Want to make creations as awesome as this one?

Transcript

Zajmij najlepsze miejsce

Escape Game

START

CKZ KK

Kilka ważnych zasad na początek:

  • Przygotuj kartkę i coś do pisania, będą niezbędne.
  • Wskazówki, przejścia i zagadki często są niewidoczne. Musisz ich poszukać.
  • Dokładnie czytaj polecenia i działaj zgodnie z instrukcją, tylko tak dotrzesz do końca gry.
  • Z każdego miejsca w grze jest jakieś wyjście, musisz je tylko odnaleźć.
  • Jeśli pójdziesz dalej, nie zdobywając odpowiednich kodów, szyfrów i wskazówek, nie dasz rady wykonać kolejnych zadań - warto się wtedy wrócić.
  • W zadaniach w Learning Apps - by otrzymać wskazówkę, kliknij ikonę
  • Wykorzystuj klawisze nawigacji.
  • Wskazówki nie są widoczne, dopóki nie najedzie się na nie myszką - kursor wtedy zmienia się w łapkę
  • Bądź kreatywny. Wtedy uda Ci się zdobyć bilet!!!
  • Hasła wpisuj dokładnie takie, jakie zdobyłeś - pamietaj o wielkości liter
POWODZENIA

Od tego, jak dobre miejsce uda Ci się zająć na naszej widowni zależy, w jak komfortowych warunkach przyjdzie Ci spędzić wiele długich godzin w teatrze. Zgodnie z zasadą, że kto pierwszy ten lepszy, tylko niektórzy będą mieli szansę na wybór miejsc. Ci, którzy do kasy biletowej dotrą jako ostatni, będą musieli zadowolić się tylnymi rzędami.Czeka Cię wiele zadań. Jeśli je rozwiążesz, pierwszy dotrzesz do naszej kasy biletowej. Kup sobie najlepszy bilet! A zatem do dzieła!

Sprzedaż biletów rusza własnie dzisiaj, a Ty przypadkiem przejeżdzasz akurat pociągiem przez Berlin. Masz więc sporą szansę, by jako jeden z pierwszych kupić bilet. Nie zdązyłeś się jednak przygotować i zupełnie nie znasz miasta.

Postanawiasz więc, że najszybciej dotarzesz do teatru odwiedzając po drodze mieszczące się blisko stacji Centrum Obsługi Turystów. Tu bez wielkich starań zaopatrzysz się w mapę miasta oraz cenne wskazówki dojazdu do gmachu teatru.

Na miejscu jednak okazuje się, że pracownik obsługujący punkt zapadł sie pod ziemię a regały uginają się pod ciężarem różnych map i przewodników. Zupełnie nie jesteś w stanie odnaleźć tego, czego potrzebujesz. Nieśmiało podchodzisz do komputera, z nadzieją, że jakoś uda się odgadnąć hasło. Niestety. Po kilku nieudanych próbach, wyświetla się komunikat - "Nie pamieasz hasła?" Klikasz. Dalej dwie opcje: "podaj e-mail" oraz "wyświetl pytanie pomocnicze". Wybierasz tę drugą, z nadzieją, że będziesz znał odpowiedź na pytanie, które zaraz pojawi sie na ekranie.

Jeśli dostaniesz się do tego komputera, z łatwością znajdziesz informacjęo oznaczeniu właściwego regału.Znajdź komputer, zdobądź hasłoi dopiero wtedy idź dalej!

Zdobyłeś hasło, jednak okazało się, że jest zaszyfrowane. Gdzieś tutaj musi być ten szyfr...Musisz go odnaleźć i to szybko. Tylko tak znajdziesz odpowiednią mapę. Sprzedaż biletów rusza już za kilka godzin, a TY dalej nie masz pojęcia, jak dostać się do teatru.Jeśli udało Ci się odnaleźć szyfr, postaraj się rozszyfrować hasło i wpisać je do komputera. Szukaj tak długo aż znajdziesz. szyfr!Nie próbuj zgadywać hasła ani iść dalej nie znajdujac szyfru.Idź dalej dopiero po wykonaniu tego zadania. Jesli pójdziesz dalej bez szyfru, nie poradzisz sobie w dalszej części gry,

Nieszczesćia chodzą parami!!! komputer ma podwójne zabezpieczenie. Żebyś mógł wpisać hasło musisz rozwiązać jeszcze jedną zagadkę. Koniecznie zapamiętaj jej rozwiązanie.

Czerwoną księgę odnajdziesz, zadanie dostaniesz

Jeśli udało Ci się zdobyć drugie hasło, idź do komputera i spróbuj się zalogować.

Wpisz hasło...

R

A

T

E

T

T

M

E

E

M

P

N

O

A

S

K

K

W

Z

Ó

W

A

Z rozsypanych liter ułóż hasło. Użyj kartki papieru. Wykorzystaj informacje, które wcześniej zebrałeś. Żeby przejść dalej muisz znaleźć literę, której brakuje.Kliknij na nią, a dostaniesz się do katalogu.

*****_***** ** *********

Nie oszukuj, tylko rozszyfruj hasło ;)

mapy

f

ulotki

ksiązki

kawiarnie

zabytki

restauracje

urzędy

hotele

Udało się!!!

Dostałes się do katalogu zbiorów. Znadź właściwą szufladkę i sprawdż, na którym regale są ukryte mapy.Przyjrzyj się uważnie szufladom.

Koniecznie zapisz ten szyfr.

Nie tego szukasz. Próbuj dalej!!!

Doskonale. Mapy ukryte są na trzecim regale. Weź mapę i biegni na tramwaj. Nie zapomnij kupić biletu!!!

Znajdź właściwy przystanek tramwajowy i udaj się do teatru.

Gdy docierasz do gmachu teatru powoli zapada już zmrok. Kasy biletowe otwierane są punktualnie o godz 19. Musiz się pospieszyć, bowiem ostatni pociąg do domu odjeżdza o 23. Jeśli nie zdążysz, czekają Cię wydatki związane z noclegiem lub całonocne koczowanie na dworcu.

Podchodzisz trochę bliżej i coś wzbudza Twój niepokój. O tej porze przed teatrem powinna ustawiać się już kolejka... a jedyne co dostrzegasz, to kilka policyjnych radiowozów i wielu funkcjonariuszy.Podchodzisz bliżej. W końu nie na darmo przebyłeś taki kwała drogi.

Podchodzisz jeszcze bliżej. Wszedzie pełno policji, źółte taśmy. Nie prześliźnie sie nawet mysz... Pytasz policjantów co się stało. Podobno był napad, teatr zamknieto. Wewnątrz budynku wciąż są pracownicy i złodzieje

Nie ma co ukrywać, że jesteś wkurzony. Tyle zachodu na nic. Myslisz sobie, że skoro juz tu dotarłeś, to przynajmniej obejrzysz sam gmach, w końcu to piękny i okazały budynek. Ku Twojemu zdziwieniu na tyłach nie ma już policji,a Ty dostrzegasz małe boczne drzwi. Pewnie wykorzystywane są przez pesonel. Tyle, że przecież nikt przy zdrowych zmysłach, nie bedzie sprawdzał w takiej sytuacji czy są otwarte. A może jednak....

Zamkniete.Już miałeś odchodzić, kiedy obok w oknie dostrzegłeś małe migające światełko... Podchodzisz bliżej i sprawdzasz...

Zauważasz, że latarka miga w jakiś regularny, powtarzalny sposób...długi, krótki, krótkikrótki, długi, krótkidługi, długi, krótki, krótkikrótki, długi, długikrótki, krótkidłuższa przerwa i znów to samo.To musi coś znaczyć. Zapisujesz tę sekwencję i siegasz po telefon, żeby sprawdzić.

Niestety, żeby połaczyć się z darmowym hot spotem potrzebne Ci hasło. Otrzymujesz informację, że otrzymasz je, jeśli wykonasz zadanie.

START

Jeśli je zdobyłeś, idź dalej.

Udało Ci się. Wpisz hasło a otrzymasz wskazówkę.

ERROR

Niestety. Cofnij sie i spróbuj raz jeszcze wykonać zadanie oraz zdobyć potrzebną Ci wskazówkę.

Rozszyfruj nadawany sygnał. To wiadomość. Musisz pomóc pracownikom teatru.Wróć w okolice tamtego okna i raz jeszcze dokładnie sie rozejrzyj.

Rozejrzyj sie dokładnie,. Gdzieś tutaj musi być ukryta kolejna wiadomość

Gdy ją znajdziesz, idź dalej i wykonaj zadanie.

Dotarłeś na pocztę. Jest już zupełnie ciemno, a w pomieszczeniu, gdzie znajdują się skrytki przepaliła się chyba żarówka. Jest zupełnie ciemno, a Ty nie masz pojęcia, w której skrytce znajduje się klucz. Dobrze, że masz ze sobą latarkę. Wyjmij ją i poszukaj 3 wskazówek.

1. Ile jest zawodów w klasyfikacji zawodów szkolnictwa branżowego. KLIKNIJ

2. Żeby znaleźć kolejną wskazówkę KLIKNIJ

Zapamiętaj cyfrę 16

3. Ile branż zawodowych znajduje się w ściądze z ofertą edukacyjną naszego powiatu na ten rok? KLIKNIJ

jeśli 0 - 50 zapamiętaj 0jeśli 51 - 100 zapamiętaj 1jeśli 101 - 150 zapamiętaj 2jeśli 151 - 200 zapamiętaj 3jeśli 201 - 250 zapamietaj 4

Jeśli nie wiesz sprawdź tutaj...

Numer skrzynki to suma liczb, które były odpowiedziami na zagadki, znalezione na poczcie. Ponownie użyj latarki, znajdź właściwą skrzynkę i otwórz ją.

25

28

26

27

29

30

31

32

33

35

34

36

37

38

39

40

41

Wybraleś niewłaściwą skrzynkę. Wróć do wskazówek i spróbuj jeszcze raz.

CLOSED

Brawo!!! Znalazłeś właściwą skrzynkę. Zabierz klucz i wróc do gmachu teatru. Ktoś tam czeka na Twją pomoc.

Masz klucz. Sprawdź czy pasuje i spróbuj wejść do środka. Pospiesz się. Ktoś może Cię zauważyć...

Udało Ci się wejść do środka. Tylko co dalej. Wcale nie wiesz, czy chcesz tu być. Może powinienes był zawiadomić policję. Takie rzeczy oglądasz przecież tylko w filmach...

Rozglądasz się nerwowo i dostrzegasz na jednym z pierwszych siedzeń jakiś skrawek papieru. Pewnie śmieć, ale i tak nie masz lepszego pomysłu, więc postanawiasz sprawdzić co to...

Jeśli znalazłeś ukrytą wiadomość, idziesz dalej.

Do Berlina właśnie przybył wypożyczony z Diamant Museum Amsterdam unikatowy różowy diament. Będzie on ozdobą premiery nowej sztuki "Uczeń w teatrze", która juz niebawem na deskach Theater des Westens.Sprzedaz biletów rozpocznie się już niebawem, a premiera zaplanowana jest na 16 maja.

Jaki diament? W teatrze? Wyjmujesz z kieszeni telefon, żeby sprawdzić czy są jakieś informacje na ten temat...

Możliwie szybko musisz znaleźć plan teatru... bez tego nie znajdziesz gabinetu, którego szukasz...Gdzieś przy wejściu na salę musi być jakiś plan ewakuacyjny!!!Powoli wchodzisz po schodach z nadzieją, że nie natkniesz się na złodzei. Przynajmniej wiesz, że jest ich tylko dwóch. Jeden pewnie pilnuje pracowników a drugi.? Hmmm... To ta zła wiadomość - tak jak TY, szuka diamentu. Musisz więc być bardzo ostrożny...

Dokładnie tak jak myślałeś!!!Jest plan. Dzięki znalezionej chwilę temu waidomości, wiesz, gdzie musisz pójść. Odnajdujesz właściwą salę na mapie. Klikasz w nią i już stoisz pod właściwymi drzwiami!Jeśli nie znalazłęś wiadomości, muszisz wrócić na salę i jej poszukać...

Chyba nie rozglądałeś się zbyt dokładnie będąc na widowni. Wróc tam i poszukaj niezbędnych wskazówek!!!

Jesteś pod drzwiami. Nasłuchujesz czy nie słychać w gabinecie jakiegoś ruchu. Chyba nikogo tam nie ma. Ostrożnie wchodzisz do środka.

Świetnie. Tylko skąd niby masz wiedzieć, gdzie jest sejf i jaki jest do niego szyfr?

Ostatecznie możesz tu stać i rozkładać ręce, albo zabrać się do roboty. W końcu to niewieliki gabinet a nie centrum Manhattanu Sejf musi gdzieś tu być...Znajdź go.

Jest sejf. Tylko nadal nie wiesz jak go otworzyć. Skoro ktoś kazał Ci zabrać stąd diament, musiał wiedzieć, że dasz radę otworzyć sejf. A zatem szyfr też musi gdzieś tu być.

Znajdź szyfr i koniecznie go zapisz.

Jeśli znalazłeś, usiądź na kanapie i wykonaj zadanie. Kiedy Ci się uda, otrzymasz klucz do rozwikłania Twojej zagadki. Gdy ją rozwiążesz, poznasz cyfry, których potrzebujesz do otwarcia sejfu.Wtedy możesz pójść dalej.

Korzystając z powyższego klucza rozkoduj swój szyfr. Cyfry, które otrzymasz to kolejny szyfr - tym razem do sejfu.Jeśli Ci się uda, idź dalej i spróbuj otworzyć sejf.

Weź diament. Teraz musisz już tylko znależć i uwolnić zakładników. Jeśli Ci się uda, nie tylko dostaniesz bilet, po który tu przyjechałeś, ale może także honorowe miejsce na widowni!!! Skoro doszedłeś już tak daleko, przede wszystkim musisz jednak sprawdzić co tu sie dzieje i dlaczego ktoś zadał sobie aż tyle trudu, żeby zdobyć ten diament? Wychodząc z gabinetu postanowiasz jednak poluzować klamkę. Skoro diament ciagle jeszcze tu był, ktoś dopiero będzie go tu szukał. Jeśli zamknie za soba drzwi, zostanie uwięziony...

Dobrze, że zrobiłeś fotografię planu teatru. Może być teraz pomocna. Pamiętasz przecież, że wiadomość, którą znalezłeś na widowni brzmiała...

Dwóch porywaczy. Diament w sejfie dyrektora. Nas zamykają w pi...

Gdzie powinieneś pójść?

Subtitle

Nie pamiętsz co było w wiadomości?Wróć i raz jeszcze się zastanów.

Doskonale. Gdzieś tu muszą być zakładnicy. Nie spodziewałeś się, że piwnice będa tak ogromne.Kiedy zastanawiasz się co dalej, słyszysz dzwoneczek. Dokładnie ten, który umieściłeś przy drzwiach do gabinetu dyrektora. Już wiesz, że ktoś je otworzył. Jeśli zaraz usłuszysz hałas, bedziesz wiedział, że wielka ciężka klamka spadła na podłogę, a jeden z porywaczy został uwięziony w gabinecie dyrektora. Ponieważ mają tam sejf, w którym chowają drgocenne przedmioty, drzwi do gabinetu również zostały na tyle wzmocnione, że łatwo się nie wydostanie.Slyszysz huk!!! Jednego masz z głowy, ale nadal musisz być bardzo ostrożny.Idziesz w głąb piwnic. Hmmm...tylko, w która stronę?

W podziemiach teatru, w końcu jednego z korytarzy, dostrzegasz drzwi. Nietety jest ich więcej. Skąd masz wiedzieć, które otworzyć? Nigdzie nie ma też śladu drugiego z porywaczy. Podejrzewasz, że podobnie, jak Ty usłyszał hasłas i zaniepokojony poszedł sprawdzić co się stało? Masz niewiele czasu. Przykładasz ucho do kolejnych drzi z nadzieją, że coś usłyszysz. Wybierz te drzwi, za którymi słyszysz jakieś rozmowy. Spróbuj je otworzyć.

Jak wiele drzwi w teatrze, tak i te zostały zabezpieczone zamkiem szyfrowym. Przed Tobą ostatnie zadanie. Otwórz drzwi i wypuść zakładników z piwnic.Musisz to zrobić szybko, zanim porywacze zorientują się, że coś tu jest nie tak. Wykorzystaj hasło z ostatniego zadania, ktore jeszcze przed Tobą. By jednak je wykonać musisz znależć Ukrytą wskazówkę. Idź dalej.

Raz jeszcze uważnie przyjrzyj sie drzwiom.Musisz znaleźć ukrytą wskazówkę. Jeśli ją zdobędziesz, spróbuj wpisać kod w zamku szyfrowym.

Wpisz kod.Jeśli go nie znalazłeś, raz jeszcze dokładnie rozejrzyj się przy drzwiach.

Tak nie otworzysz drzwi. Wróć do zagadki i zdobądź szyfr

Doskonale, uwolniłeś ekipę teatru!!! W gmachu było dwóch pracowników - bileter i dozorczyni.W końcu dowiesz się o co tu chodzi. Możliwie szybko opuszczacie budynek. Na zewnątrz pierwsze kroki kierujecie do dowódcy policji.

Pracownicy przekazują policji, że złodziei było dwóch. Nikt nie wie, czy byli uzbrojeni. Jeden zatrzasnął się w gabinecie dyrektora ;) Nie wiecie, gdzie jest drugi.

Policja otrzymała wezwanie wraz z informacją, że wkoło teatru kręciła się duża grupa podejrzanych. Właśnie dlatego, wiedząc o możliwych zakładnikach, wstrzymano szturm i czekano na kontakt ze strony złodzei. Nikt też nie zauważył małych drzwi na tyłach teatru, a jego dyrektor nieszcześliwie akurat był w delegacji i dopiero teraz dociera na miejsce zdarzenia. Na miejscu nie było więc nikogo dobrze znającego budynek.Zatrzymanie drugiego ze złodziei jest tylko kwestią czasu.

Szybko okazuje się, że złodziejami byli amatorzy. Dokładniej syn sąsiada biletera, który jako dziecko wiele czasu spedził w gmachu teatru podpatrując pracę aktarów, czy pomagając w sprzedaży biletów. Znał więc teatr, jak własną kieszeń.

Gdy przypadkiem dowiedział się o różowym diamencie, uznał, że jego kradzież będzie dziecinnie prosta. Wiedział, że nie będzie on secjalnie chroniony, a sejf teatralny znajduje się w magazynie. Łatwo znalazł "specjalistę" od starych sejfów, który zdecydował się pomóc w kradzieży. Nie wiedział jednak, że kilka tygodni temu, nowy sejf pojawił się w gabinecie dyrektora. Nie wiedział także, że wyjątkowo w teatrze ktoś będzie. Przecież w poniedziałki teatr zawsze był zamknięty...

Wszyscy są Ci wdzięczni, bo dzięki Tobie diment nie przepadnie bez wieści, a do tego nikomu nic sie nie stało. Dyrektor zapewnia, że zawsze, kiedy tylko bedziesz miał ochotę, dostaniesz darmowy bilet na każdy spektakl wystawiany na deskach tego teatru. A, że już niebawem speklakl:UCZEŃ W TEATRZE Wybierz więc sobie bilet

kliknij

A może liceum. Od finału dzieli Cię tylko jedna odpowiedź. Ile oddziałów w liceach ogólnokształcących zaplanowano w naszej tegorocznej rekrutacji? Nie wiesz? Sprawdź TUTAJ. Gdy zdobędziesz te informacje, wróć do gry i idź dalej.

...i zajmij najlepsze miejsce w teatrze życia ;)

Zapraszamy!!!Darmowy bilet do odbioru TU

Więcej pomysłów na planowanie kariery znajdziesz TUTAJ