Want to create interactive content? It’s easy in Genially!
Новий рік
talanova76
Created on December 20, 2022
Start designing with a free template
Discover more than 1500 professional designs like these:
Transcript
Починаємо?
Новорічна круговерть
От-от залунають різдвяні дзвіночки, і кожен дім наповниться сміхом та святковими веселощами. Але яке ж новорічне свято без вікторини! Перевірмо, як добре ти знаєш традиції святкування Нового року з різних куточків світу та що взагалі тобі відомо про це чарівне свято.
Новорічний вінок із гостролисту
1/10
В Україні традиційним святковим символом на Новий рік тривалий час була зовсім не зелена ялинка. Виготовляли цю новорічну прикрасу з першого зажинкового снопа. Кільканадцять пучків, окремо обплетених соломинками, ув'язували в пишний вінок. Знизу робили розгалуження, щоб ВІН міг стояти. Верхівка новорічного вінка нагадувала конусоподібний сніп із колоссям. У світлиці ЙОГО ставили напередодні багатої куті. Назвіть ЙОГО.
Метросідерос
Дідух
Дідух – дід, коляда, колядник, сніп, король – символ урожаю, добробуту, багатства. Існували звичаї стрибати через палаючий сніп, щоб бути здоровим протягом всього наступного року. Вважалося, що попіл від дідуха має цілющі властивості, тому його цілий рік зберігали в хустині за іконами.
білих ведмедів
гостей
злих духів
2/10
У данців є цікава традиція: при зустрічі Нового року ставати на стілець та стрибати з нього на підлогу. Вважається, що так можна одразу приземлитися в січень та відігнати від себе… Кого?
Скандинави не лише хочуть захиститися від злих духів у наступному році, а залишити все старе та обридле. Тому протягом року збирають посуд, щоб у новоірчну ніч розбити його біля порогу «на щастя».
Аргентина
Україна
Іспанія
Понад сто років тому в цій країні був надвисокий врожай винограду, і жителі придумали цікаву розвагу: у новорічну ніч зібратися на головній площі міста та зʼїсти по одній виноградині з кожним ударом курантів. З тієї пори ця традиція закріпилася, а жителі країни й зараз із задоволенням збираються разом, щоб опівночі зʼїсти по 12 виноградин на щастя. Назвіть цю країну.
3/10
А ще перед Новим Роком по всій Іспанії готують солодку халву-туррон. У неї додають всілякі горіхи, шоколад, родзинки... Вважається, що чим солодша й багатша халва, тим більш щасливим і благополучним буде новий рік.
4/10
Новорічна листівка
Новорічна газета
Новорічна іграшка
Першу ЇЇ створили в 1843 році в Лондоні, на НІЙ було зображено зимовий пейзаж. Одразу ж з'явилася традиція обмінюватися НИМИ напередодні свята. Назвіть ЇЇ.
Шотландці вважають, що вперше різдвяні листівки з’явилися саме в Шотландії в 1841 році у вітрині книжкового магазину. Французи ж стверджують, що це «Паризький поштовий альманах» у 1777 році надрукував оголошення про те, що «поштою пересилаються, як поздоровлення, мальовані картинки, часто з текстом…». Хто має рацію, не зовсім ясно, але зрозуміло, що перша поштівка з’явилася як привітання до Нового року.
5/10
Норвегія
Франція
Хорватія
Санту із цієї країни звуть Пер Ноель, він їздить на віслюкові й у черевиках залишає подарунки. А от діти дарують натомість солому для віслюка. Назвіть цю країну.
Утім, у Франції подарунки отримують лише слухняні дітлахи. Французи вірять, що до бешкетників приходить Пер Фуетар (Рогатий Дід). Він відшукує неслухняних дітей, які погано поводилися протягом року, і дарує їм замість іграшок і ласощів вуглинку або різочку.
6/10
Моршинська
Фанта
Кока-Кола
На початку ХХ століття ЦЯ американська компанія з виготовлення газованих безалкогольних напоїв вигадала, який вигляд повинен мати Санта-Клаус. Назвіть цей бренд.
Перше зображення Санта-Клауса намалював ілюстратор Хаддон Сандблом. Його оригінальні олійні портрети цього персонажа використовувалися в кожній рекламі Coca-Cola. З того часу Санта-Клаус став невіддільною частиною бренду.
7/10
Україна
Італія
Канада
У новорічну ніч 2014-го був встановлений рекорд на головній площі столиці – майже пів мільйона жителів цієї країни заспівали національний гімн. Назвіть цю країну.
У Новорічну ніч на Майдані Незалежності – головній площі Києва – зібралося кількасот тисяч люду. Рівно опівночі українці, наші співвітчизники, заспівали Гімн України, тримаючи в руках ліхтарики та мобільні телефони. На сцені разом з усіма співали гімн артисти, народні депутати, а також координатори Євромайдану.
8/10
Доповнення маскарадного костюма
Захист від злих духів
Прикрашання ялинки
Раніше для ЦЬОГО використовували справжні фрукти, що символізували райські яблука. За деякий час зародилася традиція використовувати для ЦЬОГО свічки. Але це було так небезпечно, що доводилося неодмінно ставити відро з водою. Для чого використовувався вищезгаданий декор?
Одного разу середньовічні фермери зіткнулися з неврожаєм, і замість яблук стали вішати на ялинку круглі скляні іграшки. Точно так само ми робимо й зараз. А ще наприкінці XVII століття в якості ялинкових прикрас використовувалася … картопля! У ті часи цей овоч вважався заморською дивиною, тому вішати на ялинку позолочені бульби було анітрохи не соромно.
9/10
"Last Christmas"Джордж Майкл
«Щедрик» Микола Леонтович
"Let It Snow!"Джулі Стайн
Різдвяна пісня, якою українці справді можуть пишатися. Над її створенням композитор працював майже все своє життя. Світову популярність їй приніс Петро Вільговський – американський композитор українського походження, який 1936 року створив англійські тексти до цієї композиції. Ця одна з найпопулярніших різдвяних пісень у світі також відома як «Дзвінка колядка» (Carol of the Bells). Назвіть цю пісню та композитора, що її створив.
Можна також припустити, що Микола Леонтович чув основний мотив «Щедрика» ще змалку, десь на Поліссі. І що саме коріння пісні сягає воістину древніх часів, до яких нам наразі годі докопатися.
10/10
Він переїде до оселі дівчини, яка торкнеться його вербовою гілкою
Він вирушить в омріяну подорож
У новому році йому пощастить придбати нове помешкання
Новорічної ночі в Перу можна зустріти незвичайних людей: дівчат із вербовими гілочками та хлопців із валізами. Хлопець, якому запропонують торкнутися до гілки, має стати нареченим дівчини. А от що означає валіза в руці хлопця?
Данина зимовим звичаям у Перу – справжній подвиг, адже в Різдво і Новий рік тут в розпалі спекотне літо.А ще цікаво, що місцеві жителі влаштовують масові бійки, у яких може взяти участь кожен охочий. Логіка перуанців дуже неординарна: якщо відлупцювати один одного за вчинене в році, що минає, то в новому доля вже не каратиме за провинності.
З Новим Роком! Всім добра,Світла, посмішок, тепла, Миру, радості, достатку І у справах всіх – порядку! Хай печалі із журбою Рік старий візьме з собою. А в Новому – тільки щастя І чудовий світлий настрій!
Спробуй ще!