Want to create interactive content? It’s easy in Genially!

Transcript

6. Prawda nieartystyczna

poczytaj o prawdzie

5. Sztuka a prawda

4. Prawda jako zasada wychowania

3. Psychologia kłamstwa

2. Tylko prawda jest ciekawa

1. Kłamstwo: cała prawda o...

Autor przekazuje informacje na następujące tematy: - W jaki sposób określić typowe zachowanie danej osoby, aby móc zauważyć pojawiające się w niej sprzeczności. - Jakie są niezbędne kroki, które prowadzą do odkrycia kłamstwa. - Nieporozumienie polegające na ocenie uczciwości na podstawie kontaktu wzrokowego oraz inne powszechne przekonania. - Typy zachowań maskujących nieuczciwość. - Co uczynić, aby w otwarty i uczciwy sposób komunikować się z bliskimi, przyjaciółmi i współpracownikami .

+Info

Jak wykryć kłamstwo i nie dać się oszukać

1. Walters Stan B.: Kłamstwo: cała prawda o...

+Info

Józef Mackiewicz to jeden z najbardziej intrygujących świadków historii XX wieku. Monografia ukazuje go jako człowieka odważnego i niezależnego od wpływów dwudziestowiecznych utopii, a także jako prozaika na wskroś nowoczesnego, obdarzonego ogromną wrażliwością na regionalną odmienność kulturową i strzegącego tej odmienności. Czytelnik, odkrywa mało znane, fakty z historii XX wieku - takie jak epopeja kozacka w czasie li wojny, eksterminacja Żydów w podwileńskich Ponarach czy też naloty i bombardowania dywanowe Drezna. A przy okazji poznaje tajniki niezwykłego warsztatu pisarza.

O twórczości Józefa Mackiewicza

2. Fitas Adam. Tylko prawda jest ciekawa

+Info

Kłamstwo to najbardziej popularny rodzaj manipulacji językowej. Ponieważ korzystamy z niej wszyscy, wydaje nam się, że znamy ją dobrze. Lektura książki z pewnością pozbawi nas takiego przekonania. Okazuje się bowiem, że techniki kłamania mogą być niezwykle wyrafinowane a przez to skuteczne. Autor przedstawiając wyniki badań nie pozostawia nam złudzeń co do naszych umiejętności wykrywania kłamstwa. Dzięki książce poznamy także tajniki działania tak kontrowersyjnych urządzeń jak wykrywacze kłamstwa. Jeśli nasze komunikowanie się z innymi ma charakter gry, miejsce kłamstwa w komunikowaniu jest trwałe i konieczne

Motywy - strategie - narzędzia

3. Witkowski Tomasz. Psychologia kłamstwa

+Info

Podejmowanie refleksji filozoficznej nad otaczającą człowieka rzeczywistością ma na celu coraz bardziej precyzyjne, głębokie rozumienie owej rzeczywistości. Jednym z najważniejszych dzieł, realizowanych przez człowieka, jest dzieło wychowania. Filozoficzny ogląd działalności wychowawczej jest zepchnięty na margines zainteresowań pedagogicznych, ale niezwykle potrzebny. Specjalizacja w różnych dziedzinach wychowania i konieczność poświęcenia coraz większej ilości czasu na przyswojenie sobie nowoczesnych metod i technik pracy z wychowankiem sprawiają bowiem, że ogólna refleksja nad wychowaniem jest coraz bardziej ograniczana.

Podstawy pedagogii personalistycznej w nawiązaniu do myśli Karola Wojtyły - Jana Pawła II

4. Starnawski Witold. Prawda jako zasada wychowania

+Info

Relacje pomiędzy dwoma myślicielami. W pismach Platona dyskusja z Gorgiaszem nie sprowadza się do prostej krytyki, ale niejednokrotnie myśl platońska kontynuuje i przetwarza wątki pojawiają­ce się u Gorgiasza. Przedstawienie fundamentalnych założeń obu prze­ciwstawnych koncepcji sztuki – sofistycznej i platońskiej – może być pomocne w zrozumieniu głównych problemów i po­lemiki zawartej w dialogu, mianowicie:. Szczegółowe omówienie wątku relacji zachodzą­cej między sztuką a prawdą może dać podstawę do wyciągnięcia wniosków dotyczących istotnych różnic po­między tymi dwiema koncepcjami filozoficznymi.

Problem sztuki w dyskusji między Gorgiaszem a Platonem

5. Nerczuk Zbigniew. Sztuka a prawda

+Info

Zbiór esejów o literaturze Holocaustu, poszerzony o dwa nowe teksty. Lektura fascynująca i obowiązkowa. Jej autor - i pochodząca z 1969 roku powieść "Zwycięstwo" - znaleźli się na ogłoszonej w 2001 roku przez National Yiddish Book Center liście stu najwybitniejszych twórców i dzieł literatury żydowskiej, obok takich pisarzy jak Canetti, Kafka, Feuchtwanger, Singer i Schulz.

Życie jako dezintegracja

6. Grynberg Henryk. Prawda nieartystyczna