Full screen

Share

Show pages

Вшановуємо Великого Кобзаря, світоча українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. 
9 березня минає 209 річниця від дня його народження

Want to create interactive content? It’s easy in Genially!

Get started free

BASIC PRESENTATION

ljudmilaimuhina

Created on March 8, 2023

Start designing with a free template

Discover more than 1500 professional designs like these:

Transcript

Вшановуємо Великого Кобзаря, світоча українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. 9 березня минає 209 річниця від дня його народження

Встала весна (Уривок із поеми «Гайдамаки») Встала весна, чорну землю Сонну розбудила, Уквітчала її рястом, Барвінком укрила; І на полі жайворонок, Соловейко в гаї Землю, убрану весною, Вранці зустрічають…

Тарас Шевченко живе і промовляє…

Сонце гріє, вітер віє Сонце гріє, вітер віє З поля на долину, Над водою гне з вербою Червону калину, На калині одиноке Гніздечко гойдає. А де ж дівся соловейко? Не питай, не знає.
Реве та стогне Дніпр широкий (Уривок з поеми «Причинна») Реве та стогне Дніпр широкий, Сердитий вітер завива, Додолу верби гне високі, Горами хвилю підійма. І блідний місяць на ту пору Із хмари де-де виглядав, Неначе човен в синім морі, То виринав, то потопав. Ще треті півні не співали, Ніхто нігде не гомонів, Сичі в гаю перекликались, Та ясен раз у раз скрипів.
По діброві вітер виє (Уривок із поеми «Тополя») По діброві вітер виє, Гуляє по полю, Край дороги гне тополю До самого долу. Стан високий, лист широкий – Нащо зеленіє? Кругом поле, як те море Широке синіє. Та ясен раз у раз скрипів.
Садок вишневий коло хати Садок вишневий коло хати, Хрущі над вишнями гудуть, Плугатарі з плугами йдуть, Співають ідучи дівчата, А матері вечерять ждуть. Сім’я вечеря коло хати, Вечірня зіронька встає. Дочка вечерять подає, А мати хоче научати, Так соловейко не дає. Поклала мати коло хати Маленьких діточок своїх; Сама заснула коло їх. Затихло все, тілько дівчата Та соловейко не затих.
Червоний місяць аж горить Червоний місяць аж горить, З-за хмари тихо виступає. І ніби гори оживають. Дуби з діброви, мов дива, У поле тихо одхожають. І пугач пуга, і сова З-під стріхи в поле вилітає, А жаби крякають, гудуть.
І вам слава, сині гори (Уривок з поеми «Кавказ») І вам слава, сині гори, Кригою окуті! І вам, лицарі великі, Богом не забуті. Борітеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая!
Думи мої, думи Думи мої, думи мої, Лихо мені з вами! Нащо стали на папері Сумними рядами?.. Чом вас вітер не розвіяв В степу, як пилину? Чом вас лихо не приспало, Як свою дитину?..
Заповіт Як умру, то поховайте Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні милій, Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий. Як понесе з України У синєє море Кров ворожу... отойді я І лани і гори — Все покину, і полину До самого Бога Молитися... а до того Я не знаю Бога. Поховайте та вставайте, Кайдани порвіте І вражою злою кров’ю Волю окропіте.

Next page

genially options