режим доступу:http://surl.li/gsuzn(дата звернення: 17.01.2023). – Назва з екрана.

Використані джерела

Про Марину Павленко

1.Марина Павленко "Русалонька із 7В...." : [тест за твором] [Електронний ресурс] // На урок: освітній проект. — Електрон. дані. — Режим доступу: https://naurok.com.ua/test/marina-pavlenko-rusalonka-iz-7v-test-3-1427458.html — Назва з екрана. 2.Марина Павленко : біографія [Електронний ресурс] // Dovidka.biz.ua. – Електронні дані. – Режим доступу: http://dovidka.biz.ua/marina-pavlenko-biografiya/ – Назва з екрана.3.Марина Павленко [Електронний ресурс] //YouTube: #живіписьменники : Український інститут книги.— Електрон. дані. — Режим доступу:http://surl.li/gsutt - Назва з екрана. 4.Марина Павленко, «мама» Русалоньки з 7-В : [інтерв’ю з письменницею Мариною Павленко] [Електронний ресурс] // Barabooka : простір української дитячої книги.— Електрон. дані. — Режим доступу: https://www.barabooka.com.ua/marina-pavlenko-mama-rusalonki-z-7-v/(дата звернення: 17.01.2023). — Назва з екрана. 5.Павленко Марина. Півтора бажання : Казки з Ялосоветиної скрині: [аудіо][Електронний ресурс]//YouTube : Чарівний світ книги. — Електрон. дані. — Режим доступу:http://surl.li/gsvaz(дата звернення: 17.01.2023). — Назва з екрана.6.Павленко Марина. Півтора бажання : Казки з Ялосоветиної скрині: [аудіо][Електронний ресурс]//YouTube :Чарівний світ книги. — Електрон. дані. — Режим доступу:http://surl.li/gsvtt(дата звернення: 17.01.2023). — Назва з екрана. 7.Павленко Марина [Електронний ресурс] // Буквоїд. – Електрон. дані. – Режим доступу:http://bukvoid.com.ua/info/writers/Pavlenko_Marina.html(дата звернення: 17.01.2023). – Назва з екрана. 8.Павленко Марина Степанівна : життєвий та творчий шлях, біографічні статті [Електронний ресурс] // УкрЛіб. – Електрон. дані. – Режим доступу:https://www.ukrlib.com.ua/bio/author.php?%20id=413(дата звернення: 17.01.2023). – Назва з екрана. 9.Павленко, Марина. Півтора бажання : Казки з Ялосоветиної скрині: [текст] [Електронний ресурс] //Мала Сторінка. — Електрон. дані. — Режим доступу:http://surl.li/gsvvs(дата звернення: 17.01.2023). — Назва з екрана.